+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
Bule - petanque
 
 
 
..:: Archiwum - rok 2010/2011 ::..

 

Zdjęcia z życia szkoły w postaci pokazów i filmów dostępne są w pracowni komputerowej. Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia.  


 

wrzesień 2010


1 września
 Początek roku szkolnego 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

2 września
 Stypendyści Prezydenta Miasta Białegostoku 
Dwoje uczniów Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku zostało stypendystami Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2010/2011.
Stypendystką za wyniki i osiągnięcia w nauce - Pietrewicz Hanna 3e (absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 20), stypendystką w dziedzinie twórczości artystycznej - Sulik Patrycja 5b Szkoła Podstawowa Nr 29.

2 września
 Medale Diligentiae 
Medale Diligentiae - wyjątkowe odznaczenie, za pilność, aktywność społeczną, dobre wyniki w nauce, odebrali uczniowie i i ch opiekunowie w Auli Magna Pałacu Branickich.
Wyróżnienia z rąk prezydenta Białegostoku z Zespołu Szkół Sportowych Nr 1 odebrała Karolina Szymczuk 3b i Pani Jadwiga Biedrycka.


10 września
 X Marsz Żywej Pamięci Sybiru 
 Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, jak co roku brali udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

17 września 2010
 Sprzątanie Świata 2010 
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana jest pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek poprzez posprzątanie okolicznych terenów i zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.

20 września
 Warsztaty ekologiczne w Poczopku 
W ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Edukacja - naturalnie! - akcja edukacyjna dla młodzieży szkolnej z obszarów Natura 2000 Polski Północno-Wschodniej" uczniowie kl. VIc, Vb i IId wyjechali na ekologiczne warsztaty terenowe. Zajęcia zorganizowane i prowadzone były przez edukatorów ze Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju "Agro-Group" w miejscowości Poczopek, gdzie znajduje się siedziba Nadleśnictwa Krynki. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania papieru metodą czerpaną a później przemierzali ścieżki edukacyjne w pięknym leśnym parku - Silvarium. Zamieszczono na nich plansze informujące o tutejszych roślinach i zwierzętach oraz podpisane odlewy tropów zwierząt. W trakcie zwiedzania uczniowie wypełniali karty pracy dotyczące budowy, funkcjonowania i znaczenia lasu, używali lup, lornetek oraz specjalnych pojemników do chwytania i obserwowania owadów. Kolejnym etapem zajęć było obejrzenie Parku Megalitów - zbioru potężnych głazów narzutowych ułożonych w różne formy, m.in. energetyczny krąg kamienny. Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali unikalny zegar słoneczny, pokazujący nie tylko pory dnia i godziny, ale też pory roku. Korzystając ze słonecznej pogody z chęcią odczytywali godziny na zegarze, w którym za wskazówkę służy cień człowieka. Spacerując po Silvarium uczniowie mieli również okazję obserwować grupę bocianów, która nie odleciała na zimę i znalazła schronienie w tym parku. Ostatnim punktem warsztatów było zwiedzanie muzeum przyrodniczego „Na skraju puszczy”, w którym zgromadzono wiele eksponatów przyrodniczych. Można było tam wysłuchać odgłosów wydawanych przez różne zwierzęta i obejrzeć pszczoły w szklanym ulu.
 


 
październik 2010

04 października 2010
 Wyjazd integracyjny klas I gimnazjum 
W tym dniu wszystkie klasy Pierwsze wyjechały do Supraśla na rajd integracyjny. Uczniowie zwiedzali Supraśl, okolice i podziwiali uroki Puszczy Knyszyńskiej. Potem przy wspólnym ognisku młodzież mogła lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Odbył się także wspólny mecz piłki nożnej.

13 października 2010
 Dzień Edukacji Narodowej 
Tego dnia młodzież gimnazjum klas Ia i Ie przygotowała pod kierunkiem pani Kalinowskiej i Górskiej apel poświęcony obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Chór pod kierunkiem pani Michalewicz umilił wszystkim czas swoim repertuarem. Uczniowie dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za troskę, wsparcie i przekazywaną wiedzę. Przedstawiciele SU poczęstowali wszystkich pracowników szkoły słodkościami. Tego dnia odbyło sie także ślubowanie klas pierwszych gimnazjum na uczniów naszej szkoły.

25 października 2010
 Uroczystość 50- lecia Szkoły Podstawowej nr 29 oraz nadanie nowego sztandaru Zespołowi Szkół Sportowych nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku 
W uroczystościach udział wzięli: Synowie Pułku, duchowni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, radni, przedstawiciele władz oświatowych, związków zawodowych, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 29 oraz nauczyciele, nauczyciele emerytowani, wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie.
  >Galeria zdjęć<


27 października 2010
 Otrzęsiny klas pierwszych i dyskoteka gimnazjum 
Otrzęsiny klas I przygotowała klasa III b. W tym roku szkolnym odbyły się one w stylu medycznym. Uczniowie jak na chorych przystało musieli zmagać się z różnymi konkurencjami, które miały za zadanie wyleczenie ich z epidemii lenistwa. Pierwszacy zmagali się z tańcem w rytmie wylosowanej muzyki, gorzkim lekiem, zaprojektowaniem stroju lekarskiego oraz zaliczeniem odpytanki o szkole. Otrzęsiny wygrała klasa Id, która otrzymała receptę zwalniającą z kartkówki lub odpytywania.
W godzinach wieczornych odbyła się dyskoteka dla uczniów gimnazjum. Zabawa była wspaniała, młodzież bawiła się świetnie.

29 października
 Konkurs Ekologiczny "Powietrze" 
Organizatorem Konkursu Ekologicznego odbywającego się pod hasłem "Powietrze" jest Katolickie Gimnazjum w Białymstoku. W etapie szkolnym najlepszy wynik uzyskali Adrian Dryl 3b oraz Grzegorz Cybulko 3d. Będą oni reprezentować naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych.

październik 2010
 Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik” 
Najlepsze wyniki z PG nr 20 osiągnęli: Karolina Szymczuk 3b - 10 miejsce w województwie, Grzegorz Strelczuk 1c - 35 miejsce w województwie, Magdalena Sawicka 2a - 39 miejsce w województwie (nauczyciel: Agnieszka Moczydłowska-Szymczuk).
 


 
listopad 2010


12 listopada 2010
 Sukces w Podlaskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej 
W Zabłudowie odbyły się finały Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej. Startowało prawie 60 drużyn.
W kategorii chłopców najlepsza okazała się reprezentacja naszego gimnazjum - PG 20 z Białegostoku. Drugie miejsce przypadło PG 7 z Białegostoku, a trzecie zajęła drużyna PG 3 z Suwałk. Wśród dziewczyn wygrał zespół PG 7 z Białegostoku. Drugie zajęły uczennice naszego gimnazjum - PG 20 z Białegostoku, a trzecie miejsce ponownie przypadło reprezentantom PG 3 z Suwałk. Najlepsze drużyny zapewniły sobie prawo startu w finale ogólnopolskim.

Listopad 2010
 Konkurs plastyczny „Baśnie Braci Grimm” 
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, który miał na celu przybliżenie postaci niemieckich pisarzy oraz ich dzieł. Napłynęło bardzo dużo prac. Komisja, w której skład weszli nauczyciele germaniści oraz plastycy nagrodziła następujące prace:
1 miejsce – Justyna Samouk IIa, 2 miejsce - Gabriela Włodarczyk IIIb i Paulina Klimowicz IIb, 3 miejsce Karolina Rygorowicz IIb oraz Magda Nowicka IIc. Przyznano również wyróżnienia: Kinga Keller Ic i Justyna Kaczmarczyk Ic. Gratulujemy.

17 listopada 2010
 Gimnazjada w tenisie stołowym 
Reprezentacje naszego gimnazjum zajęły VIII miejsce - dziewczęta i VII miejsce - chłopcy.

