+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Zdjęcia
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
Bule - petanque
 
 
 
..:: Archiwum - rok 2009/2010 ::..

 

Zdjęcia z życia szkoły w postaci pokazów i filmów dostępne są w pracowni komputerowej. Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia.  


lipiec 2009

 Letnie Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu 2009 
 Diana Sokołowska 1c zdobyła 3 złote medale (50m i 200m dowolnym, 100m motylkowym) w Mistrzostwach Polski Młodzików 13-lat w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto na 50m dowolnym Diana ustanowiła rekord Polski Młodziczek 13-lat.

W Dębicy rywalizowali 14-latkowie. Najlepiej spisali się uczniowie 2c: Charyło Dominik (24 na 50m klasycznym, 29 na 100m klasycznym, 19 na 200m klasycznym), Marchel Adrian (15 na 1500m dowolnym, 20 na 400m dowolnym), Woronowicz Paweł (22 na 200m grzbietowym) i Niewiński Juliusz (29 na 50m klasycznym).

W Mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów 15-lat (Oświęcim) dobrze wypadli uczniowie 3c Halicka Kamila (7 na 100m grzbietowym, 15 na 50m grzbietowym,19 na 50m dowolnym) i Wojtach Krzysztof (22 na 100m motylkowym, 24 na 50m motylkowym, 27 na 100m grzbietowym).
 


wrzesień 2009


1 września
 Początek roku szkolnego 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010.

10 września
 IX Marsz Żywej Pamięci Sybiru 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Marszu Żywej Pamięci Sybiru. W tym ważnym patriotycznym wydarzeniu oprócz pocztu sztandarowego brały udział klasy drugie i trzecie  gimnazjum.

23 września 
 DEBATA AUTORYTET – KTO TO TAKI? 
Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w debacie na temat: AUTORYTET – KTO TO TAKI?, która odbyła się w ZSO nr 9 w Białymstoku. Pytania dotyczące autorytetów zadawały mądre i świecące przykładem osobistości, m.in. arcybiskup Stanisław Szymecki, prezydent Tadeusz Truskolaski oraz Grzegorz Kiełpiński – mistrz świata w kickboxingu. W tej dyskusji uczestniczyła młodzież z białostockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jako pierwszy zabrał głos arcybiskup. Przybyli goście honorowi opowiadali o swoim dzieciństwie oraz ludziach, którzy pełnili w ich życiu rolę autorytetów. Wszyscy mogli zadawać pytania odnośnie wypowiedzi przybyłych.
Prawie dwugodzinna debata zakończyła się „słodkim akcentem” specjalnie przygotowanym przez organizatorów. To spotkanie uzmysłowiło młodzieży, że autorytetem powinien być tylko ten człowiek, który swoim życiem i postępowaniem pokazuje innym jak żyć, aby nie zmarnować otrzymanego daru. Warto uczestniczyć w tego typu spotkaniach, ponieważ można z nich wynieść wiele osobistych korzyści.

16 września
 INTEGRACJA KLASY SPORTOWEJ IC 
W dniach 14-16 września kl. 1c wraz z kl. 1a z PG 7 była w Gawrych Rudzie. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Byliśmy na strzelnicy w lesie, gdzie strzelaliśmy z broni kulowej długiej z podpórki i z pistoletu kulowego, natomiast na hali sportowej w Suwałkach mieliśmy zawody z broni pneumatycznej długiej. Trzy nasze uczennice zajęły miejsca w czołówce:
-z broni pneumatycznej długiej: Aleksandra Wiak (1 miejsce) i Aneta Jabłońska (2 miejsce),
-z pistoletu kulowego: Alicja Tomaszuk (2 miejsce).
Ostatniego dnia pływaliśmy gondolą po jeziorze Necko i zwiedzaliśmy muzeum Wigierskiego Parku Narodowego. Cała klasa jest bardzo zadowolona z wyjazdu.

18 – 20 września
 Sprzątanie Świata 2009  
Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych brali udział w Akcji Sprzątania Świata,

 


październik 2009


14 października 2009
 Dzień Edukacji Narodowej 
Tego dnia odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski PG 20 złożył najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Sportowych. Uczniowie życzyli owocnej pracy i wielu sukcesów zawodowych. Samorządy obu szkół przygotowały nauczycielom słodkości.

19 października
 Sejm, Senat i Muzeum Powstania Warszawskiego 
Dnia 19 października 2009 r. uczniowie klas IIIc, IIa, IIc, Ic, Id uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili Sejm, Senat Rzeczpospolitej Polskiej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzbogacili swoją wiedzę zarówno na temat bieżących wydarzeń, jak też z czasów II wojny światowej.

23 października 2009
 Święto Szkoły 
Zespół Szkół Sportowych nr 1 obchodził Święto Szkoły i drugą rocznicę nadania imienia. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. bł. Bolesławy Lament, podczas której nastąpiło odsłonięcie
i poświęcenie tablicy pamiątkowej Synów Pułku.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Przed budynkiem harcerze pełnili wartę honorową przy tablicy naszego patrona – Synów Pułku. Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie przeszli na salę gimnastyczną. Po odśpiewaniu hymnu przez chór szkolny przemówienie wygłosiła Dyrektor szkoły – p. Elżbieta Rogowska. Następnie głos zabrał przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu
Wojskowego, który podkreślił patriotyczne tradycje i wychowanie w szkole oraz przekazał zestaw płyt z utworami patriotycznymi. Z kolei nastąpiło wręczenie medali i odznak. Syn Pułku – Gotfryd Grubowski otrzymał Medal Ministra Edukacji Narodowej z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty. Synowie Pułku odznaczyli Przewodniczącego Białostockiego Środowiska Synów Pułku – p. Zdzisława Lejwodę. Następnie p. Jan Sempka z Zarządu Głównego Środowiska Synów Pułku uhonorował Odznaką Za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Wicedyrektora szkoły p. Franciszka Bolestę i p. Tomasza Włodarczyka, a Odznaką Jubileuszową „Synów Pułku” – p. Jerzego Kiszkiela – Podlaskiego Kuratora Oświaty, ks. proboszcza Jacka Tomkiela i p. Jolantę Kiercul. Z kolei przemówienia wygłosili: Podlaski Kurator Oświaty – p. J. Kiszkiel i p. J. Sempka z Zarządu Głównego Środowiska Synów Pułku.
Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum, a po nim nastąpiła część artystyczna. Widowni bardzo podobał się występ chóru przygotowanego przez p. Annę Michalewicz. Inscenizacja przygotowana przez p. Marka Kuklińskiego i p. Jolantę Kiercul, w której wystąpili uczniowie z kl. IIa oraz Gabriela Andruszkiewicz z kl. Ib, również została nagrodzona brawami.
Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła Stypendia Dyrektora Szkoły najlepszym uczniom ZSS nr 1. Podsumowując uroczystość, Zdzisław Lejwoda w swoim przemówieniu podziękował m. in. za pielęgnowanie tradycji patriotycznych. Święto Szkoły w bieżącym r. szk. było ważnym wydarzeniem i pozostanie z pewnością na długo w pamięci uczestników.

23 października 2009
 II miejsce w Gimnazjadzie w szachach 
Drużyna dziewcząt - Katarzyna Borkowska, Alicja Gosiewska i Greta Dubrawska, uczennice klasy 3d, zajęły II miejsce w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w szachach.

