+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Zdjęcia
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» Serwis Europejski
» SP Nr 29
 
 
 


Do pobrania:

Rodzinna wyprawa rowerowa

 
..:: Archiwum - rok 2005/2006 ::..

 

Zdjęcia z życia szkoły w postaci pokazów i filmów dostępne są w pracowni komputerowej. Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia.  


Wrzesień 2005 

 1 września 2005
Początek roku szkolnego
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2005/2006. Budynek szkoły został odnowiony i prezentuje się imponująco. Jakby jeszcze udało się "wyczarować" nową salę gimnastyczną, bylibyśmy Zespołem Szkół Sportowych nie tylko z nazwy?!  ;))

Na letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu nasi uczniowie (byli i obecni) zdobyli 10 medali:
16 lat - absolwent Bogdan Bartosz złoty i trzy srebrne
15 lat - Dowgiert Anna srebrny, Jabłoński Marcin srebrny i dwa brązowe
14 lat - Wojszko Dominika brązowy, Dąbrowski Marcin brązowy.
Prezentacje mistrzów na uroczystości rozpoczęcia roku dokonał trener Andrzej Mackiewicz.

   Więcej w dziale SPORT 
 

 wrzesień 2005
 Projekt zajęć pozalekcyjnych "Wyrównać szanse"
   Zespół nauczycieli w składzie: Barbara Kardasiewicz, Jadwiga Biedrycka, Irena Boreczko–Aksiucik, Anna Michalewicz, Tomasz Włodarczyk, Elżbieta Zawistowska, Aneta Pruszko zdobył główną nagrodę na VI Białostockim Forum Szkół za projekt zajęć pozalekcyjnych „Wyrównać szanse”. Głównym założeniem projektu jest pomoc uczniom, mających trudności w nauce. Od września 2005r. nastąpi realizacja projektu.


Harmonogram

Działanie

Termin wykonania

Realizatorzy

Umieszczenie informacji o projekcie na stronie Internetowej, na plakatach w szkole, klubie „Relaks”

wrzesień 2005

T. Włodarczyk,
A. Michalewicz

Rekrutacja uczestników zajęć

wrzesień 2005

B. Kardasiewicz,

wychowawcy klas

Spotkanie z uczestnikami i ich rodzicami

wrzesień 2005

J. Biedrycka,

prowadzący zajęcia

Realizacja zajęć z modułów „Bliskie spotkania z językiem” i „Matematyka na co dzień”

Od 1października do
30 stycznia po 1 godz. tygodniowo

E. Zawistowska

A. Pruszko,

T. Wołosiewicz

Realizacja modułu „Pomóż sobie”

Od listopada do lutego co drugi tydzień po 2 godz. w  soboty

I. Boreczko - Aksiucik

Ewaluacja po I semestrze

1 – 10 luty

J. Biedrycka

Realizacja modułu „Okno na świat”

Od marca do końca maja po 2 godz. co dwa tygodnie

B. Kardasiewicz

Realizacja modułu „Komputer mój przyjaciel”

Od marca do maja po 2 godz. co 2 tyg. w soboty

T. Włodarczyk

Realizacja modułu „Ze sztuką za pan brat”

Raz w miesiącu – jedno wyjście

A. Michalewicz

Ewaluacja końcowa

1 – 10 czerwca

J. Biedrycka

Wystawa prac powstałych w trakcie realizacji projektu

1 – 10 czerwca

Wszyscy prowadzący zajęcia

Podsumowanie projektu – spotkanie realizatorów, uczestników zajęć i ich rodziców

5 - 10 czerwca

J. Biedrycka,
prowadzący zajęcia


3-4 września 2005
Mistrz Polski w kajakarstwie
JAKUB KARDASZ (1c) został dwukrotnie mistrzem Polski zdobywając złote medale w kanadyjkach - C1 i C2 na dystansie 2000m, na Mistrzostwach Polski Młodzików w kajakarstwie, rozegranych 03-04 września na torze MALTA w Poznaniu.
18 września 2005
W Mistrzostwach Polski młodzików w Maratonie Jakub KARDASZ w C-1 na 5km zdobył brązowy medal. Gratulacje!!! 
Jakub występuje w barwach SKS CRESOVIA BIAŁYSTOK.
 

15 września 2005
Pamięci Sybiraków
Kilka klas uczestniczyło w uroczystościach i oglądało wystawę poświęconą pamięci Sybiraków. Imprezę rozpoczęły przemówienia historyków, następnie było przedstawienie. Duże wrazenia zrobiła na nas wystawa. Na koniec oglądaliśmy niewielką ekspozycję o Janie Pawle II.
 

15 września 2005
Integracja klas I
Wyjazd integracyjny klas pierwszych do miejscowości Surażkowo. Jest to malownicza wieś, położona w okolicach Supraśla. Znajduje się tam ogromne gospodarstwo agroturystyczne „Ritowisko”, w którym spędziliśmy kilka miłych godzin. Mieliśmy możliwość skorzystania z wielu atrakcji, takich jak: zjeżdżanie na linie rozpiętej nad stawem (odważyli się tylko niektórzy z nas), jazda na koniach, przejażdżki bryczką. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną na specjalnej ścianie wspinaczkowej. Po ogromnej ilości wyczerpujących rozrywek mogliśmy uzupełnić swoją energię jedząc kiełbaski, które wcześniej piekliśmy na ognisku. Te kilka godzin to dobra okazja by wzajemnie się poznać i zintegrować ze sobą. Mamy nadzieję, że takich wspólnych wyjazdów będzie więcej.
 

18 września 2005
Lekkoatletyka
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA, Grzegorz Kossakowski IIa zdobył:
 – I miejsce w biegu na 100m i II miejsce w biegu na 300m.

 

23 września 2005
Sprzątanie świata
Młodzież z gimnazjum brała udział w Akcji Sprzątania Świata.
Tak ta impreza była widziana okiem jednego z gimnazjalistów:
"Moim zdaniem najfajniejszą akcją w szkole (dotychczas) było sprzątanie Białegostoku. Dlaczego? Po prostu nasza klasa miała znakomitą zabawę. „Porządki’ mieliśmy robić 23.09, ale padał deszcz. Bardzo się ucieszyliśmy, bo nikomu nie podobał się TEN pomysł. Niestety nasza wychowawczyni nie dała za wygraną i musieliśmy sprzątać 26.09 w poniedziałek. Dostaliśmy foliowe rękawiczki i ogromne worki na śmieci. Straszne! Nikt nie był zadowolony. Szliśmy z jedną myślą: Tania siła robocza będzie sprzątać osiedle! Okropne! Dlaczego musimy to robić, przecież i tak za dzień lub dwa będzie brudno?!
Chcąc, nie chcąc, zaczęliśmy pracę, a żeby było weselej, urządziliśmy konkurs: Która grupa zbierze najwięcej. Na początku teren wydawał się być czysty, znajdowaliśmy tylko pojedyncze papierki, jednak w momencie, gdy grupa dziewczyn znalazła szczotkę do włosów, zabawa rozpoczęła się na dobre. Wszystkie grupy chciały coś takiego znaleźć. Szukaliśmy wszędzie, nawet w
najdrobniejszych zakamarkach. Po pewnym czasie każdy znalazł coś niepowtarzalnego (hahaha). Worki zapełniły się po brzegi. Gdyby naprawdę ogłoszono konkurs, to z pewnością cała nasza klasy by wygrała. Bo pytam, kto znalazł: szczotkę do włosów, skórzaną kurtkę, dżinsy, kawałek materaca od łóżka czy pampersy??? No pytam, kto???"
 

wrzesień 2005
Mistrzostwa w piłce nożnej
Jesienna edycja mistrzostw gimnazjum w piłce nożnej zakończyła się sukcesem klasy IId.
Najlepszym strzelcem został Janusz Gulijew (IIIc) z dorobkiem 10 bramek. Najlepszym bramkarzem został Piotr Szeszko (IIIc), „puścił” tylko 1 bramkę.    Więcej w dziale SPORT  
 

 

26 września 2005
"Przerwany lot"
Uczniowie gimnazjum wybrali się na spektakl pt. „Przerwany lot” do ZSZ przy ul. Zwycięstwa. Przedstawienie opowiadało o szkodliwości picia alkoholu. Bohaterem był pilot, który musiał zrezygnować z lotu, ponieważ był nietrzeźwy. Spektakl zasługiwał na uznanie, pouczał młodzież, że nie warto zażywać alkoholu.

