+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Dla Rodziców
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Wyniki egzaminów
» Rozkład lekcji
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Na wesoło
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 
 
 
..:: Aktualności - rok 2017/2018 ::..

lipiec 2017 wrzesień 2017 październik 2017
listopad 2017 grudzień 2017 styczeń 2018
      

  Zdjęcia z życia szkoły dostępne są w pracowni komputerowej.
     Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia. 

 
lipiec 2017

  lipiec 2017
 Medal na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu 
W Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w pływaniu Kowalewski Paweł IIc zdobył brązowy medal na 200 st. grzbietowym. Na krótszym dystansie 100 st grzbietowym zajął 5 miejsce.
W finałach B na dystansie 200 st. grzbietowym popłynęła Wałuszko Adrianna IIIc (16 miejsce) i na dystansie 200 st. motylkowym Greczan Sebastian IIc (18 miejsce). Gratulujemy!     
wrzesień 2017

 4 września
 Początek roku szkolnego 
 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

 8 września 2017
 XVII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru  
  Poczet sztandarowy oraz uczniowie kl. VII SP, kl. II i III gimnazjum uczestniczyli wraz z tysiącami osób w XVII Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru – motto marszu: „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci”. Początek uroczystości miał miejsce przy Pomniku Katyńskim skąd rozpoczął się marsz. Główne obchody odbyły się przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka znajdującym się przy kościele pw. Św. Ducha. To tu zostały wygłoszone przemówienia, złożone kwiaty i zapalone znicze przez oficjalne delegacje. Ponadto salwą armatnią oddano hołd poległym. Uroczystość ta była dla uczestników żywą lekcją historii i świadectwem ich patriotyzmu.

15 września 2017
 Sprzątanie Świata - Polska 2017  
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata", która tym razem odbywała się pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Z dużym zapałem zbierali wyrzucane przez ludzi odpady na Osiedlu Młodych. Dzięki temu chodniki i ulice w tej części miasta stały się czyste a worki na śmieci dość szybko zapełniały się. Uczniowie pamiętali oczywiście o segregowaniu odpadów. Zbierali oddzielnie, do specjalnie oznaczonych worków plastik, szkło oraz odpady mieszane. Takie działania kształtują odpowiednie nawyki, które każdego dnia powinniśmy stosować w swoim otoczeniu, pamiętając, że wiele odpadów można poddać recyklingowi i uzyskać z nich przedmioty do ponownego wykorzystania.

15-17 września 2017
 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelaniu  
Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików uczniowie naszej szkoły zdobyli 7 medali. Klub "Kaliber", w którym trenują, zajął I miejsce. Ponadto kilku strzelców uzyskało normy na klasy sportowe. Na podium stanęli:
Julia Szwed - ppn 30 - I miejsce;
Zuzanna Łapińska - ppn 30 - II miejsce;
Natalia Nosorowska - psp 30 s. - II miejsce;
Maja Wołosowicz - psp 30 d. - III miejsce;
Mateusz Gierej - ksp 40 l. - II miejsce;
Emilia Jurczak - kpn 30 - III miejsce;
Daria Kuczyńska - ksp 40 l. - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2017

20 września 2017
 Wybory do SU PG - "Akcja Samorządy Mają Głos" 
Nasza szkoła bierze udział w siódmej edycji ogólnopolskiej akcji „Samorządy Mają Głos”, której celem jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W ramach projektu wyłoniony został zespół do przeprowadzenia demokratycznych wyborów, w skład którego wchodzą uczniowie klasy IIB: Nikola Kozieja, Natalia Tużnik, Jacek Borawski oraz Kamil Narewski. Czuwają oni nad prawidłowym przebiegiem kampanii wyborczej. Nasi kandydaci: Zuzanna Damszel IIIa, Paweł Kozłowski IIIa, Daniel Kosk IIIa, Daria Gromacka IIId oraz Mariusz Jackiewicz IIa rozpoczęli swoją kampanię. Pojawiły się w szkole plakaty, ulotki oraz spotkania i rozmowy z wyborcami. Przed nami czas na ciszę wyborczą i dzień wyborów - 29.09.2017.