27 października
 Wyróżnienie w II Międzyszkolnym Konkursie Graficznym "Maria Skłodowska-Curie - wielka Polka"
W ramach obchodów święta Szkoły Podstawowej Nr 15 odbył się finał konkursu graficznego (miał na celu przybliżenie sylwetki wielkiej Polki, laureatki nagrody Nobla). Uczeń 3b Michał Kozłowski za swoją pracę odebrał wyróżnienie z rąk Pani Bożeny Chomickiej starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Opiekun P. Tomasz Włodarczyk.

30 października
 Konkurs Ekologiczny "Woda" 
W PG20 przeprowadzono eliminacje szkolne VI Konkursu Ekologicznego organizowanego przez zespół przyrodniczy Katolickiego Gimnazjum w Białymstoku. Bieżąca edycja konkursu odbywa się pod hasłem "Woda". Jego celem jest m.in. usystematyzowanie wiedzy z biologii, chemii i geografii oraz rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania problemami ochrony środowiska. W konkursie uczestniczyło 34 uczniów naszego gimnazjum. Najlepszy wynik uzyskała Izabela Wojtkielewicz z kl. IIIE oraz Elżbieta Piech z kl. IIID. Obie uczennice zakwalifikowały się do drugiego-międzyszkolnego etapu konkursu.

 


listopad 2009 


10 listopada 2009
 Wyróżnienie w konkursie "Zielony Białystok"
Najlepsze strony internetowe nagrodzono w konkursie ekologicznym "Zielony Białystok". Nagrody i wyróżnienia wręczono podczas konferencji podsumowującej konkurs we wtorek, 10 listopada w Centrum Astoria. W kategorii "Zielony Białystok 2009 - promocja ekologiczna miasta" wzięło udział 27 stron internetowych, stworzonych przez licealistów i gimnazjalistów. Strona uczniów z naszej szkoły - Michała Majewskiego, przy współudziale Magdy Kropiwnickiej i Klaudii Baranowskiej pod okiem Pana Tomasza Włodarczyka - zdobyła wyróżnienie. Gratulacje (tym bardziej że była to jedyna nagrodzona strona wykonana przez gimnazjalistów)! Organizator konkursu Stowarzyszenia Europa.

16 listopada
 VI EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O WYSPACH BRYTYJSKICH 
W naszym gimnazjum odbyła się VI edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego o Wyspach Brytyjskich. Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczyciele języka angielskiego PG nr 20: Hanna Włostowska i Natallia Miklash. Celem konkursu było motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat: Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Irlandii i popularyzowanie kultury, historii, geografii i życia codziennego tych krajów. Konkurs jest adresowany do uczniów białostockich gimnazjów, wyróżniających się dobrą znajomością języka angielskiego i zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o Wyspach Brytyjskich. Do VI edycji konkursu zostały zaproszone 4-osobowe reprezentacje z PG nr 20, 14, 18, 17, 9. Pierwsze miejsce zajęła uczennica PG nr 18 Agata Łochnicka. Uczniowie PG nr 20 wykazali się również wysokim poziomem wiedzy i uplasowali się zespołowo na trzecim miejscu. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody w postaci słowników i książek (ufundowane przez Urząd Miasta Białegostoku i wydawnictwa językowe: Mcmillan, Oxford i Longan).

18 listopada 2009
 Konkurs Deutschfreund 2009 
W Konkursie Deutschfreund 2009 - I miejsce w województwie zajęła Elżbieta Pawluczuk 3d, II miejsce w województwie zajęła Dubrawska Greta 3d a III miejsce w województwie zajęła Dominika Rafało 3a (opiekun Renata Kalinowska).

listopad 2009
 Ogólnopolski Konkurs "Alfik"
Karolina Szymczuk 2b otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik matematyczny".

20 listopad
 Wyróżnienia w konkursie fotograficznym 
W IX edycji miejskiego konkursu fotograficznego „Malowane obiektywem kolory Białegostoku. Grzyby naszych lasów, parków i łąk” zdjęcia Emilii Niewińskiej 2b i Dominiki Rafało 3a zdobyły wyróżnienia (opieka Pan Tomasz Włodarczyk). Konkurs organizowało Społeczne Gimnazjum nr 3 BTO i Nadleśnictwo Dojlidy w Białymstoku, a w jury zasiadał m.in. fotograf Wiktor Wołkow.

20 listopada
 Otrzęsiny 2009 (SU) 
Jak co roku na powitanie klas I Samorząd Uczniowski PG wraz z młodzieżą klas III przygotował imprezę w stylu afrykańskim. Uczniowie klasy IIIc wymyślili specjalny zestaw zadań oraz wyjątkowe menu. "Pierwszaki" prezentowały swe umiejętności w licznych konkurencjach zręcznościowych oraz intelektualnych. Sprawnością fizyczną i szybkością musieli wykazać się przedstawiciele klas (taniec wokół ogniska, łapanie zwierzaka, celowanie w tygrysa). Uczniowie spróbowali także specjalnego eliksiru oraz pyszności prosto z afrykańskich pól. Zabawa była bardzo udana. Zwycięzcą otrzęsin została klasa Ia, której wychowawcą jest pani Jolanta Kiercul. Klasa wzorem lat ubiegłych została zwolniona z 1 wybranej kartkówki. Dziś, po tegorocznej imprezie, możemy tylko podziękować organizatorom za moc dostarczonych nam wrażeń, wszystkim uczestnikom pogratulować umiejętności i sprawności.

21 listopada
  Sukcesy w gimnazjadzie w pływaniu 
Na Pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie przeprowadzony został FINAŁ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU. W punktacji drużynowej gimnazjów nasza szkoła zajęła wśród dziewcząt (trener Andrzej Mackiewicz) i chłopców (trener Małgorzata Sobocińska) - II miejsca.
Najlepsze wyniki indywidualne:
50m dowolnym 1 Sokołowska Diana i 1 Wojtach Krzysztof,
50m grzbietowym 2 Halicka Kamila, 3 Woronowicz Paweł,
50m klasycznym 2 Niedzielko Wojciech, 3 Adamski Rafał.

22 listopada
  Koncert chóru PG20
W Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku 6 chórów szkolnych (w tym chór PG20) wykonało wspólnie Mszę e-moll Stanisława Moniuszki podczas IX Moniuszkowskiego Festiwalu Podlasia. (opiekun Anna Michalewicz)

25 listopada 2009
 Konkurs miś (SU) 
W tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, który jest okazją do świetnej zabawy, a także promocji czytelnictwa. Samorząd Uczniowski PG włączył się do akcji i zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Mój miś”. Uczniowie ZSS nr 1 przynosili prace wykonywane różnymi technikami. Nagrodę – pluszowego misia - otrzymały następujące osoby: w klasach 0 – 3 SP Igor Kowalewski 2a, w klasach 4 – 6 SP Karolina Babicz 6b, w klasach I – III PG Karolina Biała IIIe. Gratulujemy!

26 listopada
 Andrzejki dla najmłodszych (SU) 
Samorząd Uczniowski PG pomógł w przeprowadzeniu wróżb i zabawy andrzejkowej dla dzieci ze świetlicy. Dziewczyny z klasy IIIe – Iwona Raszkiewicz, Karolina Biała, Magda Matysewicz oraz Ewa Chursa – zorganizowały różnorodne zabawy, gry i wróżby. Zabawa była wspaniała, co mogą potwierdzić najmłodsi.

27 listopada
 Konkurs Ekologiczny "Woda" 
Finał VI Konkursu Ekologicznego "Woda" odbył się w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku. W konkursie brali udział uczniowie 11 białostockich gimnazjów. Uczennica naszego gimnazjum Izabela Wojtkielewicz IIIe zajęła V miejsce.