19 listopada 2010
 II miejsce w międzyszkolnym konkursie graficznym 
Adam Bajguz 1a zajął II miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Graficznym "Maria Skłodowska-Curie, wielka Polka" (opiekun Tomasz Włodarczyk).

19 listopada 2010
 Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów 
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została siedzibą Komitetu Regionalnego Konkursu organizowanego przez PSNJN. Wielu uczniów zmagało się więc z testem z języka niemieckiego. Do etapu regionalnego przeszli: Natalia Siereda IIIa, Karolina Szymczuk IIIb, Katarzyna Maliszewska IIb oraz Gabriela Antonowicz Ia. Gratulujemy!

20 listopada 2010
 Dzień praw człowieka – prawa dziecka (SU PG) 
Na holu I piętra zostały rozwieszone plakaty opisujące prawa dzieci. Uczniowie poprzez swoje prace plastyczne sprzeciwiają się łamaniu praw człowieka. W klasach zostały opracowane gazetki poświęconej tematyce praw człowieka na świecie.

22 listopada 2010
 Występ chóru naszego gimnazjum 
Chór PG 20 w Białymstoku wraz z chórami zrzeszonymi w programie Śpiewająca Polska wystąpił w Archikatedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku w ramach X Moniuszkowskiego Festiwalu Podlasia. Chór pod dyrekcją mgr Anny Michalewicz wykonał Psalm Mikołaja Gomółki „Nieście chwałę” i Kyrie z Mszy a – moll na 2 głosy żeńskie i organy Stanisława Moniuszko. Występujących wysłuchała między innymi Dyrekcja ZSS Nr1 w Białymstoku i rodziny chórzystek.

25 listopada 2010
 Dzień Pluszowego Misia (SU PG) 
Już od dwóch lat w Dzień Pluszowego Misia czytamy książki małym dzieciom w ramach programu „Poczytaj mi, przyjacielu!”. Dziewczynki z klasy IA gimnazjum czytały dzieciom z zerówki oraz świetlicy. Były to książki przygodowe, fantastyczne, baśnie, bajki, wiersze... Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze dziewczynki razem się bawiły, rysowały, tańczyły, śpiewały i oczywiście częstowały dzieci żelkami – misiami. Dzieci, które tego dnia przyniosły do szkoły swojego pluszaka – przytulankę nie były pytane.

listopad 2010
 VI Wojewódzki konkurs - Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego 
Dwóch uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego: Przemysław Supiński 3d i Wojciech Niedzielko 3c (nauczyciel: Eugenia Kamieńska).

25 listopada 2010
 Miejska Gimnazjada w badmintonie 
Drużyny naszego gimnazjum zajęły - VIII miejsce - dziewczęta i VII miejsce - chłopcy.

30 listopada 2010
 Andrzejki w PG 
W tym dniu odbyły się w naszej szkole na długich przerwach różne wróżby andrzejkowe. Uczniowie przebrani za wróżki, czarownice przepowiadali wszystkim zainteresowanym same pomyślne wróżby. A chętnych nie brakowało. Młodzież z SU przygotowała mnóstwo przepowiedni, horoskopów. Uczniowie mogli kupić ciasteczka z niespodzianką w środku, powróżyć z ręki, dowiedzieć się o swojej przyszłości. Cyganki miały pełne ręce roboty. Teraz pozostaje tylko czekać, czy wszystkie wróżby i przepowiednie się spełnią.

 


 
grudzień 2010

01 grudnia 2010
 Światowy Dzień Walki z AIDS (SU PG) 
W tym roku szkolnym Samorząd PG włączył się do akcji Światowego Dnia Walki z AIDS. Uczennice klasy Ie wykonały plakat na temat choroby, z powodu której umiera 3,8 tys. ludzi dziennie. Świadomość zakażeń oraz jego skutki to podstawowe cele tej akcji. Plakat został umieszczony na gazetce SU. Każdy uczeń miał okazję zapoznać się z informacjami na temat tej choroby oraz dowiedzieć się, że chwilowy brak rozwagi może całkowicie odmienić i skrócić nasze życie.

02 grudnia 2010
 Konkurs z Języka Niemieckiego 
Do etapu regionalnego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty przeszło 5 uczniów: Natalia Siereda IIIa, Karolina Szymczuk IIIb, Katarzyna Maliszewska IIb oraz Gabriela Antonowicz Ia i Paula Mantiuk Ia. Gratulujemy!

03 grudnia 2010
 Konkurs Poliglota 2010 
Odbył się etap szkolny konkursu zorganizowanego przez Społeczne Gimnazjum nr 8 STO i Społeczne Liceum STO w Białymstoku we współpracy z Białostockim Oddziałem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE, Społecznym Kołem Terenowym nr 91 STO i Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.
Konkurs obejmował wiedzę z 2 wybranych języków: angielski, niemiecki i francuski. Młodzież bardzo chętnie wzięła w nim udział. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano 4 najlepszych uczniów: Karolina Szymczuk IIIb, Katarzyna Maliszewska IIb, Natalia Siereda IIIa i Marta Silkiewicz Id. Gratulujemy!

04 grudnia 2010 
 Gimnazjada Piłki Siatkowej Dziewcząt i chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. 
Drużyny naszego gimnazjum zajęły V miejsce - dziewczęta i VIII miejsce - chłopcy w Gimnazjadzie Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku.

04 grudnia 2010
 Pływackie medale 
W dniach 01-04 grudnia w nowej, pięknej szczecińskiej pływalni Floating Arena (przyszłoroczny gospodarz Mistrzostw Europy) odbyły sie MP Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Bardzo dobrze wystąpili podlascy pływacy. Diana Sokołowska (klasa 2c) - Juvenia Białystok została dwukrotną wicemistrzynią Polski na dystansach 100, 200m  st.dowolnym jednocześnie ustanawiając rekordy Polski (kategoria 14 lat). Był to imponujący występ biorąc pod uwagę młody wiek zawodniczki jak i samą wartość wynikową (uzyskanie klasy mistrzowskiej).
Marcin Jabłoński (absolwent naszego gimnazjum) - Juvenia Białystok został 2-krotnym złotym medalistą MP w kategorii młodzieżowiec (19-20 lat) na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym. W kategorii seniorskiej z tymi wynikami Marcin został sklasyfikowany na 9 i 8 miejscach i systematycznie zbliża sie do czołowej trójki w kraju.
Świetnie popłynęła białostoczanka Anna Dowgiert (absolwentka naszego gimnazjum, obecnie studentka AWF Wrocław), która została dwukrotną mistrzynią Polski na dystansach 50 i 100m stylem motylkowym. (trener Juvenii Białystok - Andrzej Mackiewicz)

6 grudnia 2010
 Zwycięstwo w Gimazjadzie Miasta Białegostoku w Pływaniu 
Reprezentacja naszego gimnazjum dziewcząt i chłopców zwyciężyła w Gimazjadzie Miasta Białegostoku w Pływaniu.
I miejsce sztafeta dziewcząt 6x50m st.dowolnym (Nimierowicz Anna IIc, Wysocka Karolina IIc, Sokołowska Diana IIc, Nowicka Magdalena IIc, Leończuk Anita IIc, Pietrzykowska Paulina Ic);
I miejsce sztafeta chłopców 6x50m st.dowolnym (Marchel Adrian IIIc, Woronowicz Paweł IIIc, Wasilko Maciej IIIc, Kowalewski Maciej IIIc, Perkowski Dawid IIc, Kisielewski Marcin Ic).
Indywidualnie:
50m st.grzbietowym - 1 Wysocka Karolina IIc; 1 Woronowicz Paweł IIIc; 2 Nowicka Magdalena IIc; 2 Szeroki Rafał Ic; 3 Niewiński Juliusz IIIc;
50m st.klasycznym - 1 Sienkiewicz Klaudia Ic; 1 Kalinowski Rafał Ic; 2 Niemirowicz Anna IIc; 3 Kaczmarczyk Justyna Ic; 3 Nowicki Mateusz IIc;
50m st. motylkowym - 1 Leończuk Anita IIc; 1 Niedzielko Wojciech IIIc; 2 Pietrzykowska Paulina 1c; 2 Perkowski Dawid IIc; 3 Marchel Adrian IIIc;
50m st.dowolnym - 1 Sokołowska Diana IIc; 1 Kisielewski Marcin Ic; 2 Keller Kinga Ic; 2 Wasilko Maciej IIIc; 3 Mroczkowska Alicja IIc;  (trener: Andrzej Mackiewicz).

