+ startowa    + ulubione  

 
..:: Menu ::..
» Strona główna
» O szkole
» Aktualności
» Archiwum
» Dyrekcja
» Nauczyciele
» Uczniowie
» Organizacja szkoły
» Dokumenty szkolne
» Zdjęcia
» Chór PG20
» Koła zainteresowań
» Wolontariat
» Sport
» Samorząd
» Publikacje
» Nasze miasto
» Linki
 
..:: Nasze strony ::..
» Serwis fotograficzny
» SP Nr 29
» Ekologia w ZSS Nr 1
» Biblioteka ZSS Nr 1
» Bule - petanque
 
 
 
..:: Archiwum PG 20 w Białymstoku - rok szkolny 2011/2012 ::..

 

Zdjęcia z życia szkoły w postaci pokazów i filmów dostępne są w pracowni komputerowej. Częściowe galerie zdjęć dostępne są w menu - zdjęcia.  


 
wakacje 2011


28 lipca - 9 sierpnia 2011
 Obóz na Krymie 
Część uczniów strzeleckich klas sportowych gimnazjum uczestniczyła w obozie sportowym zorganizowanym na Krymie, na Ukrainie. W trakcie wyjazdu młodzież miała okazję oglądać najpiękniejsze tereny Krymu, poznawać historię kraju, kąpać się w ciepłym Morzu Czarnym. Zwiedzaliśmy Jałtę i Niktę oraz zachwycaliśmy sie popisami fok i delfinów w delfinarium w Sewastopolu.

18-30 sierpnia 2011
 Obóz sportowy w Myślenicach 
Uczniowie strzeleckich klas sportowych gimnazjum wzięli udział w obozie sportowym w Myślenicach. Młodzież miała zapełniony czas codziennymi treningami, dodatkowymi zajęciami sportowymi, edukacyjnymi, zwiedzaniem, wycieczkami po górach. Zorganizowana była całodzienna wycieczka do Zakopanego, połączona z wejściem na Gubałówkę oraz wycieczka do Wieliczki - ze zwiedzaniem kopalni soli. Ponieważ pogoda dopisywała, można było kąpać się w rzece Rabie i odkrytym basenie. Wyjazd był bardzo udany i pozwolił nabrać sił przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.


 
wrzesień 2011


1 września
 Początek roku szkolnego 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.

1 września
 Stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku 
 Absolwentka naszego gimnazjum Karolina Szymczuk została stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku na rok 2011/2012 za wyniki i osiągnięcia w nauce.

 9 września
 XI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru
 Poczet sztandarowy oraz uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum, jak co roku brali udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

9 września
 Integracja klas pierwszych 
Sala gimnastyczna zgromadziła na parę godzin klasy pierwsze gimnazjum, które miały okazję lepiej się poznać i wspólnie pobawić, rywalizując w konkurencjach artystycznych i sprawnościowych (taniec do Jeziora Łabędziego, mierzenie "długości klasy", układanie jak największej ilości wyrazów, zabawa z chusta klanzowską i taniec "słoni").

13-15 września
 Międzynarodowe Mistrzostwa LOK Wigry Suwałki w strzelectwie 
Uczniowie klasy IIc i IIIc, reprezentujący UKS Kaliber wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach LOK Wigry Suwałki.

15, 16 września
 Sprzątanie świata 2011 
Wszystkie klasy gimnazjum miały okazję zrobić coś dla środowiska (tego najbliższego szkole oczywiście). Uczniowie przeczesywali okolice ulicy Promiennej, zbierając śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych, nieuważnych ludzi. Każdej z klas udało się zebrać po parę worków najróżniejszych śmieci (czasami wywołujących zdumienie np. rura, drzwi). Nie brakowało też okazji do wymiany poglądów na temat ekologii czy żartów ze znalezionych przedmiotów.

17 września 2011
  Uczeń PG 20 w "Szkole pod Żaglami" 
Kuba Łochowski z 3c na pokładzie żaglowca "Fryderyk Chopin" wypłynął ze Szczecina w rejs "Szkoły pod żaglami" (rejs został przerwany przez sztorm, który połamał oba maszty jednostki). Żaglowiec płynie na Karaiby. Rejs jest nagrodą dla młodzieży za udział w akcji "dookoła świata za pomocną dłoń". Jej inicjator Fundacja Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego oraz współorganizatorzy - Caritas i Związek Harcerstwa Polskiego, pomagają uczestnikom pracować jako wolontariusze. Następnie uczniowie przechodzą eliminacje sprawnościowe i najlepszych 30 kwalifikuje się na rejs oceaniczny.