29 listopada 2009
 Udane występy na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Seniorów w Pływaniu 
Bardzo udanie wystąpiły białostockie pływaczki na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Seniorów w Pływaniu, które odbyły się 25-29.11.2009 w Gorzowie Wielkopolskim.
Rewelacyjnie spisała się 13-letnia pływaczka Juvenii Białystok - Diana Sokołowska 1c, która dwukrotnie ustanawiała rekordy Polski na dystansach: 100m st. dowolnym (wynik ten jest rekordem zarówno w kategorii 13lat jak i 14) i 200m st. dowolnym (kategoria 13 lat).
19-letnia Anna Dowgiert (absolwentka naszego gimnazjum), która podjęła studia we Wrocławiu i od października reprezentuje barwy Śląska Wrocław, zdobyła srebrny medal na dystansie 100m st. motylkowym i brązowy na 50m st motylkowym (trener Juvenii Białystok Andrzej Mackiewicz).

30 listopada 2009
 Andrzejki (SU) 
W tym dniu odbyły się Andrzejki dla uczniów gimnazjum. Wróżby oraz sprzedaż słodkości zorganizował SU wraz z dziewczynkami z IIa oraz p. A. Moczydłowską z klasą Id. Wielu uczniów skorzystało z przeróżnych wróżb oraz przepowiedni. Dochód ze sprzedaży ciast i orzeszków został przekazany na sztandar szkoły oraz cele charytatywne.

 


grudzień 2009 


1 grudnia 2009
 Światowy Dzień Walki z AIDS (SU) 
W tym roku szkolnym Samorząd PG włączył się do akcji Światowego Dnia Walki z AIDS. Uczennice klasy IIId – Klaudia Baranowska oraz Magda Kropiwnicka wykonały plakat na temat choroby, z powodu której umiera 3,8 tys. ludzi dziennie. Świadomość zakażeń oraz jego skutki to podstawowe cele tej akcji. Plakat został umieszczony na gazetce SU. Każdy uczeń miał okazję zapoznać się z informacjami na temat tej choroby oraz dowiedzieć się, że chwilowy brak rozwagi może całkowicie odmienić i skrócić nasze życie.

2 grudnia 2009
  Wycieczka do Warszawy 
Uczniowie klas IIIa, IIIb i IIc wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Główny punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie nie tylko mogli poszerzyć swoje historyczne informacje, ale również dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy na temat powstania. Wiele ekspozycji, informacji oraz zdjęć edukacyjnych pomogło zrozumieć ogrom tragedii i zniszczeń.
Po odpoczynku w Złotych Tarasach młodzież wraz z nauczycielami (p. Gąsowska, p. Kalinowska, p. Zawistowską oraz p. Kardasiewicz) udała się do teatru „Roma” na musical pt. „Upiór w operze”. Uwaga z jaką młodzież oglądała spektakl oraz oklaski na zakończenie nie pozostawiają wątpliwości, że przedstawienie bardzo się podobało. Na długo zostanie w pamięci cudowna muzyka i wspaniała scenografia. Wszyscy byli zadowoleni i zachwyceni wycieczką.

7 grudnia
 Mikołajki (SU) 
7 grudnia w wielu klasach naszego gimnazjum wręczano sobie nawzajem upominki. Najistotniejszym był jednak nie sam prezent, ale możliwość dawania innym, w myśl zasady: "Przyjemniej jest dawać, niż brać". Samorząd Uczniowski PG przygotował uczniom drobne upominki, które wręczał Mikołaj oraz śnieżynki (Przemek Wojno IIId, Klaudia Baranowska IIId oraz Magda Kropiwnicka IIId). Nasz Mikołaj odwiedził również najmłodszych uczniów naszej szkoły – świetlicę oraz nauczanie początkowe. W tym dniu obowiązywał kolor czerwony. Uczniowie przebrani na czerwono, nie byli tego dnia pytani.

9 grudnia 2009
 Występ w finale GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE  
Reprezentacja chłopców naszego gimnazjum - Radosław Bogacewicz 3d, Jakub Kozłowski i Sebastian Wasiluk 3b - zakwalifikowała się do finału GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE. Sam udział w finale jest dużym sukcesem. Gratulacje!

10 grudnia 2009
 Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – Praw Dziecka (SU) 
„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały”. Tymi słowami zaczął się uroczysty apel zorganizowany przez SU, pana Tomasza Włodarczyka oraz uczniów klasy IIId i uczennicy Ib – Gabrysi Anuszkiewicz. Uczniowie klas podstawowych oraz gimnazjum mieli okazję poznać swoje obowiązki i przywileje. Szczególnie wymowna była prezentacja fotografii dzieci z różnych stron świata. Wśród wielu zdjęć uczniowie naszej szkoły mogli znaleźć siebie lub swoich kolegów i koleżanki.

10 grudnia 2009
 Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Muzyka Fryderyka Chopina w Twoich Oczach" 
Daria Kowalewska 1c otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Muzyka Fryderyka Chopina w Twoich Oczach" (opiekun Anna Michalewicz).

11 grudnia
  Konkurs "U wrót Europy" 
Wojewódzki konkurs wiedzy o krajach UE "U wrót Europy" organizowany jest przez ZSP Nr1 w Białymstoku pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. W etapie szkolnym VII edycji konkursu brali udział uczniowie klas III. Do etapu finałowego zakwalifikowali się Michał Markiewicz IIId oraz Jakub Kozłowski IIIb.

11 grudnia
  Przegląd Kolęd i Pastorałek w ramach VII Przeglądu Chórów Szkolnych 
W Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku odbył się przegląd chórów w ramach VII Wojewódzkiego Przeglądu Chórów Szkolnych ogólnopolskiego programu "Śpiewająca
Polska", w którym brał również udział chór PG 20. Chór zaśpiewał dwie kolędy - "Cichą noc" i rosyjską "Wozwesoelimos". (opiekun Anna Michalewicz)

12 grudnia 2009
 Zwycięstwo w turnieju zapaśniczym 
Paula Kozłow, uczennica 3d zajęła I miejsce w V Turnieju Zapaśniczym o Puchar Naczelnika w Suwałkach.

13 grudnia 2009
 Kolejny świetny występ młodej pływaczki Juvenii Białystok - Diany Sokołowskiej 
Startując w wielomeczu międzypaństwowym krajów Europy Środkowej (startowało 5 reprezentacji) Diana Sokołowska 1c wygrała dwie konkurencje ustanawiając przy tym dwa rekordy Polski: 100m st.dowolnym (rekord w kategorii 13 i 14 lat) i 50m st.dowolnym. Kolejny rekord kraju ustanowiła wspólnie z koleżankami z reprezentacji w sztafecie 4x100m st.zmiennym. Zawody odbywały się w dniach 11-13.12.2009 na pływalni 50-metrowej w Ostrowcu Świętokrzyskim (trener Andrzej Mackiewicz).

13 grudnia 2009
  Drużyna dziewcząt druga w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej 
W ogólnopolskim finale II Gimnazjady Strzeleckiej (zawody odbyły się w Wasilkowie), w rywalizacji drużynowej dziewcząt drugie miejsce zajęła reprezentacja PG 20 w składzie Iza Car IIIc, Anna Skowrońska IIIc i Adrianna Górska IIIc.
Indywidualnie trzecie miejsce zdobyła Adrianna Górska IIIc. Gratulacje!!

14-18 grudnia 2009
  Zbiórka charytatywna (SU) 
W tych dniach Samorząd Uczniowski PG organizuje zbiórkę słodyczy, artykułów papierniczych oraz zabawek. Przed świętami zostaną zrobione paczki i przekazane najuboższym dzieciom.