 

30 września 2005
Dni Otwarte Radia Białystok
"Klasa Id odbyła wycieczkę do Radia Białystok. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią radia. Oglądaliśmy radiowy sprzęt stary i nowy, rozmawialiśmy z przedstawicielami Straży Granicznej. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas do „Sali nagrań”, gdzie pozwolono nam zabawić się w spikerów i przeczytać tekst oraz przeprowadzić krótką audycję sportową. Skierowani do następnego pomieszczenia zobaczyliśmy jak wygląda praca z reportażami na żywo, panie czytały wcześniej przygotowany tekst i w tym samym momencie słuchacze odbierali go w swoich nadajnikach. Wycieczkę zakończono w pomieszczeniu ozdobionym pamiątkami z różnych imprez organizowanych przez Radio Białystok. Wzbogaceni o wiedzę i o autografy redaktorów, dziennikarzy i innych pracowników wróciliśmy do szkoły".


Październik 2005 


październik 2005
Spotkanie z policjantem
Niektóre klasy uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Policji. Relacja gimnazjalisty:
"Na pewnej lekcji, na kilka minut, przyszedł do naszej klasy pan policeman. Opowiedział nam o prywatności osobistej i kulturze. Przekazał nam cenne wskazówki na temat zachowania się podczas, gdy jakiś człowiek zostanie napadnięty. Teraz my, chcemy przyczynić się, aby zmalała liczba przestępców, więc podajemy kilka punktów z „Kodeksu zachowania podczas napadu”. Oto najważniejsze z nich:
- Zapamiętać jak najwięcej szczegółów przestępcy, aby później podać policji rysopis (prawdopodobnie był już karany).
- Nie bronić się, oddać przestępcy pożądaną rzecz (pieniądze też możemy oddać).
- Poinformować o napadzie osoby dorosłe i policję.
- Uciekać tak szybko na ile to możliwe.
Jeżeli jesteś świadkiem napadu, należy interweniować, Np. "Krzycząc „Uwaga złodziej” lub dzwoniąc z ukrycia po policję, a nie stać z boku i przypatrywać się zdarzeniu. Spotkanie trwało krótko, ale dowiedzieliśmy się wielu wskazówek dotyczących zachowań w sytuacji zagrożenia".


12 października 2005
Święto Szkoły Podstawowej Nr 29 im. Synów Pułku
Szkoła Podstawowa Nr 29 obchodziła kolejną rocznicę nadania imienia "Synów Pułku", czyli swojego święta. Odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli patroni szkoły.


13 października 2005
Święto Edukacji Narodowej
Uroczystość upamiętniająca Święto Edukacji Narodowej, popularnie zwane Dniem Nauczyciela. „Widowisko” to przygotowali przedstawiciele podstawówki - Va i gimnazjum - IIIa. Całość odbyła się na sali gimnastycznej, na którą przybyli wszyscy nauczyciele i delegacje klas. Apel podzielony był na dwie części ukazujące jak wyglądają lekcje w naszym zespole szkół. Nasi młodsi koledzy swoją część przedstawili w sposób humorystyczny, było dużo śpiewu i przede wszystkim śmiechu z zabawnych tekstów. Wykonali kawał dobrej pracy, czego efektem było fantastyczne przedstawienie. Gimnazjaliści nie chcieli wypaść gorzej od nich i bardzo starannie przygotowali się do występu. Zaprezentowano trochę „talentów” wokalnych, kilka wierszyków i przede wszystkim uczniowską wizję lekcji. Przedstawienie przypadło wszystkim do gustu. A ci do których było ono adresowane bardzo żywiołowo i mamy nadzieję, że szczerze reagowali na prezentacje. Miło było zobaczyć uśmiechy na twarzach nauczycieli zwłaszcza, że niektóre ujrzeliśmy po raz pierwszy.


15 października 2005
Biegi przełajowe
W Gimnazjadzie Białegostoku w indywidualnych biegach przełajowych Kardasz Kuba (Ic) zajął 4 miejsce. Miejsca w pierwszej dwudziestce zajęli: 11 Makuś Anna (Ic), 12 Piotrowska Paula (Ic), 18 Puciłowski Przemek (IIIa).
Kardasz Kuba zajął 15 miejsce w zawodach wojewódzkich - gratulacje!

 

17 października 2005
Wizyta Arcybiskupa
Odwiedziny naszej szkoły przez Arcybiskupa Metropolitę Białostockiego Wojciecha Ziembę.
Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. Część artystyczna poświęcona była Janowi Pawłowi II z okazji obchodzonego Dnia Papieskiego. Całość urozmaicił śpiew scholi Sela, którego przedstawiciele to uczniowie naszego Zespołu Szkół.

 

18 października 2005
OTRZĘSINY 2005
Odbyły się otrzęsiny klas I gimnazjum. Imprezę przygotowały dziewczyny z klasy IIId z pomocą kilku chłopaków z IIIc. W otrzęsinach biorą udział wszystkie pierwsze klasy. Podczas zabawy organizowane są różne konkurencje do których wybierani są przedstawiciele klas. Zadawano szalone pytania na które nikt nie znał odpowiedzi, a za karę musiał zjeść ząbek czosnku i kawałek cytryny ze skórką. Ponadto:
- "koci" taniec z partner(em/ką) z klasy,
- picie mleka z miski bez pomocy rąk,
- "kocia ścieżka" w workach po grochu,
- dla chętnych był „otrzęsinowy” makijaż.
Po otrzęsinach odbyła się dyskoteka. Można było potańczyć przy fajnych, szybkich kawałkach. Wszyscy bardzo dobrze się bawili lecz dyskoteka trwała zbyt krótko.

 

20 października 2005
Konkurs Recytatorski Literatury Anglojęzycznej
W szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego Literatury Anglojęzycznej laureatkami zostały: Joanna Proskień z klasy IId i Agnieszka Dziakowska z klasy IIc.