20 września 2017
 Uroczystość wręczenia aktów stypendialnych za rok szkolny 2017/2018  
W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Białegostoku najzdolniejszym uczniom białostockich szkół, którzy z sukcesami uczestniczą w wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych olimpiadach i konkursach, zdobywając najwyższe nagrody w dziedzinie nauki oraz artystycznej.
Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 29 i Publicznego Gimnazjum nr 20 w Białymstoku. W dziedzinie twórczości artystycznej stypendium otrzymała Aleksandra Miszczuk. Serdecznie gratulujemy stypendystce oraz składamy wyrazy uznania rodzicom.

29 wrzesień 2017
 Wybory SU  
W wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 20 w roku szkolnym 2017-18 startowało 5 kandydatów. Głos oddały 152 osoby. Po zliczeniu głosów przyznanych poszczególnym kandydatkom i kandydatom, na pierwszym miejscu uplasował się Mariusz Jackiewicz (46 głosów) - od 29 września 2017 - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Miejsce drugie należy do Pawła Kozłowskiego (42 głosy), miejsce trzecie - do Zuzanny Damszel (26 głosów) i miejsce czwarte - do Darii Gromackiej i Daniela Kosk (19 głosów). Nad przebiegiem wyborów czuwała pani Renata Kalinowska a w Komisji Wyborczej zasiedli: Nikola Kozieja, Natalia Tużnik, Kamil Narewski i Jacek Borawski. Gratulujemy wszystkim!!!

wrzesień 2017
 Zbieramy żołędzie dla zwierząt  
Nasza szkoła przyłączyła się do ogłoszonej przez Departament Gospodarki Komunalnej UM akcji zbiórki żołędzi dla zwierząt przebywających w Akcencie ZOO w Białymstoku. Uczniowie wykonali plakaty informacyjne, które zawieszone zostały na korytarzach szkoły i z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji. Żołędzie zbierane są na placu szkolnym gdzie rosną piękne dęby jak również w okolicach zamieszkania uczniów. Żołędzie będą przekazywane do Akcentu ZOO do końca grudnia 2017r. Wszystkich wrażliwych na los zwierząt zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Plakat zachęcający do zbiórki wykonany przez Katarzynę Strelczuk, Zuzannę Mońko i Marię Rafałowską z kl. IIc 
październik 2017

 2 październik 2017
 Wycieczka klas II PG 
 Klasy IIa, IIb i IIc wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki. Mieliśmy okazję wjechać na XXX piętro, by móc podziwiać piękną panoramę naszej stolicy. Od początku pogoda nam dopisywała, tak więc widok z pałacu był niesamowity. Potem udaliśmy się na chwilę do Złotych Tarasów. Po półgodzinnej wędrówce po warszawskich butikach pojechaliśmy w kierunku gmachu Telewizji Polskiej.
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda z grup wraz z przewodnikiem miała okazję zwiedzić studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji i plan telewizyjny. Widzieliśmy pomieszczenia, w których kręcone są takie programy jak: „Pytanie na śniadanie” i „Dzień dobry, Polsko!”. Mogliśmy także podpatrzeć nakręcanie odcinka słynnej bajki dla dzieci „Domisie”, zobaczyć pracę kamer i zwiedzić muzeum telewizyjne. Niektórym udało się spotkać znane osoby i zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Pełni wrażeń udaliśmy się później na obiad i Niewidzialną Wystawę, która jest wyjątkową interaktywną podróżą w niewidzialny świat. Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Każdy uczeń mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłów słuchu, węchu, równowagi. W późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do Białegostoku.

     Galeria zdjęć z wycieczki do Warszawy

13 październik 2017
 Dzień Edukacji Narodowej  
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Najpierw wszystkich powitała Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska, która wręczyła nauczycielom nagrody zaś młodzieży stypendia. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy Vc i IIa PG pod kierunkiem nauczycieli wychowawców. Krótkie scenki z życia szkoły i piosenka wprowadziła nastrój tego święta, ale także pokazała trud codziennej pracy nauczyciela.

14 i 16 października 2017
 Wojewódzkie i miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej  
Podczas wojewódzkich obchodów święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty Medale Komisji Edukacji Narodowej z rąk Pani Jadwigi Marioli Szczypiń Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymały Panie Agata Paszczuk, Natalia Mikłasz, Katarzyna Sikora i Alina Skowrońska.