19 września 2011
 Wycieczka klas II 
Klasy drugie pojechały na jednodniową wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki było miasto Supraśl i znajdujące się tam Liceum Plastyczne. Następnie wizyta wśród zieleni w arboretum w Kopnej Górze. Na koniec park leśny z atrakcjami - Silvarium w Poczopku, gdzie po zwiedzaniu była chwila na relaks i odpoczynek.

20 września
 Konkurs "Podlaskie Bogactwo Różnorodności" 
Eliminacje szkolne Wojewódzkiego konkursu wiedzy o regionie "Podlaskie Bogactwo Różnorodności" wygrała Dominika Misiewicz 2a (startowało 24 uczniów) i będzie reprezentować szkołę w finale wojewódzkim. (Opiekun B. Zaczeniuk)

22 września 2011
 Dzień bez samochodu 
22 września jest to Europejski Dzień Bez Samochodu. Samorząd Uczniowski poprzez gazetkę na powyższy temat zachęcał do podróży alternatywnymi środkami transportu. Wielu uczniów przybyło w tym dniu do szkoły rowerami. To nie tylko ekologiczne, ale często szybsze rozwiązanie niż podróż samochodem.

23-25 września 2011
 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie 
"Strzelcy" z IIc i IIIc zdobyli "worek" medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie rozegranych w Białymstoku.

 


 
październik 2011


11 października 2011

 Ogólnokrajowa akcja "POLSKA DLA WSZYSTKICH"   

 Jeśli już dziś zadajesz sobie pytanie: Czy Polska jest dla wszystkich? Włącz się do dialogu międzykulturowego.
Obejrzyj i zastanów się, czy Ty też propagujesz postawę tolerancji, otwartości i szacunek dla społeczeństwa międzykulturowego.
Pomoże ci w tym prezentacja ze strony Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta przybliżająca temat kultur Podlasia. Była ona myślą przewodnią Ogólnopolskiej Konferencji "Przezwyciężać granice, likwidować bariery w poszukiwaniu optymalnej koncepcji edukacyjnej".

  >>Prezentacja<<  
 (prezentację najlepiej oglądać za pomocą przeglądarki InternetExplorer!)

 


   Swoje przemyślenia i refleksje prześlij na adres: pg20bialystok@poczta.onet.pl
  Pamiętaj w ten sposób możesz wyrazić dezaprobatę wobec ideologii nietolerancji, ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu. Jednocześnie wpisujesz się w realizację projektu w naszym gimnazjum "W harmonii z otaczającym światem razem wędrujemy ku dorosłości". Przemyślane wypowiedzi zostaną zauważone i docenione.
   Mądry nauczyciel i filozof francuski C Freinet napisał:
"Postawiłem swój kamień sygnałowy. On wskaże drogę tym, którzy przyjdą po mnie".
Ty też możesz nawet mały "kamyk" po sobie zostawić. Warto ...

   Organizatorzy z ramienia szkoły: dyr. Irena Boreczko-Aksiucik i Tomasz Włodarczyk 

październik 2011
 Ogólnopolski konkurs internetowy ARBORES VITAE 
Zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie internetowym ARBORES VITAE. Więcej informacji  >>KLIKNIJ<<

12 października 2011
 Wycieczka klas I 
Klasy IA, IB i IC wybrały się na wycieczkę Supraśl - Kopna Góra - Poczopek. Młodzież miała okazję obejrzeć ciekawe okazy motyli, mrowisko, ul. Ogromną uwagę zwróciła platforma z ułożonym pięknym krajobrazem z różnego rodzaju fauną i florą. W Supraślu zwiedzaliśmy muzeum ikon. Efekty dźwiękowe dodawały nastroju udekorowanym odpowiednio salom, gdzie podejrzeliśmy artystów podczas tworzenia pozłacanego dzieła. Ostatnim punktem wycieczki było oczywiście integracyjne ognisko.