22-23 października 2005
Zawody pływackie Grand Prix Polski w Łodzi
Zebrała się tam kadra narodowa oraz olimpijska. Był tam między innymi Paweł Korzeniowski, który reprezentował Polskę na Olimpiadzie w Atenach. Naszą szkołę oraz klub Juvenia Białystok reprezentowali: Paweł Pulwin, Paula Piotrowska, Ania Makuś, Ania Szutkiewicz z klasy Ic, Dominika Wojszko, Joanna Grzeszczuk z klasy IIc oraz Anna Dowgiert i Marcin Jabłoński z IIIc.Listopad 2005 


3 listopada 2005
"OLIWER TWIST"
Większość klas wybrała się na film pt. "Oliwer Twist". Wielu z gimnazjalistów było niezadowolonych z decyzji wyboru tego filmu. Można było usłyszeć takie słowa, że film jest "dziecinny", "nuda" itd. Jednak spotkało wszystkich miłe rozczarowanie. Film się podobał i nie okazał się zbyt nudny, ani dziecinny. Były też momenty w których rozległy się oklaski.


8 listopada 2005
Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu
Na basenie przy ulicy Włókienniczej odbyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu. Jak co roku, na naszą szkołę nie było mocnych. Pływacy zgarnęli prawie wszystkie medale (było nas za mało, aby zdobyć wszystkie).   Więcej w dziale SPORT  

 


10 listopada 2005
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
Z okazji Święta Niepodległości pani E. Kamieńska z klasą IId przygotowała uroczysty apel „Polska – moja Ojczyzna”. Na uroczystości byli obecni goście - Synowie Pułku, Dyrekcja Szkoły.

 

10 listopada 2005
I Turniej Poliglotów połączony z konkursem tańca
Na sali gimnastycznej odbył się I Turniej Poliglotów dla gimnazjalistów, którego celem była edukacja w zakresie kształtowania i rozwijania świadomości językowej. Przebiegał w dwóch etapach. Część językowa dotyczyła znajomości języka polskiego, niemieckiego i angielskiego, druga część – rozrywkowa, zatytułowana Turniej Gwiazd polegała na rywalizacji par w tańcu towarzyskim, Zwyciężyła klasa IIIb, ale tańce wzbudziły wiele emocji i rozstrzygnięcie "taneczne" powinno być oceniane osobno.

 

17 listopada 2005
Gimnazjada w tenisie stołowym
W Gimnazjada miasta Białegostoku w tenisie stołowym PG 20 zajęło:
III miejsce – chłopcy (Cybulko Maciej 2d, Żyliński Michał 2d, Żyliński Konrad, Jarosz Łukasz 2a)
VII miejsce – dziewczęta (Snarska Alicja 3c, Jaworowska Anna 2b, Glebowicz Emilia 3c, Korotkich Magda 2b).

 

18 listopada 2005
Gimnazjada województwa podlaskiego w pływaniu.
Najlepszym w województwie podlaskim gimnazjum w pływaniu zostało (oczywiście) Publiczne Gimnazjum Nr 20! Pierwsze miejsca zdobywali zarówno indywidualnie jak i w sztafetach. 
  Więcej w dziale SPORT

 

28 listopada 2005
Efekt cieplarniany
Część klas brała udział w zajęciach na terenie ośrodka Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju "Agro-Group" o efekcie cieplarnianym. Po projekcji filmu, wywiązała się dyskusja. Pod koniec uczniów podzielono na grupy, w których rozwiązywano różne problemy związane ze środowiskiem. Dzięki tym zajęciom zgromadzona wiedza przyda się na lekcjach chemii, biologii i w życiu.

 

25-27 listopada 2005
Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu
W Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które rozegrano w Gorzowie Wlkp. - nasi uczniowie próbowali swoich sił w kategorii seniorzy, z najlepszymi zawodnikami Polski.      Więcej w dziale SPORT 
 

 

30 listopada 2005r
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
W etapie szkolnym Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zwyciężyły: Joanna Białous z klasy IIa, Małgorzata Janczarek z IIIb, Krystian Łupiński z Ib.

 

30 listopada 2005
ANDRZEJKI
Część klas organizowała spotkania andrzejkowe - z wróżbami. W kameralnej atmosferze, przy zabawach, wróżbach, konkursach czas szybko mijał. "Echa" wróżb słychać było jeszcze przez kilka kolejnych dni.


Grudzień 2005 

 

grudzień 2005
KONKURSY PRZEDMIOTOWE
W grudniu 2005r. przeprowadzono kuratoryjne konkursy przedmiotowe:
Konkurs Języka Polskiego – do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Sosnowska Agnieszka IIIb, Żukowska Agnieszka IIIc, Puciłowski Przemysław IIIa, Korzunowicz Justyna IIIa.
Konkurs Języka Angielskiego – do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Marlena Kiszycka IIIa, Małgorzata Janczarek IIIb, Fedorczuk Dawid IIIb, Jakub Seweryn IIb, Kania Tomasz IId.
Konkurs Historyczny – do etapu rejonowego zakwalifikował się: Niwiński Piotr.
Konkurs Matematyczny – do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Żukowski Marcin IIIb, Kruczkowski Paweł IIIc, Zalewski Krystian IIId.
Konkurs Fizyczny – do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Zagórski Marcin IIIb, Kakareko Grzegorz IIIc.

 

2 - 3 grudnia 2005
OTWARTE ZIMOWE MISTRZOSTWA WARSZAWY W PŁYWANIU
W dniach 2-3.12.2005 odbyły się silnie obsadzone zawody - OTWARTE ZIMOWE MISTRZOSTWA WARSZAWY W PŁYWANIU na basenie Warszawianki w których startowała ekipa z naszego gimnazjum.      Więcej w dziale SPORT  

 

6 grudnia 2005
Mikołajki
Jak co roku w naszej szkole odbyły się mikołajki. W dzień imienin świętego Mikołaja, wręczaliśmy sobie drobne upominki. Tego dnia odwiedził nas Mikołaj i śnieżynki, wręczając każdemu po lizaku. Ekipa "Mikołaja" odwiedzała i zabawiała dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej Nr 29.


7 grudnia 2005
"Harry Potter"
Zaraz po premierze, nasze gimnazjum wybrało się do kina Ton na film "Harry Potter i Czara Ognia". Film był bardzo fajny. A ponieważ nie bardzo się wszystkim spieszyło do szkoły, w ramach poznawania naszego miasta, poszliśmy zwiedzać katedrę - kościół Farny. Obejrzeliśmy nawet podziemia kościoła. Były tam groby kilku biskupów, księży itp. Niektórzy doszli do wniosku, że warto poznawać historię swojego miasta, bo za dobrze jej nie znają.


13 grudnia 2005
Rocznica Stanu Wojennego
Kilka klas gimnazjalnych brało udział w obchodach 24 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Przed budynkiem Archiwum uczniowie zwiedzili wystawę "Dokumenty i pamiątki sprzed 24 lat". Nawet ogrzać się można było przy prawdziwym koksowniku z tamtych lat i porozmawiać z uczestnikami tamtych wydarzeń.


7-21 grudnia 2005
Bożonarodzeniowa Akcja Charytatywna
Tradycyjnie odbyła się Bożonarodzeniowa Akcja Charytatywna zorganizowana przez pedagog panią – B. Kardasiewicz, przy współpracy pani H. Paczyńskiej (do której należało przygotowanie kar i ozdób świątecznych wraz z uczniami naszej szkoły) i A. Michalewicz. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży akcentów świątecznych zostały przeznaczone na pomoc uczniom naszej szkoły. Do akcji włączyło się wielu nauczycieli, którzy z masy solnej lepili, a potem malowali aniołki i mikołaje.