W poniedziałek (16.10) odbyła się miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył pracownikom oświaty Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Z naszej szkoły otrzymały je: Pani dyrektor Elżbieta Rogowska oraz Panie Jadwiga Biedrycka i Anna Michalewicz. W trakcie uroczystości wyróżniono także 10 pedagogów, którzy poprzez swoją pracę i postawę stają się autorytetem dla swoich wychowanków - „Nauczycieli Mądrych Sercem”. W tym zaszczytnym gronie znalazła się nasza pedagog Pani Małgorzata Jurewicz. Gratulacje wszystkim wyróżnionym!

     Galeria zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej

15 październik 2017
 Memoriał Patryka Jakubowskiego w strzelectwie sportowym  
Uczniowie klas strzeleckich wzięli udział w Memoriale Patryka Jakubowskiego w strzelectwie sportowym. Julia Szwed z klasy IIc zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego młodziczek, a Emilia Jurczak zdobyła brązowy medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Bardzo wysoki wynik (398,8) osiągnęła nasza najmłodsza strzelczyni z IIc - Aleksandra Piotrowska. Gratulujemy rekordów życiowych i czekamy na kolejne sukcesy!

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2017

17 październik 2017
 Wycieczka do Warszawy  
Klasy III gimnazjum i VII szkoły podstawowej wyjechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Na samym początku mieliśmy okazję zwiedzić budynki Sejmu RP, w których przewodnik wyjaśnił sposób działania oraz rolę parlamentu i w ciekawy sposób opowiedział o tym, jak przebiegają obrady. Niektóre osoby miały okazję spotkać bardziej lub mniej znanych polityków i korzystając z okazji, robili sobie wspólne zdjęcia. Kolejną godzinę spędziliśmy na spacerze wzdłuż Wisły i podziwianiu widoków z dachu Centrum Nauki Kopernik. Następnie udaliśmy się na dwugodzinną przerwę do Złotych Tarasów. Zaraz po tym przyszła kolej na główną atrakcję wycieczki, którą był musical „Romeo i Julia 3D” w teatrze Buffo. Jest to współczesna wersja znanego nam dobrze dzieła Szekspira, przepełniona efektami specjalnymi, piosenkami i tańcem. Na wejściu dostaliśmy okulary 3D, co wywołało wśród nas niemałe zdziwienie, a ci, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie, nie spodziewali się, że zostaną opryskani wodą ze sceny. Efekty te sprawiły, że spektakl wyróżnił się spośród tych wszystkich, które mieliśmy już szansę oglądać. Wycieczka bardzo nam się podobała i z niecierpliwością czekamy na następną.
         DW

23 październik 2017
 Spotkanie z pisarką  
Pani Ida Pierelotkin, autorka książek dla dzieci i młodzieży, gościła w Szkole Podstawowej nr 29 w Białymstoku w ramach VIII Podlaskich Spotkań z Pisarzami.
W spotkaniu wzięli również udział uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa z Poświętnego, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, Zespołu Szkół w Turośli Kościelnej, Szkoły Podstawowej nr 46.
Pisarka opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach, odpowiadała na zadawane w trakcie spotkania pytania. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Akapit Press uczestnicy spotkania mogli zakupić książki pani Pierelotkin, na których autorka złożyła autografy.

25 październik 2017
 Zwycięstwo w Drużynowych Igrzyskach Białegostoku w Tenisie Stołowym  
W Drużynowych Igrzyskach Białegostoku w Tenisie Stołowym, reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie. Dziewczęta w składzie: Kamila Gryko, Michalina Górska oraz Aleksandra Jarkowska zdobyły złoty medal nie dając konkurentkom najmniejszych szans. Bardzo dobrze wypadli również chłopcy (Marcin Pogorzelski, Jacek Borawski, Kamil Narewski), którzy zdobyli po zaciętym pojedynku bardzo dobre piąte miejsce.