14 grudnia 2009
  Laureatka Konkursu The Junior Master of Grammar 
Katarzyna Borkowska IIId, zajęła II miejsce w VI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego "The Junior Master of Grammar", zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku, w którym brało udział ponad 120 uczniów z naszego Województwa. Gratulujemy tak wysokiego wyniku! (opiekun Natallia Miklash-Launikevich)

grudzień 2009
 Badminton 
Radosław Bogacewicz 3d jest zawodnikiem UKS Hubal. Najciekawsze wyniki jakie osiągnął do grudnia 2009r.:
III miejsce w XIV Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych o Puchar Śląska w badmintonie /gra podwójna chłopców/Pszczyna (11.10.2009),
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów Młodszych w Badmintonie. Białystok (18.10.2009),
I miejsce w grze pojedynczej i II miejsce w grze podwójnej Juniorów Młodszych na Turnieju Warsaw Open (25.10.2009),
II miejsce w Gimnazjadzie Miasta Białegostoku w Badmintonie (25.11.2009),
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie w sezonie 2009. Łańcut (29.11.2009),
I miejsce - Podlaska Liga Badmintona "Turniej Gwiazdkowy". Białystok (20.12.2009).

 


styczeń 2010  


11 stycznia 2010
  Wyróżnienie w konkursie fotograficznym 
W konkursie fotograficznym „Zielony Białystok, moja przestrzeń, moja energia, czyli Eko-Oko” (tematyka z zakresu ochrony środowiska i ekologicznej gospodarki odpadami), jedno z wyróżnień zdobyła Gabriela Włodarczyk IIb. Wręczenie nagród z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Adama Polińskiego odbyło się podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku.

6 stycznia 2010
 Konkurs na najdłuższy łańcuch 
Samorząd uczniowski PG zmierzył łańcuchy przyniesione przez klasy gimnazjalne. Najdłuższy okazał się łańcuch zrobiony przez klasę IIIe. Gratulujemy. Klasa otrzymała słodki
upominek, a łańcuchy upiększą nam salę na dyskotekę szkolną.

19 stycznia 2010
 Igrzyska Zimowe o Puchar Śniegórka 
Zawody zimowe rozgrywane na zaśnieżonym boisku dla wszystkich klas gimnazjum. Uczniowie mogli się sprawdzić w wymownie brzmiących konkurencjach: bieg, rzuty do kosza, bieg parami z szarfą, zaprzęgi, rzut kulą śnieżną, slalom hokejowy, wąż.
Zwyciężyła klasa IIb, drugie miejsce IIIa, trzecie miejsce Ib. Wyróżnione zostały również klasy za gorący doping - Ia, IIa, IIIe.

wrzesień 2009 - styczeń 2010
 Najlepsze wyniki uczniów PG 20 w strzelectwie sportowym 
 W pierwszym semestrze najlepsze rezultaty w strzelectwie sportowym uzyskali:
III Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie Bochnia - 11-13.09.2009
       Adam Kuczyński – I miejsce – karabin pneumatyczny 30

Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne „Puchar Lubelszczyzny” Lublin 18-20.09.2009
       Anna Skowrońska - IX i X miejsce – karabin pneumatyczny 40

Puchar Nadziei Olimpijskich – Kraków – 9-11.10.2009
     1 Adam Kuczyński – II miejsce – karabin pneumatyczny 30, II miejsce – karabin sportowy 40,
     2 Anna Skowrońska- III miejsce – karabin pneumatyczny 30, III miejsce – karabin sportowy 40,
     3 Aleksandra Seluk – II miejsce – pistolet sportowy 30, III miejsce – pistolet pneumatyczny 30.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelectwie Sportowym – Białystok 2-4.10.2009
     1 Aleksandra Seluk– I miejsce –pistolet sportowy, I miejsce – pistolet pneumatyczny 30,
     2 Monika Fik – II miejsce – pistolet sportowy, III miejsce – pistolet pneumatyczny 30,
    3 Anna Skowrońska – II miejsce – karabin sportowy 3x10, III miejsce – karabin sportowy leżąc,
     4 Sandra Socharczuk - II miejsce – pistolet pneumatyczny 30, III miejsce - pistolet sportowy,
     5 Anna Jóźwiuk – IV miejsce – pistolet sportowy.

Puchar Ziemi Międzyrzeckiej Międzyrzec Podlaski 13-15.11.2009
     1 Adam Kuczyński – VI miejsce – karabin pneumatyczny 40,
     2 Izabela Car – VIII miejsce - karabin pneumatyczny 40.

Gimnazjada strzelecka
Eliminacje strefowe grupy centralnej – 17.11.2009
     Zespół dziewcząt w składzie : Izabela Car, Adrianna Górska, Anna Skowrońska – II miejsce.
     Zespół chłopców w składzie: Adam Kuczyński, Bartosz Białowicz, Łukasz Kuźmicki - II miejsce.
     Indywidualnie: Adam Kuczyński – I miejsce, Adrianna Górska – II miejsce.

IV Podlaska Gimnazjada Strzelecka – 4.12.2009
     Zespół dziewcząt- II miejsce.
     Zespół chłopców – II miejsce.
     Indywidualnie - Adam Kuczyński – I miejsce, Anna Skowrońska – III miejsce.

II Ogólnopolska Gimazjada Strzelecka – 5.12.2009
     Zespół dziewcząt- II miejsce.
     Zespół chłopców – V miejsce
     Indywidualnie - Adrianna Górska –III miejsce i IV miejsce w Super Finale,
                            Adam Kuczyński – IV miejsce

Międzynarodowe Zawody w Strzelectwie Pneumatycznym Alytus- Litwa – 18-19 grudnia 2009
     Adam Kuczyński – IV miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40

II Memoriał Jurka Piechowskiego - Białystok – 9.01.2010
     1 Adam Kuczyński – II miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40,
     2 Łukasz Kuźmicki - I miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 30,
     3 Aleksandra Wiak - I miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30,
     4 Anna Jóźwiuk - II miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30. 

styczeń 2010
 Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 2010 
Bezkonkurencyjną w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych - 14 lat, odbywających sie w Zamościu, była Diana Sokołowska z 1c (podopieczna trenera Andrzeja Mackiewicza). Zdobyła 4 złote medale (50m, 100m i 200m dowolnym, 50m motylkowym) i 1 brązowy (400m dowolnym).

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 - lat odbyły się w Puławach.
Dobre wyniki uzyskali - Halicka Kamila 3c (6 na 200m zmiennym, 8 na 100m zmiennym, 8 na 100m grzbietowym, 15 na 50m grzbietowym) i Krzysztof Wojtach 3c (16 na 50m grzbietowym, 18 na 100m grzbietowym).

styczeń 2010
 WARSZTATY EKOLOGICZNE "Edukacja - Naturalnie!" 
W naszej szkole realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju Agro – Group projekt „Edukacja – naturalnie! – akcja edukacyjna dla młodzieży szkolnej z obszarów Natura 2000 Polski Północno - Wschodniej”. Tematyka projektu dotyczy zwiększenia świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej zamieszkującej tereny należące do sieci Natura 2000 Polski północno - wschodniej co do zasobów przyrodniczych, potrzeb i metod ochronnych oraz korzyści płynących z ochrony przyrody na obszarach Natura 2000. W warsztatach ekologicznych brali udział uczniowie klasy Vc szkoły podstawowej oraz klasy Id gimnazjum. W czasie zajęć uczniowie obserwowali liście roślin pod mikroskopem, tworzyli prace plastyczne z liści, szyszek i patyków oraz plakaty propagujące ochronę przyrody. Zajęcia wzbogacone były grami edukacyjnymi.
W ramach projektu odbędą się również terenowe warsztaty ekologiczne, w czasie których uczniowie wyjadą na cały dzień do wybranego obszaru Natura 2000. Będą tam pod czujnym okiem edukatora i przy pomocy specjalistycznego sprzętu badać i podglądać przyrodę.
 


luty 2010  

11 luty 2010
 Dyskoteka karnawałowa PG 
W tym dniu odbyła się dyskoteka zorganizowana przez SU, w której uczestniczyli uczniowie PG. Impreza odbyła się w godzinach wieczornych, nadzór wychowawczy pełnili wychowawcy klas i opiekunowie SU PG. Młodzież bawiła się wspaniale.