16 grudnia 2005
"W pogoni za szczęściem"
Gościliśmy Łukasza Berniaka, aktora Sceny Teatralnej "Kurtyna" z Krakowa, który zaprezentował spektakl "W pogoni za szczęściem". Występ był podzielony na scenki prezentujące przemoc fizyczną i psychiczną. Całość dopełniała muzyka hip-hopowa. Taki niestandardowy i niekonwencjonalny występ trafił do przynajmniej części zgromadzonej publiczności, bo łatwiej jest zrozumieć temat przemocy, gdy przedstawiony jest tak aby zrozumieć go mogli młodzi ludzie. Oby więcej takich spektakli w naszej szkole.


16 grudnia 2005
"OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"
Tydzień przed feriami świątecznymi część uczniów wybrała się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. "Opowieść Wigilijna". Spektakl spodobał się wszystkim (zarówno wspaniałe stroje i znakomita gra aktorska, także sceny lalkowe, których w spektaklu zabrakło).


22 grudnia 2005
JASEŁKA
Odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne uczniów, pracowników szkoły, nauczycieli, emerytowanych pracowników szkoły oraz przedstawicieli Synów Pułku. Na sali gimnastycznej w świątecznej scenografii młodzież klas III gimnazjum pod kierunkiem księdza Wojciecha Trzaski przedstawiła jasełka bożonarodzeniowe. Oprawę muzyczną stworzyła schola „Sela”. W jasełkach wystąpiło 21 młodych aktorów, którzy przybliżyli wydarzenia betlejemskiej nocy.   
Styczeń 2006

 


grudzień 2005 - styczeń 2006
LEKKOATLETYKA
Cykl mitingów lekkoatletycznych, w których startuje Grzegorz Kossakowski IIa zajmując czołowe miejsca.
29.12.2005r. – I miejsce w biegu na 60m w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym,
07.01.2006r. – II miejsce w biegu na 60m w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym,
14.01.2006r. – I miejsce w biegu na 60m w Halowym Mitingu Lekkoatletycznym.

3 stycznia 2006
ROZMOWY PO ANGIELSKU
Najlepsi uczniowie języka angielskiego z klasy Ic oraz grupa przygotowujących się uczniów do konkursu języka angielskiego szczebla rejonowego została zaproszona do PG Nr 14, aby wysłuchać anglojęzycznej prelekcji na temat zwyczajów boliwijskich, afrykańskich i australijskich. Wszystkim najbardziej podobały się zwyczaje afrykańskie. Kobiety przekłuwają sobie różne części ciała specjalnymi rurkami. Tańce, zwyczaje oraz niezwykłe tajemnice, które kryje w sobie ten kontynent i ludzie zmotywowały nas do tego, aby pogłębiać swoja wiedzę w tym zakresie. Nasze zdjęcia i wywiady z tego spotkania zostały zamieszczone w wydaniu sobotnim Kuriera Porannego.
 

8 stycznia 2006
"NASZA NADZIEJA W BETLEJEM"
Ogłoszono wyniki XI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na najładniejszą szopkę podlaską pt. „Nasza Nadzieja w Betlejem” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Nasze gimnazjum zdobyło najwięcej nagród.
I miejsce - Mateusz Kuźma IIIb,
II miejsce - Patrycja Bartkowiak, Edyta Popławska, Angelika Misiewicz, Justyna Korzunowicz, Monika Dryl z klasy IIIa.
Wyróżnienia otrzymali: Konrad Konopa IIIb, Rafał Kołodko IIIa.

 

18 stycznia 2006
"RAMBO" W SZKOLE
Dnia 18 stycznia 2006 roku w naszej szkole funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Celnej Izby Celnej w Białymstoku przeprowadzili dyskusję na temat narkotyków. Funkcjonariusze przekonywali uczestników spotkania o szkodliwości narkotyków oraz o wszelkich zagrożeniach, które ze sobą niosą. Szczególne zainteresowanie wzbudziła obecność Rambo - psa służbowego, który pomaga w pracy celników, a specjalizuje się w tropieniu narkotyków.

 

20 - 22 stycznia 2006
ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU 2006
W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat, w Raciborzu nasi uczniowie zdobyli dwa brązowe medale - Dominika Wojszko IIc i Marcin Dąbrowski IIc. Medali mogłoby być parę więcej, gdyby troszkę dopisało szczęście - trzy 4 miejsca, jedno piąte. 

W Puławach na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat, zawodnicy Juvenii Białystok, nasi uczniowie spisali się również dobrze, choć bez medalu tym razem.

 

W dniach 27-29 stycznia 2006 w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu 16 lat. Dorobek uczniów klasy 3c, to 2 złote medale - Anny Dowgiert i Marcina Jabłońskiego, 1 srebrny - Marcina Jabłońskiego i 1 brązowy - Anny Dowgiert.

 

  Więcej w dziale SPORT


  
Luty 2006

 

9 luty 2006
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY
Klasy trzecie pisały egzaminy próbne.

 

styczeń -luty 2006

 LEKKOATLETYKA

Lekkoatleta - sprinter - Grzegorz Kossakowski – uczeń klasy IIa zajął:
I miejsce na 60m - Halowy Miting Międzywojewódzki w LA w Warszawie (21 stycznia),
I miejsce na 60m - Wojewódzki Halowy Miting w Białymstoku (11 luty).

 

 14 luty 2006
 WALENTYNKI
 14 lutego 2006 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 20 już po raz drugi odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i p. Annę Michalewicz. W konkursie udział wzięło ośmiu wykonawców. I miejsce ex aequo zajęli: Stanisław Bolesta, Mateusz Kondrat, Krzysztof Grabowski, Łukasz Piotrowski i Piotr Łempicki (wszyscy z IIIa), którzy pod pseudonimem SKLEPIKERSI wykonali autorską piosenkę pt. Barbie oraz Agnieszka Żukowska z klasy IIIc. Zaśpiewała ona utwór - To nic, nie kochasz mnie.
II miejsce przypadło w udziale zespołowi wykonawców z IIIc: Bartkowi Łukaszewiczowi, Jankowi Gulijewowi, Karolowi Babilewiczowi, Piotrowi Szeszce, Marcinowi Jabłońskiemu i Konradowi Łukaszewiczowi, którzy zaprezentowali zgromadzonym porywający show pt. Wielka miłość.
Trzecie, ostatnie z punktowanych miejsc wyśpiewała Małgosia Pieczko z kl. IIId. Wykonała ona piosenkę zespołu Virgin pt. 2 bajki.
W trakcie trwanie konkursu zarówno jury, jak i publiczność bawiła się znakomicie, co stanowi przesłankę do tego, aby podobny konkurs zorganizować również w roku następnym.

 Wieczorem, tego samego dnia, SU zorganizował w szkolę dyskotekę walentynkową dla gimnazjalistów. Bilet wstępu na nią kosztował złotówkę. Dochód z imprezy w kwocie 140 zł członkowie Samorządu postanowili przeznaczyć na pomoc choremu na nowotwór uczniowi naszej szkoły.
 