26 październik 2017  
 Święto szkoły  
  Dnia 26.10.2017 jak co roku obchodziliśmy święto Szkoły Podstawowej nr 29. Zgodnie z tradycją odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszym patronom - Synom Pułku. Część oficjalną poprowadzili uczniowie klas siódmych - Aleksandra Bieńkowska VIIc i Michał Niemyjski VIIa, którzy serdecznie powitali dostojnych gości. Wśród nich znaleźli się Synowie Pułku, a także pani Bożena Dzitkowska - Wicekurator Oświaty, ks. Jacek Tomkiel - proboszcz parafii pw. Bł. Bolesławy Lament, przedstawiciele Związku Sybiraków z panem prezesem Tadeuszem Chwiedziem na czele, pan Zdzisław Konikowski - Przewodniczący Rady Osiedla Młodych, pani Ewa Michalska - kierownik Osiedlowego Klubu Relaks, rodzice, nauczyciele i uczniowie.
  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Rogowska, która wspomniała okrutny, wojenny los Synów Pułku. Przypomniała też uczniom o odpowiedzialności, jaka spoczywa na nich, spadkobiercach wartości, o które walczyli młodociani żołnierze. Następnie zabrała głos pani Bożena Dzitkowska, która wręczyła Medale Edukacji Narodowej pani ppor. Eugenii Dąbrowskiej oraz pani Grażynie Antosiak. Potem przemawiał pan kpt. Zdzisław Tabor - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP w Białymstoku, który wręczył Odznakę Za Zasługi Dla Związku Kombatantów RP i BWP pani Annie Michalewicz. Na koniec głos zabrali: ks. Jacek Tomkiel oraz pani Ewa Michalska. Związek Kombatantów RP i BWP przekazał szkole trzy archiwalne kroniki do Izby Pamięci. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły prowadzący zaprosili widzów na spektakl poetycko - muzyczny „Dzieci wojny”.
  Przedstawienie rozpoczęło się od recytacji Dominiki Zubryckiej, uczennicy klasy VIIb. Następnie chór odśpiewał pieśń „Ech panienko wojenko”, w której Natalia Nosorowska IIIc PG i Katarzyna Bagińska IIIc PG dramatycznie i z ekspresją wykonały partie solowe. Utwór „A kiedy będzie wiosna” wprowadził widzów w radosny nastrój. Uczennica klasy VIIb Emilia Walczyk wspaniale wyrecytowała wiersz „Polska zwycięży”. Następny punkt programu to piosenka „Siekiera, motyka…”, podczas której młodzież pokazała obrazki symbolizujące atmosferę przedwojennej ulicy, które wywołały aplauz publiczności. Kolejnym punktem była scenka „Szpital wojenny”, kiedy to dwóch rannych żołnierzy pisze list do najbliższych (Maciej Salejko VIIc i Mateusz Dunaj VIb). W lirycznej piosence „Na etacie anioła” partie wokalne wykonały dziewczęta przebrane za sanitariuszki. Wzruszającym momentem spektaklu były dzieci z klasy IVb, które wyrecytowały wstrząsający utwór „Polskie dzieci”. Chór wykonał również dwie przepiękne pieśni „Orzeł Biały” i „Matko o twarzy czarnej jak polska ziemia”, które poruszyły publiczność. Partie solowe we wszystkich utworach chóru brawurowo wykonały: Katarzyna Bagińska IIIc PG, Nikola Kozieja IIb PG, Emilia Makicka IVc, Maja Markowska VIb, Anna Mojsik VIIb, Natalia Nosorowska IIIc PG, Dominika Rutkowska IIIa PG, Zuzanna Sarosiek IVc, Martyna Surowiec IIIb PG. Maja Markowska jest też autorką muzyki do utworu K.K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”, która została specjalnie skomponowana na tę uroczystość. Dziewczynka, wykonując tę zachwycającą pieśń, wstrząsnęła do głębi publicznością.
  Scenariusz spektaklu napisała i wyreżyserowała pani Halina Surynowicz we współpracy z panią Marzanną Sienkiewicz. Oprawą muzyczną i przygotowaniem chóru zajęła się niezastąpiona pani Anna Michalewicz. Scenografię wykonały pani Dorota Seluk i pani Iwona Turowska - Wasilewska.

     Galeria zdjęć z Święta SP 29

październik 2017
 Sukcesy i wyniki pływaków MKS Juvenia Białystok  
W Warszawie (21.10) wystartowali zawodnicy z rocznika 2004 i 2005 w pierwszych eliminacjach w sezonie 2017/2018 zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Medale zdobyli:
Jurgiel Aleksander (2004) - II na 100 m dowolnym, II na 100 m motylkowym,
Pytel Julian SP (2004) - II na 100 m motylkowym,
Łuszczewska Emilia SP (2005) – III na 100 m grzbietowym.