06 grudnia 2010
 Mikołajki (SU PG) 
6 grudnia z okazji „Mikołajek” ogłosiliśmy dzień bez pytania. Oczywiście zwolnieni byli uczniowie, którzy ubrali się na czerwono. Wszystkie dzieci, które ubrały mikołajkowe czapeczki lub coś czerwonego, uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach. Ale, ale to jeszcze nie wszystko. Pojawił się też Mikołaj, na którego z utęsknieniem i radością czekały wszyscy (szczególnie zeróweczka i nauczanie początkowe). Oczywiście pamiętał także o gimnazjalistach i nie zawiódł ich. Obdarował naszych uczniów słodkościami.

Grudzień
 Zbiórka - i ty możesz zostać świętym Mikołajem (SU PG) 
Tradycyjnie, jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja pt. ”I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Jej celem była zbiórka żywności długoterminowej, słodyczy, środków czystości, przyborów szkolnych, plecaków, toreb, tornistrów, książek, gier, płyt, maskotek Zebrane dary trafiały do pań pedagog, które przekazywały potrzebującym. Cieszymy się, że chociaż w części mogliśmy spełnić marzenia dzieci i przyczynić się, by te święta były bardzo radosne. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i za okazałe serce.

12 grudnia 2010
 Zwycięstwo w międzynarodowych zawodach pływackich
W dniach 10-12 grudnia w Belgradzie odbył sie wielomecz juniorów Krajów Europy Środkowej w Pływaniu. Jako reprezentanci Polski wystąpiła dwójka pływaków z naszego regionu: uczennica PG 20 Diana Sokołowska - Juvenia Białystok i Daniel Rzadkowski-MUKS Olimpijczyk Suwałki. Diana zwyciężyła we wszystkich 3 konkurencjach: 50, 100 i 200m stylem dowolnym. Ponadto na 100m dowolnym ustanowiła nowy rekord Polski 14-latków. Zawody odbyły się na pływalni 50 m. (Trener Andrzej Mackiewicz)

17 grudnia 2010
 Dzień bez przeklinana 
Jest to wyjątkowy dzień obchodzony także w naszej szkole. Jest to dzień pilnowania własnego języka, czyli dzień bez przekleństw. Tego dnia na gazetce SU wisiały rożne artykuły i dobre rady, które są próbą przypomnienia wszystkim, ze przeklinanie jest raczej oznaką językowej nieudolności.

Grudzień
 Góra Grosza SU 
Ważnym wydarzeniem końca 2010 roku było przeprowadzenie w naszej szkole XI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jej celem była zbiórka funduszy na domy dziecka w całej Polsce. W akcje bardzo aktywnie włączył się Samorząd Szkoły, którego przedstawiciele przez wiele tygodni zbierali wśród uczniów naszej szkoły. Liczył się dosłownie każdy grosik, choć pojawiły się też większe nominały typu 5 czy nawet 10 złotowe. Monet było tak dużo, że wielokrotnie napełnialiśmy tą samą „groszową” puszkę. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane serce, cieszymy się, że mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom.

grudzień 2010
 Miejski Konkurs na najlepszą bombkę ekologiczną 
Prace nagrodzone: Patrycja Bogusz 2a i Urszula Malewicz 2a (Nauczyciel: Dorota Seluk).

Grudzień
 Zbiórka na hospicjum SU 
Przed świętami Bożego Narodzenia została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka na białostockie hospicjum. Celem akcji jest przede wszystkim uwrażliwienie młodzieży na potrzeby nieuleczalnie chorych oraz pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz młodzieży i jej rodzicom za wszelką pomoc.

21 grudnia 2010
 Zimowe Igrzyska Śniegórka o Puchar Dyrektora ZSS nr 1 
Wszystkie klasy gimnazjum wzięły udział w zawodach rozgrywanych na naszym boisku szkolnym. Konkurencje na śniegu (m.in. bieg parami z szarfą, rzut kulą śnieżną, zaprzęgi, hokej - slalom, wąż) najlepiej wykonali i wygrali rywalizację uczniowie klasy 1d, 2d i 3b.

grudzień 2010
 Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 
Do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskie Kuratorium Oświaty zakwalifikowało się 24 uczniów (język polski - 1, język angielski - 9, język niemiecki - 5, historia -1, matematyka - 1, biologia - 3, fizyka - 2, chemia - 1, informatyka - 1).
 


 
styczeń 2011

 
 Osiągnięcia uczniów PG 20 w strzelectwie sportowym w I semestrze    
 > Otwarte Ogólnopolskie mistrzostwa LOK juniorów i seniorów w strzelectwie sportowym -
Kraków 24- 26. 09.2010 - Adam Kuczyński – III miejsce – karabin pneumatyczny 60

 > Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Strzelectwie Sportowym -
Starachowice 16-19.09.2010
Kuklik Paulina 3c - miejsce I - pistolet pneumatyczny 30; III - pistolet sportowy 30 cz. szybka
Rusiłowicz Angelika 3c - miejsce III - pistolet pneumatyczny 30; VI - pistolet sportowy 30 cz. szybka
Tomaszuk Alicja 2c - miejsce V - pistolet pneumatyczny 30; III - pistolet sportowy 30 cz. dokładana
Bućko Katarzyna 3c - VII miejsce - pistolet pneumatyczny 30
Anna Jóźwiuk 3c - miejsce VI - pistolet pneumatyczny 30; V - pistolet sportowy 30 cz. szybka
Kowalewska Daria 2c - miejsce VIII - karabin pneumatyczny 30; VII - karabin sportowy 40L; VII miejsce - karabin sportowy 3x10
Woronko- Sokołowska Anita 2c - IX miejsce - karabin pneumatyczny 30
Mojsa Marta 2c - X miejsce - karabin pneumatyczny 30
Jabłońska Aneta 2c - miejsce XII - karabin pneumatyczny 30; VI - karabin sportowy 40 L
Kuczyński Adam 3c - miejsce III - karabin pneumatyczny 30; I - karabin sportowy 40L; I miejsce- karabin sportowy 3x10
Ostrowska Izabela 3c - 2 razy miejsce I - pistolet sportowy 30 cz. dokładna
Wiak Aleksandra 2c - miejsce VI - pistolet sportowy 30 cz.dokładana; IV - pistolet sportowy 30 cz.szybka
Rafałowski Sebastian 3b - miejsce VI - pistolet sportowy 30 cz. dokładna; VII - pistolet sportowy 30 cz. szybka
Zaczeniuk Karolina 3c - miejsce IV - karabin sportowy 40 L; VI - karabin sportowy 3x10
Babilewicz Maria 3c - miejsce X - karabin sportowy; VIII - karabin sportowy 3x10
Zubowicz Sara 2c - II miejsce - trap 40; III miejsce - skeet 40
Falkowska Karolina 2c - V miejsce - trap 40; V miejsce - skeet 40

 > Puchar Ziemi Międzyrzeckiej Międzyrzec Podlaski 12-14.11.2010
Myślińska Karolina (IIC) - XIV miejsce - karabin pneumatyczny 30
Kowalewska Daria (IIC) - XV miejsce - karabin pneumatyczny 30
Jóźwiuk Anna (IIIC) - XII miejsce - pistolet pneumatyczny 30
Rusiłowicz Angelika (IIIC) - XV miejsce - pistolet pneumatyczny 30