12 luty 2010
 Konkurs Piosenki Walentynkowej 
Już po raz piąty odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Walentynkowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski PG. W tym roku cieszył się on szczególną popularnością. Zgłosiło się aż 17 wykonawców. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki. Wyniki:
I miejsce - Gabrysia Łuczaj IIa i Gabrysia Anuszkiewicz Ib,
II miejsce - Kinga Wróbewska IIa i team z IId w składzie: Anita Warpechowska, Michał Zadykowicz, Kamil Raciborski i Joanna Nowis,
III miejsce - Piotr Polecki IIIb i duet Justyna Samosiuk, Martyna Lisowska Ia.
Wszyscy dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

12 luty 2010
 Konkurs poligloci dla gimnazjalistów 
Odbył się etap szkolny konkursu zorganizowanego przez Społeczne Gimnazjum nr 8 STO i Społeczne Liceum STO w Białymstoku we współpracy z Białostockim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE, Społecznym Kołem Terenowym nr 91 STO i Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Konkurs obejmował wiedzę z 2 wybranych języków: angielski, niemiecki i francuski. Młodzież bardzo chętnie wzięła w nim udział. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowno 3 najlepszych uczniów: Chursa Ewa IIIe, Pawluczuk Ela IIId oraz Greta Dubrawska IIId. Gratulujemy!

15 luty 2010
 Poczta walentynkowa 
Jak co roku w naszej szkole w lutym ruszyła poczta walentynkowa. Od 11 do 15 lutego każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do specjalnej skrzynki. Zebrane kartki były rozdzielane przez opiekunów SU oraz uczennice klasy IIId.

19 lutego
 II Turniej Wiedzy o Zawodach 
Konkursu zawodoznawczy pt. "Turniej Wiedzy o Zawodach" organizowany jest przez CKU w Białymstoku pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku. W etapie szkolnym konkursu uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum. Najlepsze wyniki uzyskali: Mateusz Paszkiewicz 3b, Pamela Dobrzyńska 3b, Elżbieta Piech 3d i Michał Markiewicz 3d. Zwycięzcy etapu szkolnego będą reprezentować nasze gimnazjum w II etapie międzyszkolnym.

25 luty 2010
  Konkursy przedmiotowe Podlaskiego Kuratora Oświaty 
Z radością informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła (jak na razie z powodzeniem) w konkursach przedmiotowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się z jęz. polskiego 3 uczniów, matematyki 4 uczniów, biologii 4 uczniów, chemii 2 uczniów, jęz. angielskiego 5 uczniów, jęz. niemieckiego 3 uczniów, historii 1 uczeń, informatyki 1 uczeń.

luty 2010
 Projekt ekologiczny "Sklep – wysypisko: Ulica jednokierunkowa?" 
Aleksandra Bugajska i Krzysztof Kleniewski, uczniowie 1d otrzymali wyróżnienie za udział w programie „Sklep – wysypisko: Ulica jednokierunkowa?” Projekt realizowany jest przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” (opiek. Irena Boreczko- Aksiucik).
 


marzec 2010 

2 marzec 2010
 Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” 
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX”. "Dobre" wyniki uzyskali Gabriela Girejko 3a, Michał Markiewicz 3d, Ewa Żmieńko 1a.

marzec 2010
 Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy MIX 
Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYEGO MIX zostali Karolina Szymczuk 2b i Michał Markiewicz 3d. Dyplomy - wyróżnienia otrzymali również Alicja Gosiewska 3d, Jakub Jaskulski 3d i Michał Majewski 3d.

6 marzec 2010
 Badminton - Turniej Warsaw Open 
Radosław Bogacewicz 3d zajął I miejsce w grze pojedynczej juniorów młodszych na Turnieju Warsaw Open.

08 marzec 2010
  Dzień Kobiet 
Tak uroczysty dzień uczcili uczniowie klasy IVc SP29 i IIc PG20 prezentując montaż słowno muzyczny dedykowany wszystkim Paniom. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG oraz SP składali najserdeczniejsze życzenia oraz rozdawali słodkie cukierki.

11 marzec 2010
  Debata o wartościach 
Trzy uczennice naszej szkoły: Justyna Kiszkiel IId, Gabrysia Włodarczyk oraz Karolina Szymczuk z IIb uczestniczyły w debacie samorządów szkolnych w XIV LO przy ulicy Upalnej. Tematem debaty były wartości w życiu współczesnej młodzieży. Uczniowie dyskutowali z przedstawicielami Kościoła, politykami (m.in. Józef Klim - poseł na Sejm RP), muzykami i dziennikarzami Radia Białystok.

16 marzec 2010
  Dzień Otwarty w ZSS nr 1 
Dnia 16 marca 2010r. odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty pod hasłem:„TALENTEM I PRACĄ ZE WSZYSTKIEGO MOŻNA UCZYNIĆ RZECZ PIĘKNĄ”. Przed publicznością zaprezentowali się uczniowie wszystkich grup wiekowych. Były deklamacje wierszy, popisy talentów wokalnych, tanecznych, aktorskich, matematycznych i językowych. W salach lekcyjnych uczniowie i nauczyciele zorganizowali zajęcia plastyczne, wystawy prac, pokaz palm wielkanocnych, ekspozycję kronik szkoły pt. „Wspomnień czar”. Nie obyło się także bez pokazów umiejętności sportowych tj. petanque i badminton. Ten dzień szczególnie zapisał się w pamięci niejednej osoby.


16 marca 2010
  Szkolny Konkursu Języka Angielskiego 
Klasy I wzięły udział w I edycji Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs miał za zadanie wyłonić najlepszą klasę z języka angielskiego w różnych kategoriach oraz promować naukę języków obcych w szkole. Reprezentanci czterech klas uzupełniali test leksykalno-gramatyczny oraz pokazywali swoje umiejętności językowe w prezentacjach multimedialnych. Tematem była szkoła, klasa i uczniowie PG nr 20. Dodatkową atrakcją były popisy klas w konkursie karaoke. Myślą przewodnią było: „Śpiewać każdy może.” Emocjom nie było końca. Największą liczbę punktów ze wszystkich części zebrały klasy: Ia i Ic. Nad całością czuwała komisja w składzie: przewodniczący Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska oraz nauczyciele języka angielskiego Hanna Włostowska i Natallia Miklash.

18 marzec 2010
  Wygrana w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym - Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego 
Uczennica 3d Julita Chomik zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym - Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego w kategorii prezentacji multimedialnych.
Wyróżnienia zdobyli w tej samej kategorii Gabriela Włodarczyk 2b i Przemysław Supiński 2d.