13-14 luty 2006
AKCJA CHARYTATYWNA: „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ”.
   13 i 14 lutego w naszej szkole odbyła się Akcja Charytatywna pod hasłem: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Organizatorami tej akcji była klasa 1a, 2b, wychowawczynie obu klas oraz pani pedagog. Pieniądze z akcji zostały przeznaczone na leczenie ciężko chorego ucznia naszej szkoły. Zaczęliśmy pracować pod koniec stycznia. Namalowaliśmy kolorowe plakaty informujące o akcji, które rozwiesiliśmy na korytarzach. Własnoręcznie zrobiliśmy 150 kartek walentynkowych. 13 i 14 lutego - na pięknie przystrojonym w balony i serca stoisku gdzie w tle grała muzyka sprzedawaliśmy "walentynki", ciasteczka. Wybrani uczniowie (z 1a i 2b) o godz. 11.30 w pokoju nauczycielskim recytowali wiersze o tematyce miłosnej w celu zachęcenia nauczycieli do wzięcia udziału w akcji. W sumie uzbieraliśmy powyżej 500 zł.
Taka akcja to duża odpowiedzialność, ale też dobra zabawa. Naszym zdaniem warto jest organizować takie akcje, ponieważ dobrą zabawą można choć trochę pomóc ciężko chorym ludziom.
   Wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję serdecznie dziękujemy: klasy Ia i IIb wraz z wychowawcami.

 

28 luty 2006
DOBRY WYSTĘP BIAŁOSTOCZANKI NA GRAND PRIX POLSKI W PŁYWANIU
"Anna Dowgiert z Juvenii Białystok wywalczyła srebrny medal podczas Grand Prix Polski w pływaniu. Białostoczanka drugą pozycję wywalczyła na dystansie 100 metrów motylkiem. Z kolei w zmaganiach na dystansie o połowę krótszym uplasowała się na czwartym miejscu.
- Ania osiągała wcześniej zdecydowanie lepsze wyniki, ale do Zamościa pojechała po bardzo wyczerpującym zgrupowaniu kadry juniorów - mówi jej trener Andrzej Mackiewicz. - Dlatego na tych zawodach rezultaty nie były najważniejsze.
16-letnia zawodniczka po raz pierwszy miała okazję trenować razem z najlepszymi juniorami w kraju. Przez dwa tygodnie przebywała w Oświęcimiu. Tam na 50-metrowym basenie przepłynęła aż 180 kilometrów.
- Jeszcze nigdy wcześniej nie trenowała tak intensywnie - twierdzi Mackiewicz. - Było to dla niej bardzo ciężkie przejście od ćwiczeń w klubie do tego, co musiała zrobić na zgrupowaniu. Ale myślę, że ten obóz tylko podbudował ją do jeszcze cięższej pracy.
Dowgiert szykuje się do startu w maju na mistrzostwach Polski seniorów, gdzie zamierza powalczyć o kwalifikację na mistrzostwa Europy w Hiszpanii."  (z serwisu internetowego Gazety.pl)

 

luty - marzec 2006
ŻYWE LEKCJE HISTORII
Na lekcjach w wszystkich klasach gimnazjalnych goszczą patroni Szkoły Podstawowej Nr 29 - Synowie Pułku. Opowiadają o swoich przeżyciach z dzieciństwa, latach II Wojny Światowej, okupacji. Spotkania są bardzo interesujące, czasami więcej można dowiedzieć się z takiej rozmowy niż z podręczników historii. Dzięki takim lekcjom zaczęliśmy bardziej doceniać wolność, a także zrozumieliśmy czym jest oddanie i poświęcenie dla kraju.
 


 
Marzec 2006

 

2 marca 2006
KONKURS "MOJA SZKOŁA W INTERNECIE"
   W VIII edycji Konkursu informatycznego - na stronę www "MOJA SZKOŁA W INTERNECIE" organizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli
w Białymstoku uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa wyróżnienia.
W kategorii "Moje hobby" - wyróżnienie zdobyli:
- Marta Andrukiewicz (3a) i Izabela Włodarczyk (1d) - Najciekawsze miejsca w Europie,
- Karol Borkowski (3a) i Kamil Kamieński (3a) - Strona o wędkarstwie.

 

3 marca 2006
II IGRZYSKA ZIMOWE O "PUCHAR ŚNIEGÓRKA”
   Po raz drugi odbyły się zawody sportowe w różnych - dziwnych konkurencjach zimowych, na świeżym powietrzu (boisku szkolnym). Rywalizacja przebiegała między innymi w: - toczeniu piłki kijem od hokeja, - wyścigi na sankach, - rzut śnieżką na odległość, - rzut śnieżką do celu, - bieg grupowy.

Zwyciężyli:

I miejsce - IIa, II miejsce - IIb, III miejsce - Ic.

 

8 marca 2006

DZIEŃ KOBIET

   Klasa 2c (z pomocą 1c) przygotowała oryginalny występ z okazji Dnia Kobiet. Oglądaliśmy historię o Red Kapturku, Imprę na Olimpie oraz perypetie Julki i Romka. Niekonwencjonalny i śmiały występ bardzo spodobał się publiczności.

 

17 marca 2006

SZKOLNA GIEŁDA TURYSTYCZNA

   Grupa uczniów z Koła Geograficznego pod wodzą Pani H. Surynowicz i B. Giersimiuk pracowała nad stworzeniem Przewodnika - informatora pt.: "Rodzinna wyprawa rowerowa Białystok - Choroszcz - Kruszewo - Białystok", aby rówieśnicy mogli poznać walory i osobliwości swojego regionu. Wyniki pracy zostały zaprezentowane na I Szkolnej Giełdzie Turystycznej, w ramach Targów Turystycznych.

 

21 marca 2006

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

    Tego dnia w ZSS Nr 1 w Białymstoku odbyła się wielka impreza wiosenna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem: P. Danuty Okułowicz, p. Małgorzaty Jurewicz oraz p. Katarzyny Sikory.
    Uroczystość, złożoną z kilku części, prowadzili uczniowie klasy IIIa PG Nr 20: Patrycja Bartkowiak, Patrycja Czyżewska, Stanisław Bolesta oraz Przemek Puciłowski.

Święto wiosny w naszej szkoły rozpoczął pokaz strojów związanych z tą porą roku. Osoby biorące w nim udział musiały zaprezentować jury jak najbardziej oryginalne przebranie wiosenne własnego autorstwa. Arbitrzy: p. dyr. Elżbieta Rogowska, p. dyr. Irena Boreczko, p. dyr. Franciszek Bolesta, p. Anna Michalewicz, p. Marek Kukliński, p. Irena Czuż oraz Asia Grzeszczuk, uczennica kl. II c PG 20, jednogłośnie uznali, że najciekawsze stroje zaprezentowały Agata Łukaszewicz z klasy 6b SP 29 i Urszula Mikiewicz z klasy IIIa PG 20.
    Następną atrakcją "dnia wagarowicza" były wybory Miss i Mistera obu szkół wchodzących w skład ZSS nr 1. Kandydaci na najpiękniejszych musieli zaprezentować szanownemu jury swój wdzięk, grację oraz zwinność. W tej konkurencji bezapelacyjnie zwyciężyli Eliza Stasiewicz i Marek Twarowski
z klasy Vc SP 29, natomiast serca starszych uczestników widowni podbili Grześ(sia) Kossakowska z klasy IIa i Andrzej Stepaniuk z klasy IIb. To właśnie oni zdobyli tytuł "miss i mistera" naszego gimnazjum.
    I w końcu nadszedł moment, na który czekali wszyscy: zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a mianowicie – Wielka Gala Oskarów, przyznawanych po raz pierwszy w naszej szkole ciału pedagogicznemu przez uczniów. Nie trzeba chyba dodawać, że momentami emocje sięgały zenitu. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii.