 > Gimnazjada strzelecka
Eliminacje strefowe grupy centralnej – 21.10.2010
Zespół dziewcząt - Myślińska Karolina, Zaczeniuk Karolina, Kowalewska Daria – II miejsce
Zespół chłopców - Kuźmicki Łukasz, Kuczyński Adam, Ziemann Mateusz - II miejsce
Indywidualnie: Adam Kuczyński – I miejsce, Ziemann Mateusz - IV miejsce
Zaczeniuk Karolina – III miejsce, Kowalewska Daria – IV miejsce

 > V Podlaska Gimnazjada Strzelecka - 10.11.2010
Zespół dziewcząt - Myślińska Karolina, Zaczeniuk Karolina, Kowalewska Daria - II miejsce
Zespół chłopców - Kuczyński Adam, Kuźmicki Łukasz, Ziemann Mateusz - I miejsce
Indywidualnie - Adam Kuczyński - I miejsce
, Karolina Myślińska - IV miejsce

 > III Ogólnopolska Gimazjada Strzelecka – 10-12.12.2010
Zespół dziewcząt - Myslińska Karolina, Zaczeniuk Karolina, Kowalewska Daria - II miejsce
Zespół chłopców - Kuczyński Adam, Kuźmicki Łukasz, Ziemann Mateusz - IV miejsce
Indywidualnie - Karolina Myślińska – XI miejsce i IV miejsce,
Adam Kuczyński - I miejsce, dodatkowo - I miejsce w Super finale

 > Międzynarodowe Zawody w Strzelectwie Pneumatycznym, Alytus - Litwa – 19 grudnia 2010
Zaczeniuk Karolina – III miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40

 > III Memoriał Jurka Piechowskiego - Białystok – 9.01.2010 – łącznie 26 osób
Adam Kuczyński - II miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 40
Łukasz Kuźmicki - I miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 30
Aleksandra Wiak - I miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30
Anna Jóźwiuk - II miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30

 > "Turniej Polonia" Wilno – Litwa, 13-16.01.2011
Myślińska Karolina - I i III miejsce - karabin pneumatyczny 40;
Kuklik Paulina - V miejsce - karabin pneumatyczny 40; III miejsce - karabin pneumatyczny 40

 > Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie pneumatycznym 13-15.01.2011
Wrocław - Adam Kuczyński - IV miejsce drużynowo w konkurencji KPN 60; 18 miejsce indywidualnie – najmłodszy uczestnik zawodów

7 stycznia 2011
 "Najpiękniejsza bombka ekologiczna" 
Konkurs na „Najpiękniejszą bombkę ekologiczną” odbywający się w ramach wystawy "ARBORES VITAE" - Ostatnia taka puszcza", jego celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej recyklingu i metod ochrony środowiska. Wśród nagrodzonych znalazły się prace uczennic PG 20.
Cyt. "Urszula Malewicz - 14 lat - dwie staranne prace, pierwsza w postaci anioła o ażurowych skrzydłach wykonanego z papierowych serwetek, torebki foliowej i plastikowego pojemnika po artykule spożywczym; druga stanowiąca wielokąt uzyskany z misternego połączenia tekturowych pięciokątów ozdobionych kolorowymi detalami.
Patrycja Bogusz - 14 lat - przepełniona artyzmem ozdoba stworzona z kuli gazet otoczonych plastikową siatką na której można zauważyć róże wykonane z liści, szklaną mini buteleczkę, elementy drewniane oraz plastikowe".
 


 
luty 2011

14 luty 2011
 Walentynki 2011 
Poczta walentynkowa - jak co roku w naszej szkole w lutym ruszyła poczta walentynkowa. Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do specjalnej skrzynki. Zebrane kartki były rozdzielane przez opiekunów SU oraz uczennice klasy IIIa.
Wieczorem gimnazjaliści bawili się na dyskotece karnawałowo - walentynkowej.

14 luty 2011
 Konkurs Piosenki Walentynkowej 
Już po raz szósty odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Walentynkowej przygotowany przez Samorząd Uczniowski PG. W tym roku poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki. Grand Prix zdobyła uczennica klasy IIb Gabriela Anuszkiewicz.
I miejsce zajęli: zespół z IIIa - Kinga Wróblewska, Mateusz Rogowski, Kamil Kleczyński oraz Kazimierz Ławida. Również pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Łapińska z IIIa i Karol Zalewski z IIa. II miejsce przypadło Gabrieli Łuczaj IIIa, III miejsce - chłopakom z Ib.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

15 luty 2011
 III Międzyszkolny Walentynkowy Konkurs Piosenki 
Wyróżnieni w szkolnym konkursie uczniowie PG 20 wzięli udział w III Międzyszkolnym Walentynkowym Konkursie "Piosenki o Miłości" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 7. Gabriela Anuszkiewicz zajęła III miejsce. Ponadto wystąpili uczniowie z IIIa - Gabriela Łuczaj, Aleksandra Łapińska i zespół z tej klasy.

 


 
marzec 2011

 1 marzec 2011
 Wycieczka do Warszawy 
Na wycieczkę do Warszawy wybrali się uczniowie klas Ia, Id, Ie, Ic oraz IIIa. Pierwszym punktem wyprawy był Cinema Park, w którym mieliśmy możliwość obejrzenia seansu "Cztery żywioły". Nikt nie miał czasu na nudę, gdyż niezwykłe sale zapewniają dawkę filmowych emocji. Nasza zabawa rozpoczęła się w sali Muzyki, w której obejrzeliśmy seans z użyciem efektów świetlnych. Kolejną salą była sala 3D, w której dzięki specjalnym okularom, obserwowaliśmy ekscytujące, trójwymiarowe obrazy wnętrza ziemi. W kolejnej sali - Interaktywnej, każdy uczeń miał możliwość sprawdzić swoją wiedzę. Następną salą była Sala Ruchu, która najbardziej spodobała sie uczniom. Seans na temat wody i fotele, które poruszają się według obrazów wyświetlanych na ekranie, przechylają się w różnych kierunkach, emitują powiew wiatru, a nawet spryskują wodą. Ostatnią salą była Sala Inspiracji i Wzruszeń, gdzie obejrzeliśmy film o pracy strażaków i wysłuchaliśmy słuchowiska, które miało na celu pobudzić naszą wyobraźnię. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Każdy mógł obejrzeć, dotknąć eksponaty i sprawdzić jaki są możliwości ludzkiego organizmu i jak to wpływa na otaczający świat. Mogliśmy sami pograć na laserowej harfie, wykonać ogromną bańkę mydlaną, napełnić balon powietrzem, zaobserwować jak tworzy się prą i tornado, przeżyć trzęsienie ziemi. Miłą niespodzianką był pobyt w Teatrze Robotycznym, w którym aktorami były roboty. Obejrzeliśmy bajkę „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali", której scenariusz oparto na jednej ze słynnych "Bajek Robotów" Stanisława Lema. Wycieczka okazała się nie tylko ciekawa i pouczająca, ale również integrująca młodzież z różnych klas.

3 marzec 2011
 Tłusty Czwartek 
Samorząd Uczniowski PG zapraszał wszystkich uczniów i nauczycie na słodkie szaleństwo. W tym dniu każdy mógł zjeść pączusia. Pieniążki ze sprzedaży pączków zostały przekazane na cele charytatywne.

8 marzec 2011
 Dzień Kobiet 
Z okazji Dnia Kobiet klasa IIIa i IIId PG przygotowały krótką część artystyczną. Młodzież przygotowała piosenki i scenki satyryczne ukazujące, jak to szczególne święto obchodzono w różnych wiekach i kulturach. Była to swoista wędrówka przez wieki, począwszy od czasów Adama i Ewy, poprzez epokę kamienia łupanego, starożytność, średniowiecze, a skończywszy na współczesności.