19 marzec 2010
  Konkurs "Narysuj mi prawo" 
Uczennice klasy IIIb (Iga Duzikowska, Pamela Dobrzyńska, Marta Tankiewicz, Monika Połocka) pod opieką pań z SU PG wykonały plakat na konkurs europejski "20-lecie Konwencji o prawach dziecka". Plakat przedstawiał prawo do opieki. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

22 marzec 2010
  Szkolny Konkurs Talentów 
Jak co roku odbył się w naszej szkole Konkurs Talentów. Każdy mógł zaprezentować wszystkie swoje ukryte talenty. Największym odkryciem roku okazał się Marek Twarowski z IIIc, który otrzymał nagrodę Grand Prix. I miejsce zajął Krystian Ignatowicz z IIIc (big box), II miejsce zajęły dziewczyny z klasy IIa (parodia tańca). III miejsce zajęła Ania Korycka z IIa za taniec oraz Karol Zalewski z Ia za śpiew. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

23 marzec 2010
  Międzyszkolny konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną w języku niemieckim 
Konkurs został zorganizowany m.in. przez nauczycieli języka niemieckiego z naszej szkoły. Cele konkursu:
1. Propagowanie wiedzy o kulturze i historii krajów niemieckiego obszaru językowego.
2. Rozwijanie kreatywności w podejściu do tematu.
3. Umożliwienie uczniom zaprezentowanie własnego talentu plastycznego.
W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Publiczne Gimnazjum Nr 20 w Białymstoku, Gimnazjum w Kalinówce Kościelnej, Gimnazjum w Jasionówce.
Wyniki: I miejsce Gabrysia Włodarczyk IIb PG20, II miejsce Katarzyna Pilipczuk IId PG20, III miejsce Patrycja Bujnarowska Ia PG20.

 marzec 2010
  Laureaci Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych 
 Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy przedmiotowe organizowane przez Podlaskie Kuratorium Oświaty. W tym roku szkolnym 12 uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami:
język polski - Greta Dubrawska IIId, Hanna Pietrewicz IIIe, Elżbieta Pawluczuk IIId, Katarzyna Borkowska IIId,
język niemiecki - Greta Dubrawska IIId oraz Dominika Rafało IIIa
,
chemia - Alicja Gosiewska IIId,
matematyka - Karolina Szymczuk IIb oraz Michał Markiewicz IIId
,
informatyka - Michał Majewski IIId
,
biologia - Hanna Pietrewicz i Magdalena Kossakowska z IIIe.

Gratulacje uczniom i ich opiekunom.

26 marzec 2010
  Reprezentantka Polski w zapasach 
Uczennica IIId Paula Kozłow została powołana do kadry Polski w zapasach. Informacja z portalu Wrota Podlasia:
"Paula Kozłow – KS „Podlasie” Białystok została powołana do reprezentacji Polski na europejski kwalifikacje do I Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w dniach 21-23 maja 2010 w Poznaniu, a finał 14-26 sierpnia 2010 w Singapurze.
Paula Kozłow w 2009 reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetek, zajmując IX miejsce. W tym roku jest jedną z pewniejszych kandydatek do reprezentacji i zdobycia medalu na ME Kadetek, które odbędą się w dn.02-08 sierpnia 2010 w Sarajewie".


26 marzec 2010
  Konkurs Poliglota  
Uczennice klas trzecich - Ewa Chursa 3e, Ela Pawluczuk i Greta Dubrawska z 3d przeszły pomyślnie etap regionalny i zakwalifikowały się do finału Konkursu dla Gimnazjalistów Poliglota 2010.

28 marzec 2010
  Bardzo dobry występ w wielomeczu pływackim 
Czterokrotnie zwyciężała Diana Sokołowska 1c, reprezentantka Polski w wielomeczu pływackim w Coimbra (Portugalia). Startowali reprezentanci 9 państw. Na najwyższym podium Diana stawała na dystansach 100m i 200m dowolnym, sztafecie 4x100m i 4x200m dowolnym.


 


kwiecień 2010 

15 kwiecień 2010
 II edycja międzyszkolnego konkursu fotograficzno-filmowego "Białystok w moim obiektywie" 
Przemysław Kurowski 1d otrzymał wyróżnienie w II edycji międzyszkolnego konkursu fotograficzno-filmowego: „Białystok w moim obiektywie” pt. „Miasto i przyroda - dwa światy” w kategorii gimnazjum (opiek. Irena Boreczko- Aksiucik).

16 kwietnia 2010
 Tragedia w Katyniu 
Uroczystym apelem uczniowie naszej szkoły złożyli hołd ofiarom kaźni w Katyniu, Charkowie, Twerze z 1940 roku, a także katastrofy lotniczej w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010r. - największej tragedii w historii naszego kraju, którą pogłębiła śmierć Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jego Małżonki i wielu znamienitych obywateli.
Wzruszający wiersz Mariana Hemara „Katyń” recytowały uczennice klas trzecich gimnazjum. Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej odczytali fragmenty listów dzieci do ojców – oficerów i listy oficerów Wojska Polskiego wydobyte z katyńskich mogił.
Odczytano też przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które miało być wygłoszone w Katynia w dniu 10 kwietnia 2010r. Uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona zbrodni katyńskiej i pieśni wykonane przez szkolny chór. (opiekun Halina Surynowicz).

22 kwietnia 2010 
 Nagroda w konkursie fotograficznym 
Izabela Dorosz 2b (gimnazjum) zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Oblicza przyrody” w ramach II Forum Młodych Ekologów.

23 kwietnia 2010 
 Spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta 
Młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z MRM, które odbyło się w Centrum im. L. Zamenhofa w Białymstoku. Spotkanie poprzedził wykład dotyczący wolontariatu, jego form oraz sposobów włączenia się w różne akcje.

24 kwietnia 2010 
 X Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży 
W klubie Gaj odbył się wernisaż X Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Białystok 2010. Trzy uczennice PG 20 zostały wyróżnione. Julita Chomik 3d zajęła II miejsce w kategorii prezentacji multimedialnych, Daria Kowalewska 1c zajęła II miejsce w kategorii plastycznej, Katarzyna Cywoniuk 2a zdobyła wyróżnienie w kategorii fotografia.

 


maj 2010  

2 maja
 Święto flagi 
Chór PG 20 po raz drugi uczestniczył w miejskich obchodach Święta Flagi Narodowej. Wspólnie z chórem PG 1 wykonał Bogurodzicę i Marsz Mokotowa podczas uroczystości przy Ratuszu.

4 maja 2010
  Złoty medal zapaśniczki 
"W dniach 02-04 maja w Siedlcach, odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym kobiet. Województwo podlaskie na zawodach tych reprezentowało 6 zawodniczek, z których rewelacyjnie spisała się Paula Kozłow 3d (KS "PODLASIE" Białystok), która w kategorii do 46 kg nie oddając żadnego punktu technicznego zdobyła złoty medal."

maj 2010
 EKO-PLANETA - wyniki 
W bieżącym roku szkolnym odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie licznie reprezentowali naszą szkołę we wszystkich kategoriach wiekowych. Przygotowując się do konkursu poszerzali swą wiedzę o przyrodzie Polski oraz ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego. Uczestnicy rozwiązywali test konkursowy składający się z pytań dotyczących przyrody, biologii, ochrony środowiska oraz części opisowej dotyczącej problemów ochrony środowiska w regionie.
Najlepszy wynik w szkole w kategorii "Junior" (gimnazjum) uzyskała Hanna Pietrewicz z IIIe, w kategorii "Adept" (klasy V i VI szkoły podstawowej) - Kamila Łukasik z VIc, a w kategorii "Maluch" (klasy III i IV szkoły podstawowej) - Patrycja Kosk z IVb.