14 października 2011
 Dzień Edukacji Narodowej 
Uroczyste spotkanie nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klas Ic, IId i IIId pod okiem wychowawców. Część artystyczną poprzedziła krótka część oficjalna, w trakcie której Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska gratulowała wyróżnionym nauczycielom na szczeblu miejskim oraz podziękowała nauczycielom naszej szkoły.

14 października 2011
 Pani Dyrektor Elżbieta Rogowska "Nauczyciel Mądry Sercem” 2011 
Wśród 18 wyróżnionych statuetką "Nauczyciel Mądry Sercem” 2011 znalazła się Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych nr 1 Pani Elżbieta Rogowska. Gala już po raz piąty w naszym mieście odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Statuetka jest prestiżową nagrodą dla osoby, która swoim postępowaniem, postawą i czynami uczy i mądrze kieruje uczniami; jest dla nich szczególnym autorytetem i niedoścignionym ideałem. Nauczyciel, który mobilizuje młodzież do działania, pracy i rozwoju, który ma w sobie „magię” przyciągania ludzi. Nauczyciel Mądry Sercem. Gratulujemy serdecznie!

15 października
 Międzynarodowe zawody strzeleckie 
W dniach 13-15 października odbyły się zawody strzeleckie w rocznicę śmierci zawodnika UKS Kalibra - Patryka Jakubowskiego. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z Białegostoku, Warszawy, Łotwy, Litwy i Białorusi. Wystartowali również członkowie klas strzeleckich naszego gimnazjum. Dla Małgorzaty Żmieńko, Gabriela Skrzyniarz i Macieja Sarosiek z klasy Ic był to pierwszy start w zawodach. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

17 października 2011
 "Wróć z daleka" 
Uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl pt. "Wróć z daleka" teatru "ZWIERCIADŁO". Przedstawienie omawiało stany depresji i samotności, które często spotykają młodych ludzi. W tle opowieści pojawiały się piosenki Marka Grechuty, które budziły w młodych widzach różne emocje i refleksje.

26 października 2011
 Otrzęsiny klas I i dyskoteka PG (SU) 
Na sali gimnastycznej odbyły się otrzęsiny klas I w stylu - subkultury. Wszyscy doskonale sie bawili przy wielu ciekawych konkursach zorganizowanych przez SU PG i klasę IIIb. Ogromną uwagę przykuł pokaz mody z udziałem gwiazd "światowego" formatu. Swoimi komentarzami oczywiście zachwyciła wszystkich Joanna Trupa. Na zakończenie klasy I złożyły uroczystą przysięgę, a jeden z uczniów klasy Ic zaprezentował swój popisowy taniec. Otrzęsiny w bieżącym roku szkolnym wygrała klasa Ie - gratulujemy. W godzinach wieczornych odbyła się dyskoteka dla gimnazjum przy muzyce puszczanej przez DJ Krisa.

27 października 2011
 Spotkanie z pisarką 
W ramach II edycji projektu "Podlaskie spotkania z pisarzami" w Zespole Szkół Sportowych nr 1 odbyło się spotkanie z panią Anną Onichimowską - autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Anna Onichimowska debiutowała wierszami dla dorosłych, obecnie jest autorką 40 książek oraz licznych scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Jej książki były tłumaczone na angielski, francuski, włoski, niemiecki, chiński i koreański.
Autorka opowiadała o swojej pracy - skąd czerpie pomysły na ksiązki, ile czasu zajmuje jej pisanie, które tytuły to jej ulubione. Anna Onichimowska bardzo chętnie odpowiadała na pytania dzieci i młodzieży, zachęcała do brania udziału w konkursach literackich i niezrażania się początkowymi niepowodzeniami. Autorka przeczytała fragmenty dwóch swoich książek – zachęcając młodzież do zainteresowania się dalszymi losami swoich bohaterów. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 uczniów PG 20 i SP 29 oraz zaproszeni goście – uczniowie PG 14 i PG 18 wraz o opiekunami. Na koniec spotkania młodzież mogła dostać autograf pisarki lub zakupić książki przez nią napisane.

 


Galeria zdjęć 
 z września
 i października 2011:

 
 

 listopad 2011 

09 listopad 2011
 "Bitwa Warszawska.1920" 
Uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli film, w którym wyjątkowość czynu zjednoczonego narodu uratowała nie tylko Polskę, ale także Europę. Młodzież mogła spojrzeć na ówczesne wydarzenia oczami młodych ludzi - głównych bohaterów oraz uczestniczyć w oryginalnej lekcji historii.