8 marzec 2011
 Międzyszkolny Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym "Stop brawurze 2011" 
Reprezentacja PG 20 zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "Stop Brawurze 2011" organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 4 i Zarząd Okręgowy PZMot. W turnieju gimnazjum reprezentowali: Janel Mateusz, Sajewicz Michał, Puczydłowska Anna, Malenda Paweł, Kleniewski Krzysztof, Sawicki Adrian.

17 marzec 2011
 Laureaci konkursu historycznego 
W VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego" uczniowie naszego gimnazjum wygrali kategorię multimedialną. Miejsce I zdobył Przemysław Supiński 3d, miejsce II - Gabriela Misiak 2d a wyróżnienie otrzymała Gabriela Włodarczyk 3b.

18 marzec 2011
 V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters 
Dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters. W zawodach startowało ponad 4600 drużyn z całej Polski. Nasze drużyny doszły do II etapu i znalazły się w gronie 50 najlepszych drużyn z regionu 5 - woj. podlaskie i woj. mazowieckie. Drużynie 4net zabrakło dziesiątych części punkta, aby awansować do półfinału.

20 marzec 2011
 Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej 
Karolina Szymczuk 3b znalazła się w gronie laureatów VI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Wyróżnienie, to odebrała w Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie z rąk Pani Katarzyny Hall - Ministra Edukacji Narodowej i Zbigniewa Marciniaka - Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

23 marzec 2011
 Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej 
Reprezentanci naszego gimnazjum wzięli udział w II edycji Konkursu Piosenki Angielskiej organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych. Zespół z IIIa zdobył wyróżnienie (wokal - M. Rogowski, gitarzyści - K.Ławida, M.Kleczyński, M. Giedrewicz). Oprócz nich startowały jeszcze Ewa Onacewicz i Klaudia Trochimczyk z Ib.


24 marzec 2011
 „TALENT I PRACA TO SUKCES” Dzień Otwarty w PG20 
Pod takim tytułem odbyły się prezentacje talentów uczniów naszego gimnazjum w ramach Dnia Otwartego. Zgromadzeni na holu I piętra zainteresowani nauką w naszym gimnazjum uczniowie klas szóstych i rodzice mogli zobaczyć m.in.:
- polonez - w wykonaniu uczniów klas III,
- walkę dobra ze złem w spektaklu Kawiarenki Literackiej pt. „Na pustyni uczuć”,
- „Bajkę o Czerwonym Kapturku” w jęz. angielskim w wykonaniu uczniów klas I i II,
- występ chóru PG 20,
- występy taneczne (duet taneczny: Maria Poskrobko i Ewelina Prokop) oraz piosenkarskie (Aleksandra Łapińska),
- prezentację gry Petanque - boule,
- informacje o strzelectwie (UKS Kaliber),
- scenki satyryczne „Dzień z życia szkoły wg IIIa”.
Ponadto: wystawę prac plastycznych, prezentację prac z projektu "W harmonii z otaczającym światem razem wędrujemy ku dorosłości", wystawę prac oraz tradycyjny stół wielkanocny, prace w języku niemieckim.


28 marzec 2011
 Wizyta Deutsch Wagen Tour w PG 20 
Na zaproszenie pani Renaty Kalinowskiej odwiedził nas w szkole Deutsch Wagen Tour wraz z lektorką języka niemieckiego Panią Anją Kakol, która w niekonwencjonalny sposób pokazała wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego.
Jest to projekt, którego realizacja jest objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerami projektu są między innymi: Auswärtiges Amt, Goethe-Institut Polen, Deutscher Akademischer Austauschdienst, Polnischer Deutschlehrerverband (PSNJN), Zentralstelle für das Auslandsschulwesen, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Młodzież z wielką chęcią wzięła udział w zajęciach z lektorką języka niemieckiego. Dzięki kontaktowi z językiem każdy mógł sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę. Uczniowie uczestniczyli bardzo aktywnie i z wielką przyjemnością łamali język na tzw. "łamańcach językowych". Całą uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie przy samochodzie. Pani Anja także napisała o naszej szkole na blogu na oficjalnej stronie Deutsch Wagen Tour. Serdecznie zapraszamy do przeczytania. Myślę że wielu ten dzień pozostanie w pamięci.

30 marzec 2011
 VII Przegląd Zajęć Pozalekcyjnych 
Dużym sukcesem zakończył się występ uczniów naszego gimnazjum w VII Przeglądzie Zajęć Pozalekcyjnych, odbywający się na scenie białostockiego Miejskiego Domu Kultury.
Złote Pasmo (I miejsce) uzyskała klasa IIIa prezentująca "Dzień z życia klasy IIIa" oraz uczniowie klas Id, IIa i IIc przedstawiający Bajkę o Czerwonym Kapturku w jęz. angielskim. Srebrne Pasmo (II miejsce) zdobyła solistka Aleksandra Łapińska IIIa.


marzec 2011
 „Czerwony Kapturek” po angielsku 
Wielkim wyzwaniem dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum w tym roku szkolnym było przygotowanie i wystawienie bajki „O Czerwonym Kapturku” w języku angielskim. W rolę aktorów wcielili się: Czerwony Kapturek - Marta Silkiewicz, Mama - Patrycja Bogusz, Babcia – Ewa Zmieńka, Koleżanki – Karolina Klentak i Urszula Malewicz, Wilk – Karol Zalewski, Myśliwy i lekarz – Kamil Olszański, Narratorzy – Anna Nimierowicz i Krzysztof Kleniewski.
Oprawa muzyczna – Karolina Sidorowicz. Dekoracje i charakteryzacja wilka – Daria Kowalewska. Opiekunowie – Hanna Włostowska i Natallia Miklash (nauczyciele języka angielskiego). Układ taneczny – Anna Michalewicz (nauczyciel tańca).
Przedstawienie pokazało, że można się uczyć języków obcych poprzez zabawę. W dowcipną treść wplecione było również ważne przesłanie dla dzieci i młodzieży o zakazie rozmów z nieznajomymi.
Inscenizację bajki można było oglądać w ramach Dni Otwartych SP nr 29, PG nr 20 i VII Przeglądu Zajęć Pozalekcyjnych. Z zachwytem podziwialiśmy umiejętności językowe zdolnych aktorów, ich odwagę i naturalność, talenty aktorskie, wokalne i dekoratorskie. Widownia spontanicznie reagowała śmiechem i biciem braw. Stworzenie odpowiedniego klimatu na scenie dało wszystkim poczucie, że dzieje się coś niezwykłego, a kilkumiesięczna praca włożona w przygotowanie nie poszła na marne.

Konkurs na ilustrację do bajki: „Czerwony Kapturek”
Uczniowie klas pierwszych i drugich PG nr 20 i kl. 6a SP 29 pod patronatem nauczycieli języka angielskiego: p. Natallii Miklash i p. Hanny Włostowskiej zorganizowali konkurs i wystawę na najładniejszą ilustrację do bajki „Czerwony Kapturek. Myślą przewodnią tej inicjatywy była popularyzacja czytania książek w języku angielskim.
Dyplomy i ksiązki przyznano:
1 miejsce: Aleksandra Bugajska 2d, Agnieszka Czalej 1e,
2 miejsce: Magda Brażukiewicz 2a, Grzegorz Strelczuk 1c,
3 miejsce: Przemysław Kurowski 2d, Joanna Wysocka 1d.

31 marzec 2011
 Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych 
W tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych laureatami i finalistami zostali:
język polski - finalistka - Karolina Szymczuk 3b,
język angielski - laureaci - Ewa Żmieńka 2a, Karolina Szymczuk 3b, Michał Romaszko 2b, finalistka - Gabriela Włodarczyk,
język niemiecki - laureaci - Katarzyna Maliszewska 2b, Natalia Siereda 3a, Karolina Szymczuk 3b,
historia - laureat - Przemysław Supiński 3d,
matematyka - laureatka - Karolina Szymczuk 3b,
fizyka - laureaci - Karolina Szymczuk 3b, Bartosz Korzunowicz 3b,
biologia - finalistka - Agata Wieremiejko 3d,
chemia - finalistka - Karolina Szymczuk 3b.