W ostatnią sobotę października (28.10) sukcesy odnieśli zawodnicy z roczników 2002, 2003, 2004 i 2005 w VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu.
Rocznik 2005: Kacper Halicki SP - II na 50 m motylkowym.
Rocznik 2004: Julia Potrykus SP - II na 200 m dowolnym, III na 200 m motylkowym, III na 100 m dowolnym,
Paweł Ledachowicz SP - I na 100 m klasycznym,
Aleksander Jurgiel - II na 100 m dowolnym, III na 100 m grzbietowym.
Rocznik 2003: Paweł Kowalewski - II na 100 m grzbietowym, III na 100 m klasycznym,
Rocznik 2002: Wiktoria Bienasz - II na 100 m dowolnym, II na 200 m dowolnym,
Zuzanna Przygoda - I na 100 m grzbietowym,
Oliwia Szopa - III m na 100 m klasycznym,
Paweł Kwiatkowski - III na 100 m grzbietowym,
Michał Grochowski - III na 100 klasycznym.
      (Małgorzata Andrzejewska - trener koordynator sekcji pływackiej)

30 - 31 października 2017
 Dzień Śpiocha i Elegancji SU PG  
Zabawa polegała na tym, że każdy, kto przyszedł do szkoły w poniedziałek w pidżamie mógł spać na lekcjach, nie był pytany i nie pisał niezapowiedzianych kartkówek. Z tych też powodów pidżamowiczów było co niemiara. We wtorek zaś królowała elegancja, czyli piękne sukienki i białe koszule u chłopaków.

     Galeria zdjęć - Wrzesień-październik 2017


 
listopad 2017

  listopad 2017
 Kolejne medale pływaków MKS „Juvenia” Białystok 
Uczniowie gimnazjum i klas VI SP29 startowali w XIII zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości (4-5.11), skąd przywieźli kilkanaście medali (18).
Rocznik 2006:
Aleksandra Rapczewska - I na 50 m motylkowym,
Patryk Perz - II na 50 m dowolnym, III na 200 m klasycznym.
Rocznik 2005:
Maria Beszterda - I na 200 m grzbietowym, I na 50 m motylkowym, II na 200 m dowolnym, III na 50 m dowolnym,
Aleksandra Brzozowska - II na 200 m grzbietowym, III na 100 m klasycznym,
Emilia Łuszczewska - III na 200 m grzbietowym, III na 200 m klasycznym,
Natalia Szoka - III na 50 m motylkowym,
Aleksandra Trochimowicz - II na 100 m grzbietowym,
Mateusz Łupiński - III na 50 m dowolnym, III na 200 m klasycznym,
Rocznik 2003: Julia Korolczuk - I na 200 m grzbietowym, II na 100 m klasycznym, III na 100 m grzbietowym.
   (Małgorzata Andrzejewska - trener koordynator sekcji pływackiej)

     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2017

07 listopada 2017
 IV edycja projektu Białostockie Talenty XXI wieku  
Uczniowie klas I i II gimnazjum w maju i czerwcu, a uczniowie klas VII szkoły podstawowej we wrześniu i październiku wzięli udział w IV edycji projektu Białostockie Talenty XXI wieku. Mieli okazję skorzystać z zajęć edukacyjno - rozwojowych realizowanych przy wykorzystaniu bazy dydaktycznej białostockich uczelni wyższych prowadzonych przez pracowników dydaktycznych i naukowych. Zajęcia te były ukierunkowane na rozwijanie umiejętności poznawczych szczególnie uzdolnionej młodzieży z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, technicznych i informatycznych.
7 listopada 2017r. miało miejsce seminarium podsumowujące IV edycję projektu Białostockie Talenty XXI wieku, w trakcie którego wręczono pamiątkowe medale i certyfikaty uczniom biorącym udział w projekcie, a także podziękowania dyrektorom szkół, uczelniom i instytucjom wspierającym realizację projektu.

09 listopada 2017
 Dyskoteka PG  
W czwartek w naszej szkole odbyła się dość długo wyczekiwana dyskoteka. Już od progu mogliśmy usłyszeć dźwięki dobrej muzyki. Uczniowie bawili się świetnie i choć frekwencja nie była stuprocentowa, to zabawę zdecydowanie można uznać za udaną. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wzmocnione przez świetną muzykę – DJ-e stanęli na wysokości zadania. Zabawa była bardzo udana!