9 maja 2010
  Sukces reprezentantki Polski w pływaniu 
Diana Sokołowska 1c zwyciężała sześciokrotnie (50m, 100m i 200m dowolnym, sztafeta 4x100m, 4x200m dowolnym i 4x100m zmiennym) w Wielomeczu Pływackim Polska - Czechy - Słowacja odbywającym się w Żilina (Słowacja). Gratulacje!


9 - 11 maja 2010
  Wycieczka Poznań-Berlin-Gniezno-Biskupin 
Uczniowie z klas IIId, IIIe, IIIb, IIb oraz Id uczestniczyli w trzydniowej wycieczce.
"Od pierwszych minut podróży byliśmy bacznie obserwowani przez nasze opiekunki - panią dyrektor Elżbietę Rogowską, panią Alinę Skowrońską oraz panią Renatę Kalinowską. Pierwszym punktem programu wycieczki był Poznań. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego, gdzie odbył się chrzest Polski i gdzie spoczęli Mieszko I i Chrobry. Najciekawsza dla wielu uczniów okazała się legenda o dziurach w murze – podobno dusze potępione wybiły je częściami ciała, którymi grzeszyły najczęściej. Następnie obejrzeliśmy starówkę i odbyliśmy spacer po mieście.
Drugiego dnia zawitaliśmy do Berlina, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Zaczęliśmy od wschodniej części miasta – Alexanderplatz i bardzo wysokiej wieży telewizyjnej, z której szczytu ujrzeliśmy cudowną panoramę miasta. Muzeum Pergamońskie zachwyciło nawet największych maruderów – ogromne rekonstrukcje zespołów architektonicznych robiły wielkie wrażenie. Potem obejrzeliśmy Reichstag, Potsdamer Platz, Checkpoint Charlie, Bramę Brandenburską oraz resztki muru berlińskiego.
Trzeciego dnia zwiedziliśmy starożytną osadę w Biskupinie oraz Gniezno, gdzie szczególną uwagę zwróciliśmy na znajdujące się w archikatedrze, słynne drzwi gnieźnieńskie z 1175r. - unikalny zabytek romańskiej sztuki odlewniczej."

18 maja 2010
  Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych 
W tym roku szkolnym nasza szkoła zorganizowała konkurs międzyszkolny z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. I miejsce zajął uczeń z PG nr 7 Krystian Bartnik, II miejsce uczennica PG nr 20 Greta Dubrawska, III miejsce uczennica PG nr 7 Magdalena Konopka.

19 maja 2010
  Dzień dobrych uczynków SU 
Samorząd Uczniowski PG zorganizował tego dnia wiele ciekawych akcji. Przede wszystkim zorganizowano zbiórkę słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych. Słodycze zostały przekazane paniom pedagog, zaś zabawki i przybory na loterię fantową, z której pieniążki ofiarowane zostaną dzieciom z Ugandy. Uczennice kl. III d (Magda Kropiwnicka i Klaudia Baranowska) zorganizowały konkursy z zagadkami oraz czytanie bajek dzieciom ze świetlicy. Od tej pory środy są dniem czytania bajek.

19 maja 2010
  Występ młodzieży z Ugandy 
W ramach I FESTIWALU BEZ GRANIC gościliśmy w naszej szkole młodzież z UGANDY. Szesnastu chłopców wykonało piosenki i utwory muzyczne na samodzielnie skonstruowanych instrumentach. Zaprezentowali też tańce afrykańskie, które wymagały niezwykłej kondycji fizycznej. Młodzież i pracownicy szkoły byli pod niesamowitym wrażeniem tego pokazu. Owacjom nie było końca. Koncert znakomicie przybliżył nam rodzimą kulturę Afryki.

20 maja 2010
  Wyróżnienia w konkursie fotograficznym 
Magdalena Lasota 3d i Cezary Leszczyński 1b zdobyli wyróżnienia w konkursie fotograficznym - I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Podlasie najpiękniejsze zakątki.

22 maj 2010
 Konkurs Języka Angielskiego "FOCUS ON THE UK AND THE USA" 
Katarzyna Borkowska 3d (opiek. Natallia Miklash-Launikevich) zajęła II miejsce a Joanna Szreniawska 3c (opiek. Hanna Włostowska) wyróżnienie w Konkursie Języka Angielskiego "FOCUS ON THE UK AND THE USA" pod patronatem PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY (org. Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego, PG Nr 13, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku).

28 maja
  Koncert charytatywny PG20 
W ramach konsultacji dla rodziców chór PG20 wraz z Kawiarenką Literacką oraz uczniami klasy Ic zorganizował koncert charytatywny. Celem tego koncertu było zebranie funduszy na instrument muzyczny. Kawiarenka wystawiła przedstawienie pt. "Kokon", klasa Ic zatańczyła walca i cza-czę a chór zaśpiewał 5 utworów.

31 maj 2010
 Międzyszkolny Konkurs "Białystok-miasto Ludwika Zamenhofa" 
Uczniowie Kinga Krukowska 3b i Jakub Kozłowski 3b zdobyli II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie „Białystok-miasto Ludwika Zamenhofa” (opiek. Halina Surynowicz).

31 maja
  VIII Przegląd Chórów programu "Śpiewająca Polska" 
W kinie Forum odbył się VIII Przegląd Chórów "Śpiewająca Polska". Nasz chór zaśpiewał dwa utwory: "Kołysanka" i "Nie chcę cię Kasieńko". Jury przyznało chórowi Srebrny Dyplom. (opiek. Anna Michalewicz)

31 maja 2010
  FESTYN RODZINNY 2010 
Dnia 31 maja w Zespole Szkół Sportowych Nr 1 odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka połączony z obchodami Dnia Sportu. Impreza rozpoczęła się na boisku szkolnym o godz.10.00 ciepłym powitaniem przez panią dyrektor zgromadzonych osób zarówno dzieci jak i rodziców. W czasie imprezy odbywały się pokazy taneczne, konkurencje sportowe, gry i zabawy ruchowe. Samorząd Uczniowski PG przygotował różne pyszności, które można było spróbować na kiermaszu sałatek i ciast. Każdy poczęstowany został jabłuszkiem i soczkiem marchwiowym w ramach programu edukacyjnego "trzymaj formę". Jedną z atrakcji była degustacja bigosu, sałatek i ciast pieczonych przez uczniów.
Swoją obecnością zaszczyciły nas zawodniczki Siatkarskiej Ekstraklasy - Pronaru Zeto Astwa Białystok - Szeszko, Wójcik, Ziemcowa, Godos i wzięły udział w turnieju Czwórek Siatkarskich. Wszyscy mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz artystycznych (np. malowanie twarzy). Odbył się - Turniej Badmintona, Przeciąganie liny, Król Strzelców, Wyścigi Rzędów. Pogoda dopisała tego dnia, wszyscy świetnie się bawili aktywnie spędzając ten dzień.
 
 


czerwiec 2010 

1 czerwca 2010
 Parada młodych na Dzień Dziecka 
Liczna reprezentacja naszej szkoły, SU wzięła udział w Paradzie Młodych w ramach II Festynu Edukacyjnego z okazji XI Forum Szkół.

1 czerwca
 Akademia Pana Kleksa  
W ramach miejskich obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka i XI Forum Szkół Chór PG 20 wziął udział w musicalu Akademia Pana Kleksa wystawionym na Placu Teatralnym w Białymstoku. Brały udział wszystkie chóry programu "Śpiewająca Polska", w tym nasz chór z PG 20.
Po występie odbyło się rozstrzygnięcie III Konkursu Wiedzy o Muzyce (org. MODM), w którym Gabriela Łuczaj 2a zajęła II miejsce (opiekun Anna Michalewicz).

maj - czerwiec 2010
 Pomoc powodzianom 
W związku z powodzią, która dotknęła niektóre regiony kraju uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w akcję pomocy potrzebującym. Samorząd Uczniowski PG zorganizował:
- zbiórkę pieniążków na odbudowę szkoły w Sandomierzu, która została zalana przez powódź,
- loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na pomoc powodzianom,
- zbiórkę materiałów potrzebnych powodzianom (listy z artykułami zostały rozwieszone na terenie szkoły).