 

HIPNOTYZUJĄCY GŁOS: SP 29 - p. Anna Sierakowska, PG 20 – p. Eugenia Kamieńska
MIKROFON ROKU: SP 29 – p. Marek Kukliński, PG 20 – p. Bożena Gierasimiuk
OPIEKUN ROKU: SP 29 – p. Alicja Gąsowska, PG 20 – p. Jadwiga Biedrzycka
ZŁOTA KATARYNKA: SP 29 – p. Marek Kukliński, PG 20 – p. Halina Paczyńska
GORĄCY UŚMIECH : SP 29 – p. Alicja Gąsowska, PG 20 – p. Aneta Pruszko
LUZAK ROKU: SP 29 – p. Tomasz Włodarczyk, PG 20 – p. Bożena Sobolewska
MISTRZ DOBRYCH MANIER: SP 29 – p. Irena Lis, PG 20 – p. Barbara Wawrusiewicz
ZŁOTE USTA: SP 29 – p. Irena Lis, PG 20 – p. Eugenia Kamieńska
SZWAJCARSKI ZEGAREK: SP 29 - p. Anna Sierakowska, PG 20 – p. Iwona Gryc
ZŁOTY GWIZDEK: SP 29 – p. Alicja Han, PG 20 – p. Paweł Baranowski
ŻARTOWNIŚ ROKU: SP 29 – p. Tomasz Włodarczyk, PG 20 – p. Bożena Sobolewska
ZŁOTA PĘTELKA: SP 29 – p. Irena Lis, PG 20 – p. Hanna Włostowska.


    Po Gali Oskarów nastąpiła krótka przerwa dla rozprostowania kości, po czym rozpoczęły się pokazy tańca. Jako pierwsi wystąpili uczniowie szkoły podstawowej, prezentując cztery układy taneczne. Najlepsze okazały się dziewczynki z VIc, tuż za nimi, zdobywając II miejsce, uplasowali się tancerze z IVb, a trzecie miejsce przypadło w udziale klasie IVc.
Nieco, a właściwie zupełnie inaczej, sytuacja przedstawiała się w gimnazjum, bowiem uczniowie tej szkoły zaprezentowali tak wysoki poziom umiejętności tanecznych, że jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców.
W końcu po burzliwej dyskusji ustalono, iż przyznane zostaną cztery pierwsze miejsca. Zdobyli je uczniowie z klas: IIb, IIc, IId i IIIa. Pozostałych pięć zespołów tanecznych z klas: Ia, Ib, Ic, IIIb i IIId zdobyło II miejsce ex aequo.
Po odczytaniu werdyktu jury imprezę zakończono. Przez uczniów i nauczycieli oceniona została jako jedna z najlepszych uroczystości w ostatnim roku. Pojawiły się również głosy, iż należy ją powtórzyć w podobnej formie za rok. „Dla chcącego nic trudnego” - wszystko zależy od nas.

 

22 marca 2006

 BIAŁOSTOCKIE FORUM SZKÓŁ

W VII BFS uczestniczyły głównie klasy trzecie gimnazjum. 
Kwiecień 2006

 

Galeria z kwietnia

1 kwietnia 2006

 ZAWODY PŁYWACKIE W AUGUSTOWIE

   W zawodach pływackich o Puchar Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, brała udział reprezentacja Juvenii Białystok (PG20).
Najwartościowsze wyniki (miejsca) w tych zawodach:
MARTA KOZAKIEWICZ - 1, 4, 1, 7,
MARCIN DĄBROWSKI - 1, 1, 2, 5,
DOMINIKA WOJSZKO - 2, 1, 2, 2,
PAULINA PIOTROWSKA - 3, 6, 3,
ANNA MAKUŚ - 4, 4, 5, 4,
JUSTYNA POPŁAWSKA - 5, 6, 5, 3,
KAROL BABILEWICZ - 3, 3, 4,
BARTEK ŁUKASZEWICZ - 2, 3, 5,
JOANNA GRZESZCZUK - 1,
PAWEŁ PULWIN - 3.

 

4 kwietnia 2006r.
 
DZIEŃ OTWARTY PG20
   Tego dnia szkoła stała otworem 15-18 dla wszystkich, którzy byli zainteresowani jej funkcjonowaniem. Jakość szkoły prezentowali nauczyciele i uczniowie. Można było m. in. zapoznać się z działalnością kół zainteresowań, pracą SU, tworzeniem gazetki szkolnej w wersji elektronicznej; Również jak powstają ozdoby świąteczne z masy solnej (na potrzeby Wielkanocnej Akcji Charytatywnej), a nawet włączyć się do ich tworzenia. Szkoła jako „miejsce spotkań” nauczycieli i młodzieży aktywnej, otwartej na wiedzę, chcącej rozwijać osobowość, kształtować charakter i postawę ukazała swoje oblicze z najlepszej strony.

Tematy niektórych spotkań i prezentacji:
Koło teatralne kl. 1d – inscenizacja.
Kawiarenka Literacka – inscenizacja „Sąd nad Parysem”.
Trening pamięci – pokaz zajęć.
Wystawa matematyczna – bryły.
Losy dzieci w czasie II wojny światowej – scenki z jęz. angielskiego.
Trasa wycieczki po okolicach Białegostoku.
Doświadczenia fizyczne.
Pokaz tańca – walc angielski, samba, i.in.
Wykonywanie ozdób świątecznych z masy solnej.
Tworzenie gazetki szkolnej.
Top tips for drivers – prezentacja projektów.
Prezentacja projektów – My School.
Plakaty wielkopostne, wykonywanie ozdób wielkanocnych.

 

kwiecień 2006

 WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

   Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego z naszej szkoły: Marlena Kiszycka (3a), Małgorzata Janczarek (3b), Tomasz Kania (2d). Finalistą tego konkursu (etap rejonowy) został również Jakub Seweryn (2b).

 

5 kwietnia 2006

 SPOTKANIE „WITAJ WIOSNO” NA UWB

   W styczniu 2006r. pedagog PG 20 nawiązała kontakt z p. Martą Kowalczuk, studentką V roku Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Pani Kowalczuk przyjęła zaproszenie do poprowadzenia zajęć z młodzieżą gimnazjum na temat zaburzeń odżywiania się.
Problematyką tą zajmuje się w pracy naukowej w ramach Studenckiego Koła Naukowego Młodych Teoretyków Pedagogiki. Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych mieli możliwość poznania specyficznych problemów związanych. z anoreksją i bulimią .
Pani Kowalczuk zaprosiła młodzież naszej szkoły (uczniów klasy IIIa i IIIb) do udziału w spotkaniu integracyjnym Kół Naukowych działających przy Wydz. Pedagogiki i Psych. Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie pod hasłem ,,Witaj wiosno” odbyło się w siedzibie Uniwersytetu na ul. Świerkowej. Uczestniczyli w nim uczniowie: Patrycja Czyżewska, Kasia Czapnik, Marlena Strzemińska, Sylwia Zieleniewska, Staś Bolesta, Przemek Puciłowski, Mateusz Kondrat i pedagog PG 20.
W sali udekorowanej pracami plastycznymi o tematyce wiosennej, zebrali się wszyscy uczestnicy spotkania, m. in. opiekun koła - prof. dr hab. W. Prokopiuk , dr Zofia Olek - Redlarska, dziekan Wydziału oraz My . Podczas spotkania młodzież opowiedziała o obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Przeprowadzono konkurs z nagrodami ,,Pierwszy dzień wiosny w szkołach”. O obchodach dnia wiosny w ramach wspomnień opowiedzieli: prof. W. Prokopiuk i mgr Barbara Kardasiewicz. Wszyscy obejrzeli prezentacje na temat wiosny i wystawę zdjęć.