31 marzec 2011
 II Miejski Konkurs Wiedzy o Rodzinie 
Drużyna naszego gimnazjum pod okiem p. dyr. Ireny Boreczko-Aksiucik brała udział w II Miejskim Konkursie Wiedzy o Rodzinie organizowanym przez MODM Białystok. Wyniki uczestników z PG 20:
XII (19 pkt.) Aleksandra Bugajska 2d, XV (16 pkt.) Krzysztof Kleniewski, XVII (14 pkt.) Przemysław Kurowski.  
 


 
kwiecień 2011


 9 kwietnia 2011
 X edycja konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki" 
Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 wzięli udział w X edycji konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, wyrywanki". Wśród kilkuset prac, które dostarczono na konkurs dostrzeżono nasze rękodzieła. Wyróżnienia otrzymali:
Dawid Kotik IIIa SP29, Kamila Andrejczuk Vc SP29, Daria Kowalewska IIc PG20.
Konkurs org. przez Zespól Szkół Społecznych nr 3 BTO w Białymstoku.

15 kwietnia
 Nagroda specjalna w konkursie informatycznym 
Jakub Kiczko 3b zdobył nagrodę specjalną w konkursie JuniorWeb (wspólnym projekcie Czech, Słowacji, Węgier i Polski dla młodzieży zainteresowanej Internetem). Jakub stworzył aplikację do systemu płatności Allegro. Konferencja i wręczenie nagród odbyło się we Wrocławiu. Gratulacje!

15 kwietnia 2011
 Warsztaty muzyczne dla Chóru PG 20 
Chór z naszego gimnazjum wziął udział w warsztatach muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku – udział w lekcjach pokazowych dla dyrygentów programu „Śpiewająca Polska” - prowadzone przez dr Ewę Barbarę Rafałko.

17 kwietnia 2011
 Gwiazda międzynarodowych zawodów pływackich Diana Sokołowska 
Dobry występ naszych pływaków w wielomeczu międzypaństwowym juniorów, który to odbył się na greckiej wyspie Korfu. W reprezentacji Polski wystąpiła trójka zawodników z Podlasia.
Bohaterką zawodów była pływaczka Juvenii Białystok - Diana Sokołowska, która zwyciężyła w czterech konkurencjach: 50m, 100m i 200m stylem dowolnym (nowy rekord Polski w dwóch kategoriach 15 i 16 lat); 200m stylem zmiennym oraz 1 miejsce w sztafecie 4x100 dowolnym; II miejsce w sztafecie 4x200 dowolnym oraz II miejsce w sztafecie 4x100 zmiennym.
W Korfu startowały reprezentacje 11 krajów, a zawody odbyły się na pływalni 50m, której nam tak bardzo brakuje. (trener Andrzej Mackiewicz

kwiecień 2011
 Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA 
W naszej szkole w kwietniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PANDA. Uczennica Karolina Szymczuk 3b uzyskała dyplom laureata i nagrodę książkową zajmując 3 miejsce. Dyplom wyróżnienie uzyskała Magdalena Sawicka 2a - miejsce 10 (opiekun A.Moczydłowska).
 


 
maj 2011


04 maja 2011
 IV Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Angielskiej  
I miejsce - Gabriela Anuszkiewicz 2b, II miejsce - Aleksandra Łapińska 3a

 8 maja 2011
 Diana Sokołowska goni Otylię Jędrzejczak 
Diana Sokołowska (Juvenia Białystok) cztery razy stawała na podium zawodów Grand Prix Polski w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Uczennica 2c wywalczyła trzy drugie miejsca. Diana na 100 i 200 metrów stylem dowolnym minimalnie uległa jedynie wracającej do formy Otylii Jędrzejczak. Sokołowska była też druga na 50 m kraulem za Aleksandrą Urbańczyk i zwyciężyła na 50m w stylu motylkowym.

Wśród mężczyzn Adrian Marchel z 3c na 800m dowolnym zajął 9 miejsce.
Absolwent naszego gimnazjum Marcin Jabłoński zajął 6 miejsce na 100m i 200m motylkiem oraz 10 miejsce na 50m dowolnym.

09 -11 maja 2011
 Wycieczka klas Ib, Ia, IId, IIId Wieliczka - Zakopane - Kraków 
Uczniowie PG nr 20 wraz z opiekunami wybrali się na 3 dniowa wycieczkę śladami Krakowiaków i Górali. Zwiedzanie zaczeliśmy od kopalni soli w Wieliczce, gdzie wszystkich zachwycił świat solnych korytarzy, komór i kaplic. Kolejnym punktem wycieczki było Zakopane. Odbyliśmy wycieczkę pieszą w Tatry do Doliny Strążyska, Doliny Białego nad wodospad Siklawica. W Zakopanem oglądaliśmy skocznię narciarską, sanktuarium MB na Krzeptówkach oraz słynny cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie Krakowa, m.in. Wawel, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Drogę Królewską, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Collegium Maius. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno wszystkim pozostanie na długo w pamięci.

15 maja
 Adam Kuczyński zdobył Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa 
Adam Kuczyński 3c (UKS Kaliber) zdobył złoto w zawodach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa, rozgrywanych w Warszawie.
Adam był gwiazdą tego turnieju, we wszystkich konkurencjach sięgał po złoto (KPN 40, trzy postawy 3x20, karabin sportowy 60 leżąc).

19 maja 2011
 Konkurs Focus on the UK and the USA 
Gabriela Włodarczyk 3b została laureatką konkursu Focus on the UK and the USA organizowanym przez MODM Białystok. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Ewa Żmieńka 2a.

21 maja 2011
 Mistrzyni Polski - Diana Sokołowska 
Diana Sokołowska (15 lat, Juvenia Białystok) zdobyła złoty medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzostw Polski seniorów! Zawodniczka wypełniła minimum na mistrzostwa świata juniorów. Dzień wcześniej Sokołowska uzyskała też minimum na juniorskie mistrzostwa kontynentu w rywalizacji na 50 metrów.
Diana w rywalizacji z seniorkami spisywała się rewelacyjnie, wywalczyła dwa czwarte miejsca na 50m i 100m stylem dowolnym.

Nieźle zaprezentowali się nasi byli uczniowie. Anna Dowgiert (reprezentująca Śląsk Wrocław) zdobyła złoty medal na 50m motylkiem. Wśród mężczyzn Piotr Safrończyk zajął 4 miejsce na 50m i 5 miejsce na 100m klasycznym.

26 maja 2011
 Certyfikat "Szkoły Rozwijającej się" 
Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zorganizował uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu „Grupa Szkół Rozwijających się”. Jednym z warunków przystąpienia do Grupy Szkół Rozwijających się była realizacja przez placówkę wybranych projektów z zaproponowanej listy. Wśród 40 szkół wyróżnionych znalazła się nasza szkoła. Certyfikat odebrały Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska i wicedyrektor Irena Boreczko-Aksiucik.
  >>Zdjęcia w galerii<<

30 maja 2011
 Międzyszkolny Konkurs Graficzno - Plastyczny "Podwójna Noblistka-Maria Skłodowska-Curie" 
W siedzibie Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia Międzyszkolnego Konkursu Graficzno - Plastycznego „Podwójna Noblistka-Maria Skłodowska-Curie”. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli cztery nagrody. W kategorii prezentacja multimedialna Jan Piłat 1d zajął II miejsce. W kategorii album Marta Silkiewicz 1d zajęła I miejsce, a Agata Wieremiejko 3d i Natalia Grabowska 3d zajęły II miejsca. (opiekun B. Wawrusiewicz)

31 maja 2011
 Miejski Konkurs Plastyczno - Literacki „Nasz czysty Białystok” 
W Miejskim Konkursie Plastyczno - Literackim „Nasz czysty Białystok” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku (org. UM Białystok i MODM) I miejsce w kategorii hasło reklamowe zdobyła Martyna Głowacka 1d (opiekun B. Wawrusiewicz).