13 listopada 2017
 Święto Niepodległości  
Uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu 11 listopada. Akademię przygotowały klasy IVb SP i IIIb PG pod opieką p. A. Paszczuk i p. I. Lipskiej. Uczniowie wierszami, piosenkami uczcili pamięć ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę, by ich potomkowie mogli żyć w wolnym kraju. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu, pobudzająca młode serca do miłowania swojej Ojczyzny.

24 listopada 2017
 Dzień Pluszowego Misia  
W ramach akcji "Dzień Pluszowego Misia" zorganizowanej przez fundację "Mam marzenie" odbyła się zbiórka w naszej szkole nowych pluszaków. Dzięki uczniom naszej szkoły i ich rodzicom udało nam się ofiarować podopiecznym Fundacji Mam Marzenie dwa worki maskotek. Nad akcją czuwał Samorząd Uczniowski i panie pedagog. Dzieci z oddziałów onkologicznych bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek. Pluszowe maskotki pomagają poznawać dziecięce marzenia. Tego dnia w szkole na korytarzach było także widać naszych uczniów ze swoimi przytulankami. Każdy, kto przyniósł swoją maskotkę, nie był pytany.

25 listopada 2017
 VIII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej  
W kinie TON w Białymstoku miał miejsce VIII Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólne Dobro Wspólny Cel”. W tym roku w przeglądzie udział wzięło prawie 500 wykonawców, których oceniało jury w składzie: Pani Prof. zw. dr hab. Bożenna Sawicka – Przewodnicząca, Pani dr Ewa Barbara Rafałko i Pan Cezary Kunda. Naszą szkołę w prezentacjach solowych reprezentowały: Zuzanna Sarosiek (IVc) Natalia Nosorowska (IIIc PG 20). W kategorii zespoły młodzieżowe 14 – 20 lat Chór SP 29 zajął II miejsce. Gratulacje.

29 listopada 2017
 Zwycięstwo w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  
W Dobrzyniewie Dużym odbyły się Finały Igrzysk Województwa Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Reprezentantki naszej szkoły PG 20 w składzie: Kamila Gryko, Michalina Górska oraz Amelia Bezubik zwyciężyły w rywalizacji i stanęły na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy! 
grudzień 2017


02 grudnia 2017
 Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Suwałk 
2 grudnia 2017 1-2.12.2017 - dwa dni zawodów, 12 klubów z Podlasia, 331 zawodników. Podopieczni białostockich trenerów MKS Juvenia i nauczycieli w SP 29 w Białymstoku: Andrzeja Mackiewicza, Małgorzaty Andrzejewskiej, Piotra Mikłosza i Huberta Milewskiego - uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku, przywieźli 125 medali (40 złotych, 44 srebrne i 41 brązowych). Tym samym Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Białystok został mistrzem Podlasia w pływaniu na 2017 rok, wygrywając z MUKS Olimpijczyk Suwałki i MKP Wodnik Bielsk Podlaski. To bilans statystyczny zakończonych Mistrzostw Podlasia, które odbyły się w Suwałkach.
   Wyniki - lista medalistów Mistrzostw Województwa 2017

04 - 18 grudnia 2017
 Zbiórka słodyczy do paczek (SU i wolontariat)  
Od początku grudnia każdy mógł wesprzeć akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Uczniowie, rodzice, nauczyciele włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego. Udało nam się zebrać słodycze do paczek dla najuboższych rodzin z naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i serce.

06 grudnia 2017
 Mikołajki i Dzień z telefonem (SU)  
Z okazji Mikołajek Dyrekcja Szkoły wyraziła zgodę na możliwość skorzystania z telefonów komórkowych w czasie przerw. Informacja ta bardzo ucieszyła uczniów. Poza tym w tym dniu obowiązywał kolor czerwony, a miłym akcentem była czerwona czapka. Uczniowie, którzy przyszli tego dnia w mikołajkowych kolorach byli nie pytani.