 

8 kwietnia 2006

 NASI W REPREZENTACJI POLSKI

Marcin Jabłoński (3d) wystąpił w reprezentacji juniorów Polski w pływaniu na Wielomeczu pływackim. Zawody odbyły się na obiektach olimpijskich w Atenach (8-9.04)

 

Czterech uczniów naszego gimnazjum jest w kadrze narodowej Polski w pływaniu (na okres 1.03.2006 do 31.08.2006):
Anna Dowgiert (motylkowy),
Marcin Jabłoński (motylkowy),
Dominika Wojszko (grzbietowy),
Marcin Dąbrowski (motylkowy).

 

12 kwietnia 2006
 KONKURS PLASTYCZNY
W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym - „Krzyża Twego Się Nie Wstydzę”, wyróżnienie zdobył Paweł Sawicki 3b.

 

13 kwietnia 2006

 DRUŻYNOWA LIGA PODLASIA W PŁYWANIU

   Reprezentacja Juvenii Białystok brała udział w zawodach pływackich - Drużynowej Ligi Podlasia, rozegranych na basenie MOS przy ulicy Zwycięstwa.

 

21 kwietnia

 WOJEWÓDZKI HAPPENING "DZIEŃ ZIEMI 2006"

W konkursie na prezentację multimedialną o Narwiańskim Parku Narodowym w Wojewódzkim Happeningu "Dzień Ziemi 2006" - I miejsce zajęła Izabela Włodarczyk (1d). Naszą szkołę w Kurowie, siedzibie Narwiańskiego Parku, gdzie odbywała się impreza, reprezentowało kilkoro gimnazjalistów.

 

 

22 kwietnia

 VI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

Do Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży - Białystok 2006 zgłosiliśmy kilkanaście prac w różnych dziedzinach (plastyczne, poezja, prace komputerowe). Nasi uczniowie zdobyli:
w kategorii - prace komputerowe - tworzenie stron www - I miejsce Karol Borkowski (3a) i Kamil Kamieński (3a),
w kategorii - prace komputerowe - tworzenie stron www - II miejsce Marta Andrukiewicz (3a) i Izabela Włodarczyk (1d),
w kategorii - prace komputerowe - prezentacje multimedialne - wyróżnienia - Katarzyna Głowala (1a), Ewa Jóźwiuk (2d), Izabela Włodarczyk (1d), Piotr sadanowicz (1c),
w kategorii - poezja - wyróżnienie Sylwia Zieleniewska (3b),
w kategorii - poezja - wyróżnienie Aleksandra Dąbrowska (3d).
   Impreza ta jest organizowana pod patronatem Urzędu Miasta Białystok, przez Klub "Gaj" i Szkołę Podstawową Nr 47.

 

 

24 kwietnia 2006

 GIMNAZJADA BIAŁEGOSTOKU W PIŁCE NOŻNEJ

Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła miejsce 5-6 w Gimnazjadzie Miasta Białystok w piłce nożnej.

 

26 i 27 kwietnia

 EGZAMIN GIMNAZJALNY

   Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2006.

Uczniowie PG 20 jak widać z tabeli poradzili sobie bardzo dobrze.
 

Średnia Część humanistyczna Część mat. - przyrodnicza
dla Polski 31,40 23,90
dla woj. podlaskiego 31,25 24,31
PG 20 34,50 27,33

 


 
Maj 2006

 

4 maja 2006

 ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

   Apel prezentujący to ważne wydarzenie w historii Polski przedstawiła grupa uczniów z Kawiarenki Literackiej. Na zakończenie chór złożony z przedstawicieli większości klas odśpiewał hymn państwowy.

 

5 maja 2006

 RAJD ROWEROWY

   "Uczestnicy Kołą Geograficznego przejechali całą trasę rajdu rowerowego "Białystok - Choroszcz - Kruszewo - Białystok" łącznie około 50 km. Jesteśmy z siebie dumni! Zapraszamy wszystkich na naszą trasę rowerową".

Przewodnik "Rodzinna wyprawa rowerowa"

 

9 maja 2006

 WIECZORNICA

   W dniu 9 maja młodzież gimnazjum wzięła udział w spotkaniu poświęconym historii. Pierwszym punktem programu była prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów klasy IIa, na temat - Losy dzieci w czasie II wojny światowej. Ponadto młodzież miała szansę wysłuchania relacji osób, które doświadczyły okropności wojny. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele środowiska Synów Pułku. Ich relacje przybliżyły młodzieży czasy kiedy człowiek stawał w obronie ojczyzny. Ostatnim punktem programu była dyskusja poświecona współczesnemu patriotyzmowi. Młodzież starała się odpowiedzieć na pytanie - Czy można być współcześnie patriotą?

 

10 maja 2006

 KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2006”

   Dnia 16 marca 2006 roku rzesze uczniów wzięły udział w zmaganiach matematycznych. W budynku naszej szkoły gościliśmy młodych matematyków z Publicznego Gimnazjum Nr 6 z Bacieczek oraz szkoły podstawowej i gimnazjum STO z ul. Kalinowej. Organizacją zajęli się nauczyciele matematyki. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 48 uczniów z gimnazjum i 48 ze szkoły podstawowej.
   W gimnazjum najlepszy okazał się uczeń klasy II - Seweryn Jakub, który z liczbą 115 punktów zajął 12 miejsce. Oprócz niego sześciu uczniów zdobyło wyróżnienia. Są to: z klas III – Kolańczyk Juliusz, Balukin Łukasz, i Zalewski Krystian, z klas I – Czeczko Patryk, Owerczuk Michał i Durek Paweł.

 

16-20-27 maja 2006

 LEKKOATLETYKA

   Bardzo dobre wyniki w zawodach lekkoatletycznych osiągnął Grzegorz Kossakowski IIa:

16 maja 2006r. – VII Gimnazjada Miasta Białegostoku w Lekkiej Atletyce – II miejsce na 100m i II miejsce na 300m.
20 maja 2006r. – Ogólnopolski Rzut „Ligi Klubowej” w Warszawie - V miejsce na 100m i III miejsce w sztafecie 4x100m.
27 maja 2006r. – Finał Gimnazjady w Lekkiej Atletyce im. Stanisława Baszenia - I miejsce na 100m.

 

18-21 maja 2006

 MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW

   W Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, obok takich sław jak Otylia Jędrzejczak i Paweł Korzeniowski, startowała reprezentacja Juvenii Białystok.
Najlepsze wyniki uzyskali: Dowgiert Anna (3c) - 5 miejsce na 50m motylkiem i 13 miejsce na 50m dowolnym,
Jabłoński Marcin (3c) - 13 miejsce na 200m motylkiem,
Wojszko Dominika (2c) - 13 miejsce na 200m grzbietowym.
Dobre wyniki zanotowali również Grzeszczuk Joanna (2c) i Dąbrowski Marcin (2c).

 

26-28 maja 2006

 FINAŁ ZIG ZAP BULE LIGI 2006

   W Otrębusach k/Warszawy odbywały się Finały Mistrzostw Polski gimnazjalistów Bule Ligi, w których wzięła udział reprezentacja naszego gimnazjum. Na wszystkie zespoły startujące w rozgrywkach (113), nasza reprezentacja zajęła 13 miejsce. PG 20 reprezentowali - Jerzy Grygoruk 3c, Łukasz Piotrowski 3a i Krzysztof Grabowski 3a pod okiem Pana Pawła Baranowskiego.