31 maja 2011
 Koncert chórów szkolnych 
Chór PG 20 wziął udział w koncercie chórów "Śpiewająca Polska" pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła" w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Chór wykonał Parce Domine Menagali (XVI w.).

maj 2011
 Podsumowanie Akcji Zbiórki Baterii 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Ekokonkursie "Baterie-zagrożenie dla środowiska i ludzi". Zebraliśmy 368 kg baterii. Najwięcej zebrali (ilość w szt.): Anita Sulik IVa SP29 - 6801, Łukasz Dawidziuk Vc SP29 - 4271, Jakub Łochowski IIc PG20 - 3656, Natalia Skorupska Vb SP29 - 2030, Patrycja Kosk Vb SP29 - 1260. Klasa, która zebrała najwięcej baterii w skali szkoły to Vc - 7680 szt.

 


 
czerwiec 2011

1 czerwca 2011
 Dzień Sportu i Dzień Dziecka 
Jak co roku 1 czerwca obchodziliśmy aktywnie, na sportowo. Odbyły sie rozgrywki tenisa stołowego, badmintona, piłki nożnej, piłki siatkowej, pokazy sportów walki.
  >>Zdjęcia w galerii<<

1 czerwca
  Parada młodych 
1 czerwca 2011 roku w Międzynarodowym Dniu Dziecka, odbyła się II Wiosenna Parada Młodych. W barwnym przemarszu ulicami naszego miasta uczestniczyły dzieci i młodzież białostockich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych. Zespół Szkół Sportowych Nr 1 reprezentowała grupa uczniów prezentująca nasze osiągnięcia i zainteresowania tj.: kawiarenka literacka, strzelcy, pływacy, zuchy i harcerze, chór, tancerki, wolontariusze, ekolodzy, przedstawiciele SU oraz opiekunowie. Na czele szedł werblista wystukujący rytm, za nim duże uśmiechnięte słoneczko symbolizujące ulice Promienną, przy której mieści się szkoła.
Finał przemarszu miał miejsce na placu przed Teatrem Dramatycznym, gdzie Prezydent Miasta Pan Tadeusz Truskolaski otworzył III Festyn Edukacyjny, zorganizowany w ramach XII Białostockiego Forum Szkół. Nasza szkoła, czyli Zespół Szkół Sportowych Nr 1 im. Synów Pułku w Białymstoku otrzymała wyróżnienie za zaprezentowanie się podczas parady.
 
1 czerwca 2011
  Konkurs na Planer Kariery - VI edycja 
W konkursie na Planer Kariery org. przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, III miejsce zdobyła praca Justyny Kiszkiel 3d.

czerwiec 2011
 Międzynarodowy Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY" 
Konkurs odbył się w marcu 2011 roku, wzięło w nim udział 52 uczniów. Najlepsze wyniki - wyróżnienia otrzymali: Szymczuk Karolina 3b (opiekun A.Moczydłowska) - miejsce 15 w województwie, Skowroński Adrian 1c (opiekun A.Moczydłowska) - miejsce 11, Piesecki Michał 1b (opiekun M.Górska ) - miejsce 11, Malenda Paweł 1a - miejsce 23 w województwie.

3 czerwca
 VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wielcy Polacy województwa podlaskiego 
Dużym sukcesem uczennic z naszego gimnazjum zakończyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu "Wielcy Polacy województwa podlaskiego - ich dokonania i zasługi" (org. Zespół Szkół nr 3 w Białymstoku). Uczennice Pani Eugenii Kamieńskiej zajęły trzy pierwsze miejsca:
I miejsce Joanna Wysocka 1d (praca o Łucji Prus),
II miejsce Natalia Grabowska 3d (praca o Ryszardzie Kaczorowskim),
III miejsce Marta Silkiewicz 1d (praca o Ludwiku Zamenhofie).

3 czerwca
 LIPDUB w PG20 
Dziewczęta działające w wolontariacie i współpracujące z "Klanzą" wspaniale zaangażowały uczniów i nauczycieli w nagranie teledysku o naszym gimnazjum. Przez kilka godzin trwały przygotowania, żeby nagrać 4 minuty historii do muzyki Counting Crows "Accidentally in love". Warto wiedzieć, że całość przedsięwzięcia kosztowała niewiele (np. uczelnie na nagrania wynajmują profesjonalne firmy i mają wielotysięczne budżety). Nagranie wykonano zwykłą kamerą cyfrową jednej z uczennic, w montażu pomógł nauczyciel z naszego gimnazjum. Zabawa była super. Nagranie nie jest tak ważne, bo liczył się zapał, kreatywność i ekstra organizacja. Szczególne podziękowania należą się Gabrieli Bliźniuk (3a), Marii Poskrobko (3a), Katarzynie Cywoniuk (3a).
  >>Teledysk LIPDUB PG20<<
   >>Film z zdjęć LIPDUB PG20<<
    >>Zdjęcia w galerii<<

7 czerwca
 Debata Samorządów Uczniowskich 
Uczennice klas III gimnazjum wraz z opiekunem SU uczestniczyły w debacie w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Białymstoku. Tegoroczne hasło brzmiało: "Współpracujmy - razem łatwiej". Celem debaty było uświadomienie młodym ludziom korzyści płynących ze współpracy w grupie, wymiana doświadczeń oraz integracja młodzieży z białostockich gimnazjów. Przedstawiciele SU uczestniczyli w warsztatach, a potem w debacie, której finałem był Taniec Współpracy do muzyki Greka Zorby.

8 czerwca
 Debata Samorządów Uczniowskich 
Młodzież gimnazjalna wraz z opiekunem SU wzięła udział w debacie "Współpracujmy - razem łatwiej"
zorganizowanej w III Liceum Ogólnokształcącym. Prowadzący przedstawili tezę: "Samorząd Uczniowski nie współdecyduje o funkcjonowaniu szkoły i uczniów". Wymiana zdań była bardzo burzliwa. Debatę zakończyło głosowanie. Była to autentyczna wymiana poglądów, która pokazała, że
jeszcze w wielu szkołach trzeba dużo zmienić.


06-08 czerwca 2011
  Wycieczka klas Ia, Ie, IIb, IIIa Berlin - Poznań - Międzyrzec 
Pierwszym punktem wycieczki był Poznań, gdzie zobaczyliśmy Katedrę na Ostrowiu Tumskim, gdzie odbył się chrzest Polski i gdzie spoczęli Mieszko I i Bolesław Chrobry, centrum Poznania, Jezioro Maltańskie, Stary Rynek z pięknym renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami. Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy do Berlina - stolicy Niemiec. O urokach miasta bardzo ciekawie opowiadał nam pan przewodnik. Widzieliśmy Schlossplatz - miejsce odbudowy potężnego pałacu miejskiego Berlina, Charlottenburg, Nikolaiviertel czyli kolebkę Berlina z najstarszym kościołem św. Mikołaja, Ratusz Berliński, Uniwersytet Humbolda, Bramę Brandenburską, najsłynniejszą ulicę Unter den linden, Chckpoint Charlie - przejście graniczne pomiędzy dawną wschodnią i zachodnią stroną miasta, fragmenty muru berlińskiego, plac Poczdamski. Kolejnym punktem było Muzeum Pergamońskie. Na zakończenie pobytu w Berlinie obejrzeliśmy Zoo i Aquarium - ogród z największą ilością gatunków zwierząt na świecie. W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do MRU, czyli Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, który jest najdłuższym na świecie systemem fortyfikacyjno - obronnym. W 15 osobowych grupach zwiedzaliśmy labirynty podziemnych korytarzy. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

14 czerwca
  Gry i zabawy matematyczno-logiczne pod hasłem "Niech Dzień Dziecka zawsze trwa!" 
Dnia 14 czerwca 2011 r. zostały zorganizowane w naszej szkole gry i zabawy matematyczno – logiczne pod hasłem "Niech Dzień Dziecka zawsze trwa!" w ramach realizowanego w szkole projektu: "W harmonii z otaczającym światem razem wędrujemy ku dorosłości".
Do „łamania głowy” zaproszono uczniów klasy II i III naszej szkoły podstawowej. Dzieci zmagały się z labiryntami i kolorowankami matematycznymi. Układały proste figury z użyciem tangramów. Najtrudniejszą zabawą była układanka Happy Cube, czyli budowanie sześcianów z piankowych puzzli. Klasa III dodatkowo próbowała sił w rozwiązywaniu zagadek zapałczanych. W nagrodę za zaangażowanie w rozwiązywaniu łamigłówek wszyscy uczniowie otrzymali słodkie nagrody - lizaki.