10 listopad 2011
 Święto Niepodległości  
Dnia 10 XI 2011 r. odbył się uroczysty apel z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały klasy Vb SP i IIc PG pod opieką p. D. Seluk i p. E. Kamieńskiej.
W montażu poetycko-muzycznym zostały przedstawione losy naszej Ojczyzny od rozbiorów do odzyskania niepodległości. Uroczystość uatrakcyjniła prezentacja multimedialna dopasowana do tematyki wierszy i pieśni patriotycznych.

16 listopad 2011
  Dzień Tolerancji (SU)   
Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień tolerancji. Na gazetce Samorządu Uczniowskiego można było przeczytać rożne wiersze i informacje dotyczące obchodów tego dnia. Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.

17-18 listopad 2011
  Archipelag Skarbów 
W ciągu dwóch dni młodzież gimnazjalna klas II uczestniczyła w programie profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów". Prowadzący starali się przekazać młodym ludziom ważne prawdy dotyczące miłości, związku, uczuć i seksualności. Uczyli młodzież radzenia sobie ze swoimi słabościami, złością, gniewem. Ukazywali jak ważne są zasady w życiu człowieka. Uczniowie odgrywali różne scenki, pomagali przy wyborach najważniejszych zasad, a także pokazali swoją własną twórczość dotyczącą omawianych tematów. Osoby te zostały nagrodzone ocenami z przedmiotów tj. język polski oraz nagrodami rzeczowymi: książki i płyty CD. W twórczości własnej I miejsce zajęła uczennica klasy IId, II miejsce zajęli uczniowie klasy IIe i IId, którzy napisali wiersz pt." Szanuj", a III miejsce zajęły dziewczyny z IIe, które wykonały prezentację multimedialną o miłości.
Nagrodzony wiersz: "Szanuj!"

Kobieta
piękniejsza jest aniżeli widok jelenia
na tle słońca kryjącego się za widnokręgiem
Kobieta
jaśniejsza niż wiosenne słońce
poruszy Twe serce gorące
Kobieta
ta najbliższa zawsze twemu sercu osoba,
a więc szanuj ją chłopcze piękny i młody
i nie rzucaj jej pod nogi wielkiej kłody.
Kobieta
cenniejsza jest od wszelkiego złota,
dlatego nie mieszaj z nią błota.
Więc kolego szanuj swoją damulkę,
a pornografię odłóż na półkę.


21 listopad 2011
  Dzień Życzliwości (SU) 
Tego dnia każdy pamiętał, żeby być życzliwym wobec innych osób. Krótkie wierszyki, które ozdobiły tablice Samorządu Uczniowskiego przypominały nam o tym, że życzliwi powinniśmy być codziennie.

24 listopad 2011
  Forum Samorządów Uczniowskich (SU) 
Uczennice naszego gimnazjum: Ewa Żmieńka IIIa, Gabiela Antonowicz IIa i Gabriela Kietura IIe wraz z panią Renatą Kalinowską uczestniczyły w XI Wojewódzkim Forum Samorządów Szkolnych, które odbyło się w PG nr 16 w Białymstoku. Samorząd uczniowski wykonał prezentację multimedialną na konkurs pt. "Najlepiej działający samorząd".
Podczas forum mogliśmy obejrzeć różne prezentacje samorządów uczniowskich, wysłuchać wystąpień p. Michała Tragarza z Centrum Edukacji Obywatelskiej, p. Marię Napiontek oraz p. Mikołaja Kałuszko, którzy są reprezentantami Wszechnicy Sejmowej.

25 listopad 2011
  Dzień pluszowego Misia (SU) 
Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wielu uczniów przynosi do szkoły swoją ulubioną przytulankę. Ten dzień jest również dniem promocji czytelnictwa. W naszej szkole tradycją już jest czytanie bajek najmłodszym, czyli dzieciom w świetlicy i zerówce. Uczennice klas II gimnazjum: Gabriela Antonowicz IIa, Dominika Misiewicz IIa oraz Gariela Kietura IIe przebrały się za różne postacie z bajek i poprowadziły wśród najmłodszych godzinę czytania bajek i bajeczek, zagadki oraz zabawy z malowaniem bohaterów różnych bajek. Każde dziecko poczęstowało się żelkami - żabkami.
Tego dnia Samorząd uczniowski gimnazjum zakupił i przekazał bibliotece szkolnej nowe książki: J.R.R. Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" oraz "Władca Pierścieni" 1, 2 i 3 tom. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom coraz więcej dzieci będzie czytało książki.