 

27 maja 2006

 II GIMNAZJADA POLONISTYCZNA

   Marcin Dec Ic zdobył wyróżnienie w Konkursie Literackim na Najlepsze Dyktando w ramach II Gimnazjady Polonistycznej pod hasłem: „Język świadczy o mnie”.

30 maja 2006

 LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO

   Agnieszka Żukowska IIIc zdobyła I nagrodę (technika – metaloplastyka na szkle) w VIII edycji Konkursu Plastycznego: Białystok Wczoraj, Dziś, Jutro pod hasłem: Blaski i Cienie.

31 maja 2006

 LAUREATKA KONKURSU - WIELCY POLACY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

   Katarzyna Zalewska Ic zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie pod patronatem: Metropolity Białegostoku, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Klubu Inteligencji Katolickiej pt. „Wielcy Polacy województwa podlaskiego – ich dokonania i zasługi”.

 

 Czerwiec 2006

Galeria maj-czerwiec 2006

 

 KAJAKARSTWO

   Jakub Kardasz Ic (zawodnik Cresovii Białystok) – osiąga bardzo dobre wyniki w kajakarstwie:
- Długodystansowe Mistrzostwa Polski (rocznik ’88, ‘89, ’90) – V miejsce.
- Eliminacje do MP (rocznik ’90) (do kadry wojewódzkiej) – IV miejsce.
- Konsultacje (rocznik ‘91) – IV miejsce.
Jakub należy do kadry województwa podlaskiego w kajakarstwie i jest w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa w Portugalii.

 

2 czerwca 2006

 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
   Izabela Włodarczyk – uczennica klasy Id zdobyła 2 wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyroda Białegostoku” w kategorii „Krajobraz Białegostoku” i 2 wyróżnienia w kategorii „Obiekt przyrody ożywionej".

3 czerwca 2006r.

 FESTYN OSIEDLA MARCZUK

   Wspaniała impreza integrująca mieszkańców osiedla Marczuk. Przebogaty harmonogram uroczystości opracowali nauczyciele ZSS Nr 1.
   Punktualnie o 10.00 Pani Dyrektor ZSS Nr 1, Pan Przewodniczący Rady Osiedla oraz Rada Parafialna p.w. bł. Bolesławy Lament – jako organizatorzy uroczyście powitali wszystkich przybyłych na FESTYN OSIEDLOWY.
   Staropolskim obyczajem uroczystość rozpoczęto polonezem. Muzyka, tańce – kujawiak, oberek, polka oraz pieśni w wykonaniu uczniów ZSS Nr 1 i scholi SHELA wywarły niemałe wrażenie. Nikt z uczestników imprezy nie czuł się ani głodny, ani spragniony. Serwowano tradycyjne danie polskie – bigos, a poza tym kiełbaski i karkówkę z grilla, który wypożyczyła Podlaska Straż Graniczna.
Serdecznie dziękujemy hojnym sponsorom (Prezydentowi Miasta Białegostoku, Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Sportowych Nr 1, Sieci sklepów odzieżowych „Fatałaszek”, Zakładom Mięsnym PMB przy ul. Poziomej, PSS Społem Pani Prezes Sosińskiej, Hurtowni Coca-Coli).
   Imprezę urozmaicały rozgrywki sportowe: gra rekreacyjno – towarzyska w BULE zaprezentowana przez Finalistów Mistrzostw Polski w BULACH oraz Mecz Piłki Nożnej o „Promienny Puchar” rozegrany przez nauczycieli, rodziców i uczniów, a także rozgrywki sportowe - badminton, ringo.
   Były też różne konkursy i zabawy dla najmłodszych, średnich i starszych (wesołe konkursy rodzinne integrujące całe rodziny do współzawodnictwa) - plastyczne, sportowe (m.in. rzut piłeczką do kosza, rzut beretem, siłowanie się na rękę, przeciąganie liny, podciąganie się na drążku). Na zwycięzców czekały nagrody: koszulki, czapki, breloczki, długopisy, itp.
Dość istotną atrakcją FESTYNU był wóz saperski XVIII BRYGADY TERYTORIALNEJ w Białymstoku oraz pokazy przygotowane przez STRAŻ POŻARNĄ.
   Najmłodsi uczestnicy imprezy gromadnie okupywali dmuchany zamek do skakania i zjeżdżalnię.
Chętni mogli uzewnętrznić swoje emocje malując twarz przy specjalnym stoisku, a ciekawi swojej przyszłości skorzystać z usług wróżki, każdy mógł przetestować swoją sprawność fizyczną pod profesjonalnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego, oznakować rower lub pokonać rowerowy tor przeszkód.
   Dużą atrakcją dla najmłodszych były zabawy prowadzone przez nauczycielki z chusta „klanzowską”. Uczniowie chętnie uczestniczą w tych zabawach, gdyż one są bardzo atrakcyjne w swej formie i angażują wszystkie dzieci. Zabawy typu: „Kopuła”, „Rybki i rekin”, „Kolory”, „Rakieta” pełnią w procesie wychowawczym funkcję relaksującą i terapeutyczną.
   Zuchy i harcerze ze szkoły podstawowej przygotowali bardzo interesujący blok zabaw i pląsów, które mają na celu integrację grupy rówieśniczej i jednocześnie stanowią wspaniałą zabawę.
Ważnym punktem imprezy była loteria i Akcja Charytatywna „Dar Serca” – uczniowie przygotowali stoisko z ciastem, dochód z jego sprzedaży przeznaczono na letni wypoczynek dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.
   Nad zdrowiem uczestników FESTYNU czuwała pielęgniarka szkolna, dodatkowo wszystkim chętnym mierzyła ciśnienie, a bezpieczeństwa strzegli przedstawiciele Straży Miejskiej.
   Prestiż imprezy podnieśli znakomici goście: Rada Osiedla Marczuk z Panem Zdzisławem Konikowskim, Ksiądz Proboszcz Jacek Tomkiel, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Lucja Orzechowska, Przedstawiciele Synów Pułku – Pan Oleg Tiuryn i Gotfryd Grubowski.
   Zabawa była przednia, pogoda jak na zamówienie. Wszyscy w dobrych nastrojach rozchodzili się do domów i deklarowali swoje przybycie za rok.


12 czerwca 2006
 SPOTKANIE Z POSŁEM NA SEJM RP
    Uczniowie gimnazjum spotkali się z posłem na Sejm RP Damianem Raczkowskim (PO).
Informacja o spotkaniu znalazła się na stronie internetowej posła:
 

22 czerwca 2006

 LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO

   Agnieszka Żukowska IIIc zdobyła główną nagrodę w Konkursie Plastycznym pt. „Lalka” organizowanym co 2 lata przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 


Lipiec 2006

 LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W PŁYWANIU 2006
    Aż 10 medali zdobyli pływacy Juvenii Białystok - uczniowie PG 20 w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. Wśród 14-latków dwa brązowe medale zdobył Paweł Pulwin. Wśród 15-latków komplet medali (złoto, srebro i brąz - stylem grzbietowym) zdobyła Dominika Wojszko i dwa brązowe Marcin Dąbrowski. 16-latki (absolwenci PG20) zdobyli dwa złote medale - Dowgiert Anna i Jabłoński Marcin oraz brąz - Dowgiert Anna. Gratulujemy sukcesów, tym bardziej że pozostałe wyniki są również bardzo dobre.
 Więcej wyników w dziale SPORT
   GÓRĄ PG20