7 czerwiec 2010
 Konkurs na Planer Kariery 
Magdalena Kropiwnicka z IIID zajęła III miejsce w V edycji Konkursu na Planer Kariery pt. "Moja przyszłość - moje decyzje" w kategorii szkół gimnazjalnych. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w ramach XI Białostockiego Forum Szkół pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

11 czerwca 2010
 I miejsce w konkursie fotograficznym 
W miejskim konkursie fotograficznym "Zaklęte pod powiekami" zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku, I miejsce w kategorii "To miejsce, ten czas" zajął uczeń 2b Konrad Panas (opiekun Tomasz Włodarczyk).

12-13 czerwca 2010
 II Turniej Petanque o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych nr 1 
Nasza szkoła organizowała II Turniej Petanque o Puchar Dyrektora ZSS Nr 1 w Białymstoku. W dwudniowych zawodach wzięło udział trzydziestu zawodników.
Drużyny z naszej szkoły zajęły - II miejsce w Tripletach - zespół Zemsta Teściowej w składzie: Paweł Baranowski, Łukasz Onoszko i Maciej Grabowski oraz I miejsce w Dubletach - zespół Szał Ciał w składzie: Hubert Olchowik i Marcin Kalenik.

maj-czerwiec 2010
 Konkursy literackie 
Gabriela Włodarczyk 2b została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Chcę ci powiedzieć” (org. Małopolski i Krakowski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) oraz
zdobyła II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Ocalić od Zapomnienia pod hasłem: "O, Zielony Konstanty, o, Srebrna Natalio" (opiek. Katarzyna Sikora).

18 czerwca 2010
 Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2010 

 

  cz. hum. cz. mat.-przyr. j. ang.
3a 32,14 28,11  34,32
3b 34,00 30,12 36,00
3c 33,73 29,35 41,35
3d 36,14 35,76 40,17
3e 32,83 27,91 34,26
PG 20 33,77  30,25 37,22
Białystok 31,30 26,60 34,40
woj. podlaskie 29,50 24,40 30,10
Polska 30,34 23,90 29,88

 
22 czerwca 2010
 Ekokonkurs Baterie - zagrożenie dla środowiska i ludzi 
Jakub Łochowski 1c otrzymał wyróżnienie i tytuł Ekoucznia.


lipiec 2010
 Siedem medali pływaków na Letnich Mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu 
Na "piątkę" (bo tyle złotych medali) spisała się Diana Sokołowska 1c na Mistrzostwach Polski w pływaniu Juniorów Mł. 14-lat w Dębicy. Dodatkowo Diana ustanowiła rekord Polski 14 lat na 50m motylkowym. Pozostałe złote medale na 50m, 100m, 200m i 400m dowolnym. Gratulacje!

Halicka Kamila (absolwentka) zdobyła dwa brązowe medale na 100m i 200m grzbietowym na Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. 16-lat w Gorzowie Wlkp. Kamila bardzo wystąpiła na 50m grzbietowym - 7 i na 50m dowolnym - 18.

Z uczniów 2c na Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu najlepsze wyniki uzyskali: Marchel Adrian 10 na 1500m dowolnym; Woronowicz Paweł 14 na 200m grzbietowym; Charyło Dominik 19 na 50m klasycznym i 17 na 200m klasycznym.

8 sierpnia 2010
 Paula Kozłow mistrzynią Europy kadetek w zapasach 
"Doskonale zaprezentowała się PAULA KOZŁOW – KS „Podlasie” Białystok (trenerzy Andrzej Kozłow - ojciec Pauli i Władysław Kierdelewicz) na Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach kobiet rozegranych w Sarajewie. Białostoczanka sięgnęła po złoto w kategorii do 46 kg. Paula Kozłow jest tegoroczną absolwentką PG Nr 20 w Białymstoku. Od września rozpoczyna naukę w VI LO w Białymstoku". (informacja z strony www.sportowepodlasie.pl)


styczeń - czerwiec 2010
 Osiągnięcia uczniów PG 20 w strzelectwie sportowym w okresie 10.01.2010 – 5.06.2010 
15-17.01.2010 III Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie - Bochnia
- Adam Kuczyński – I i III miejsce – karabin pneumatyczny 40

02.2010 VII edycja „Strzelania w sieci” - ogólnopolskich korespondencyjnych zawodów strzeleckich
- Adam Kuczyński - I miejsce - karabin pneumatyczny 30 młodzików
- Rusiłowicz Angelika - XXV miejsce - pistolet pneumatyczny 30 młodziczek
- Bartkowiak Anita - XXV miejsce - karabin pneumatyczny 30 młodziczek

19-21.03.2010 III Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Młodzików „Zlot Orlików” - Adam Kuczyński – II miejsce w finale – karabin pneumatyczny 30

19-21.03.2010 Puchar Prezydenta Białegostoku
- Anna Skowrońska - VII miejsce - karabin sportowy 40, VII miejsce - karabin sportowy 3x20

29.04-2.05.2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża - Ustka
- Adam Kuczyński - IV miejsce – karabin pneumatyczny 30, IX miejsce – karabin sportowy 3x20
- Anna Skowrońska - IV miejsce – karabin sportowy 60

14-17.05.2010 Puchar Prezesa PZSS – Zielona Góra
- Adam Kuczyński - II miejsce - karabin pneumatyczny 40, VI miejsce – karabin sportowy 3x20, VIII miejsce - karabin sportowy 60

21-23.05.2010 II Otwarte Mistrzostwa Międzynarodowe KS LOK Wigry Suwałki
- Adam Kuczyński - I miejsce - karabin pneumatyczny 40, I miejsce – karabin sportowy 3x20, I miejsce - karabin sportowy 60
- Car Izabela - VI miejsce - karabin pneumatyczny 40, I miejsce – karabin sportowy 60
- Górska Adrianna - XI miejsce - karabin pneumatyczny 40
- Tomaszuk Alicja - V miejsce - pistolet pneumatyczny 40, X miejsce - pistolet sportowy 30+30
- Ostrowska Izabela - VI miejsce - pistolet pneumatyczny 40, XV miejsce - pistolet sportowy 30+30
- Jóźwiuk Anna - VIII miejsce - pistolet pneumatyczny 40, XIV miejsce - pistolet sportowy 30+30
- Wiak Aleksandra - IX miejsce - pistolet pneumatyczny 40,
- Babilewicz Maria - XV miejsce - karabin pneumatyczny 40, VI miejsce - karabin sportowy 60
- Zaczeniuk Karolina - V miejsce - karabin sportowy 60
- Ziemann Mateusz - X miejsce - karabin pneumatyczny 40

28-30.05.2010 Złoty Muszkiet - Kraków
- Anna Skowrońska - IV miejsce – karabin sportowy 60, XXIV miejsce - karabin pneumatyczny 40, XII miejsce – karabin sportowy 3x20
 
4-6.06.2010 III Runda Pucharu Polski – Zielona Góra
- Adam Kuczyński – II miejsce – karabin pneumatyczny 40, VI miejsce – karabin sportowy 3x20, VIII miejsce - karabin sportowy 60