06 grudnia 2017
 Loteria fantowa (SU i wolontariat)  
Z okazji Mikołajek odbyła się loteria fantowa. Każdy zakupiony los zwyciężał. Oczywiście wszystkie wylosowane rzeczy związane były z Mikołajkami. I tak pojawiły się długopisy, lizaki - laski, breloki, mikołaje - dzwoneczki, figurki świąteczne i wiele innych wspaniałych prezentów. Dochód z loterii został przekazany na cele charytatywne. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

     Galeria zdjęć - Listopad-grudzień 2017

14 grudnia 2017
 Konkurs ekologiczny "Powietrze"  
Nasza szkoła wzięła udział w I etapie konkursu ekologicznego, odbywającego się pod hasłem "Powietrze". Organizatorem konkursu jest zespół przyrodniczy Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Uczestnicy - uczniowie klasy IIa i IIc gimnazjum, musieli wykazać się wiedzą z biologii, chemii i geografii oraz umiejętnością wyjaśniania zjawisk i procesów przyrodniczych. Do etapu II - międzyszkolnego zakwalifikował się Łukasz Kaczmarczyk i Agata Brańska z klasy IIa.

20 grudnia 2017
 Wieńce adwentowe (nauczyciele j. niemieckiego)  
Uczniowie klas I - III gimnazjum wykonali przepiękne wieńce adwentowe z motywem charakterystycznym dla krajów niemieckojęzycznych. Jest to już II edycja szkolnego konkursu na najpiękniejszy wieniec. Co roku możemy podziwiać wieńce na holu I piętra. Jak widać uczniowie naszej szkoły są bardzo kreatywni. Wszystkie wieńce były przepiękne.
Komisja składająca się z Dyrekcji szkoły p. E. Rogowskiej i p. I. Boreczko - Aksiucik oraz nauczycieli wyłoniła zwycięzców. I miejsce zajął Aleksander Jurgiel z klasy IIc (wieniec orzech), II miejsce zajęła Oliwia Szopa z klasy III c (wieniec z 4 świecami i lampkami), III miejsce zajął Paweł Dobrzyński z klasy IIc (wieniec tradycyjny z 4 świecami). Pozostałe wieńce były także cudowne dlatego jury postanowiło wszystkich nagrodzić i wręczyć wyróżnienia: Monice Mierzwińskiej z klasy IIa (wieniec z kaczką), Katarzynie Bagińskiej z IIIc (wieniec delikatnie oszroniony) oraz Igorowi Kowalewskiemu z IIIb (wieniec brązowy). Wszystkie wieńce zostały wystawione na kiermaszu i sprzedane. Uzyskane kwoty zostaną przekazane na cele charytatywne. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Oczywiście uczniowie, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni niespodziankami rzeczowymi oraz oceną celującą z języka niemieckiego.

22 grudnia 2017
 Jasełka szkolne  
W dniu 22.12.2017r. w szkole zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt. „Oddajmy pokłon Jezusowi” w wykonaniu swoich kolegów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jeszcze raz wszyscy skupili się wokół historii narodzin Jezusa. Kukiełki grały, aktorzy - pasterze tańczyli, a schola przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy. Przedstawienie zakończyło się słowami św. Matki Teresy z Kalkuty „Zawsze, ilekroć dozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”. I takie życzenia świąteczne niech pozostaną w naszych sercach. 
styczeń 2018


06 stycznia 2018
 Orszak Trzech Króli  
Od sześciu lat, 6 stycznia w naszym mieście jest organizowany Orszak Trzech Króli. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z katechetami uczestniczyli w tym wydarzeniu. W kolorowym korowodzie ubrani w zielone peleryny i korony podążali za Gwiazdą w orszaku króla Melchiora do stajenki betlejemskiej. Tegoroczne orszakowe przedstawienia mówiły o tym, jak walczyć z pokusami. Na koniec wszyscy uczestnicy Orszaku mogli przejść przez przepiękną bramę Nieba i znaleźć się przed Stajenką, aby wraz z trzema królami złożyć dary Jezusowi. Udział w tym wydarzeniu był wielką ucztą duchową.

     Galeria zdjęć - Styczeń-marzec 2018

12 stycznia 2018
 Półmaraton filmowy (SU)  
W późnych godzinach wieczornych rozpoczął się w szkole półmaraton filmowy. Uczestniczyła w nim młodzież klas III gimnazjum. Pod opieka nauczycieli wspólnie spędzili czas oglądając wybrane filmy, rozmawiając i jedząc pizzę. O godzinie 24:00 po uczniów przyjechali rodzice. Wspólnie spędzony czas minął szybko, ale na pewno był bardzo przyjemny.