Do świętowania Dnia Dziecka zaproszono również uczniów klas II naszego gimnazjum. Dla nich został zorganizowany konkurs międzyprzedmiotowy z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych MISZ&MASZ czyli WIESZ I MASZ. Konkurs przebiegał równolegle dla przedstawicieli klas, jak też dla publiczności. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układali tangramy kwadratowe, prostokątne i trójkątne, składali sześciany bez kleju, odgadywali zagadki matematyczno - fizyczno - chemiczne, układali puzzle chemiczne i szukali hasła wykreślanki fizycznej. Ostatnią konkurencją była gra planszowa polegająca na losowaniu przedmiotów i odpowiadaniu na pytania. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie byli nagradzani słodyczami.
W ostatecznym podsumowaniu okazało się, że konkurs wygrała klasa IIb. W komisji konkursowej zasiadły panie: wicedyrektor Irena Boreczko-Aksiucik, Alicja Gąsowska, Marzena Górska i uczeń IIIb B. Korzunowicz. Organizatorzy: Agnieszka Moczydłowska-Szymczuk i Barbara Wawrusiewicz.

 Najważniejsze osiągnięcia uczniów PG 20 w strzelectwie sportowym w okresie 21.01 – 25.06.2011 

  VII edycja „Strzelania w sieci”– ogólnopolskich korespondencyjnych zawodów strzeleckich
Kuczyński Adam – I miejsce – karabin pneumatyczny 30

  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY w strzelectwie sportowym (19.02.2011) Alytus LITWA
Kuczyński Adam – I miejsce - Karabin pneumatyczny 40

  PUCHAR PREZYDENTA BIAŁEGOSTOKU w strzelectwie sportowym (18-20.03.2011) Białystok
Kuczyński Adam (IIIc) - 2 miejsce - Karabin pneumatyczny;
Myślińska Karolina (IIc) - 1 i 2 miejsce - Karabin pneumatyczny;
Kowalewska Daria (IIc) - 2 miejsce - Karabin pneumatyczny;
Jóźwiuk Anna (IIIc) - 1 i 1 miejsce - Pistolet pneumatyczny;
Tomaszuk Alicja (IIc) - 2 miejsce - Pistolet pneumatyczny;
Wiak Aleksandra (IIc) - 2 miejsce - Pistolet pneumatyczny.

  IV OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY STRZELECKIE MŁODZIKÓW „ZLOT ORLIKÓW” (24-27.03.2011) Międzyrzecz Podlaski
Myślińska Karolina (IIc) - 5 miejsce - Karabin pneumatyczny 30 i 5 miejsce w finale;
Ostrowska Izabela (IIIc) - 5 miejsce - Pistolet pneumatyczny 40.

  MIĘDZYNARODOWE ZAWODY w strzelectwie sportowym (13-14.04.2011) Kowno LITWA
Myślińska Karolina – 1 miejsce - Karabin sportowy leżąc 40, 2 miejsce - Karabin sportowy 3x20
Kowalewska Daria Alicja – 3 miejsce - Karabin sportowy leżąc 40

  OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO (20.04.2011) Zabłudów
Kuczyński Adam – 2 miejsce - Karabin pneumatyczny 40;
Myślińska Karolina – 1 miejsce - Karabin pneumatyczny 30;
Kowalewska Daria Alicja – 2 miejsce - Karabin pneumatyczny 30;
Jabłońska Aneta – 3 miejsce - Karabin pneumatyczny 30;
Kuklik Paulina – 3 miejsce - Pistolet pneumatyczny 40.

  PUCHAR PREZESA PZSS w strzelectwie sportowym (13-15.05.2011) Warszawa
Kuczyński Adam – 1 miejsce - Karabin sportowy 3x 20;
                           – 1 miejsce - Karabin pneumatyczny 40;
                           – 1 miejsce - Karabin sportowy leżąc 60.

  OTWARTE OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY STRZELECKIE JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW w strzelectwie sportowym (2-5.06.2011) Kraków
Kuczyński Adam – 1 miejsce - Karabin pneumatyczny 40 i 1 miejsce - Karabin sportowy 3x 20
Myślińska Karolina – 2 miejsce - Karabin sportowy leżąc 40, 2 miejsce - Karabin sportowy 3 x 10, 2 miejsce - Karabin pneumatyczny30
Wiak Aleksandra – 1 miejsce - Pistolet sportowy 30 część szybka
Kowalewska Daria – 3 miejsce - Karabin sportowy 3 x10
Pierko Mateusz – 3 miejsce - Karabin sportowy leżąc 40

  ELIMINACJE STREFOWE DO XVII OOM w strzelectwie sportowym (24-26.06.2011) Starachowice
Kuczyński Adam – 1 miejsce - Karabin pneumatyczny 40 – juniorzy mł.
                          – 2 miejsce - Karabin sportowy leżąc 60 – juniorzy mł.
                          – 3 miejsce - Karabin sportowy 3x 20 – juniorzy mł.

  >> Wszystkie wyniki w strzelectwie z II semestru <<  


 


 

lipiec 2011

 

10 lipiec 2011
 Start Diany Sokołowskiej na Mistrzostwach Europy Juniorów 
W zawodach w Belgradzie startowali 15 i 16-latkowie. Diana dzielnie reprezentowała Polskę zajmując
w stylu dowolnym: 50m - 13 w eliminacjach,
100m - 14 w eliminacjach; 100m - 10 w półfinale,
200m - 7 w eliminacjach; 200m - 4 w półfinale; 200m - 8 w finale. Gratulacje.


lipiec 2011
 Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2011 
W Oświęcimiu rywalizowali 15-latkowie. Nie zawiodła Diana Sokołowska 2c, która zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal. Mistrzynią Polski została na 50m i 100m dowolnym oraz 50m motylkiem, wicemistrzynią na 200m dowolnym. GRATULACJE!
W zawodach uczestniczyli również Wysocka Karolina i Perkowski Dawid z 2c.

W Dębicy startowali juniorzy młodsi 14-lat. Najlepiej zaprezentowali się: Marcin Kisielewski (1c) 12 na
200m dowolnym i 18 na 100m dowolnym oraz Klaudia Sienkiewicz (1c) 20 na 50m klasycznym
W zawodach uczestniczyli jeszcze uczniowie 1c: Pietrzykowska Paulina, Gierula Bartosz, Szeroki
Rafał, Kalinowski Rafał, Bałon Kewin, Korziński Miłosz, Szwed Wojciech.

Po raz ostatni gimnazjum reprezentowali uczniowie 3c na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-lat w
Ostrowcu Św. Najlepszy wynik osiągnął Adrian Marchel, 6 na najtrudniejszym dystansie 1500m
dowolnym. Na 400m dowolnym (w finale B) Adrian zajął 15 miejsce. Również dobrze spisał się
Dominik Charyło - 11 na 200m klasycznym, 13 na 100m klasycznym i 15 na 50m klasycznym.