25 listopad 2011
 X Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów  
W etapie szkolnym konkursu z języka niemieckiego zorganizowanego przez PSNJN udział wzięło 21 uczniów. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 5 uczniów naszego gimnazjum: Maliszewska Katarzyna IIIb, Gabriela Antonowicz IIa, Mantiuk Paula IIa, Kozłowski Szymon IIb oraz Mieleszko Paulina IIc. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

26 listopad 2011
  Konkurs Recytatorski 
W sobotę w I LO odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony pamięci Adama Mickiewicza. Nasze gimnazjum reprezentowała Gabriela Kietura IIe, którą przygotowała pani Elżbieta Zawistowska. Gabrysia recytowała 2 wiersze. Z twórczości Adama Mickiewicza deklamowała wiersz pt. "Tato". Po konkursie uczennica Gabriela Kietura wraz z wychowawczynią panią Renatą Kalinowską obejrzały spektakl przygotowany prze uczniów I LO pt."Mniszek".

28 listopad 2011
  Gimnazjada Białegostoku w badmintonie dziewcząt 
Drużyna w składzie - Paula Kowalczuk 3a, Magdalena Brażukiewicz 3a, Patrycja Bujnarowska 3a i Karolina Babicz 2a zajęła V miejsce w Gimnazjadzie Białegostoku w badmintonie dziewcząt (opiekun Michał Sowa).

30 listopad 2011
  Andrzejki 2011 (SU) 
Jak co roku na długich przerwach na holu I piętra odbywają się wróżby andrzejkowe. W tym roku szkolnym przygotowały je uczennice klas IIIb i IIIa. Nie zabrakło różnych rekwizytów tj. tajemne księgi, kubeczki z niespodzianką, wróżby z kart i kuli oraz słodkich babeczek. Każdy mógł sobie wywróżyć choć odrobinę szczęścia.


 grudzień 2011 

02 grudzień 2011(SU)
  Dzień Sałatek 
Tego dnia Samorząd Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej zorganizował Dzień Sałatek, czyli Dzień Zdrowego odżywiania się. Dochód ze sprzedaży sałatek został przekazany paniom pedagog.

04 grudzień 2011
 Sukces w Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2011 
Szkolny Zespół teatralny Kawiarenka Literacka w składzie: Jarmoszuk Karolina 2d, Sidorczuk Karolina 2d, Węcko Julia 2d, Misiewicz Dominika 2a, Basa Artur 2a, Parczyńska Magdalena 1d, Chrościński Krzysztof 1d, Gerasimuk Justyna 1d, Śliwowska Aleksandra 1d, Suchowolec Weronika 1d, Pietrewicz Justyna 1a, Zalewska Magdalena 1b, Korniłowicz Tomasz 2a oraz Jurewicz Agata 4a SP29 i Pikuła Jakub 4a SP29 za przedstawienie „Szkolne Dziady” (trawestacja II części „Dziadów” Adama Mickiewicza) uzyskał tytuł finalisty w XVIII edycji wojewódzkiego konkursu - Podlaskie Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok 2011.
    W tym konkursie braliśmy udział po raz pierwszy. Niewiele było czasu na przygotowanie przedstawienia (ok. 1,5 miesiąca) i zupełnie od początku formowała się Kawiarenka Literacka - przeważnie uczniowie pierwszych klas gimnazjum, ale …. odnieśliśmy duży sukces. Konkurencja była bardzo duża - ogólnie 40 zespołów teatralnych z całego województwa podlaskiego. Scenę Młodzieżową prezentowały zespoły ze szkół średnich, domów kultury i gimnazjów. Po eliminacjach rejonowych (18.11.2011r.) do kolejnego etapu zakwalifikowało się tylko 6 zespołów.
    3.12.2011r. w MDK w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie. Jury przyznało tylko dwie pierwsze nagrody zespołom teatralnym z liceów, my zostaliśmy finalistami – jako jedyny zespół teatralny reprezentujący białostockie gimnazja. Warto dodać, że „Szkolne Dziady” to innowacyjna adaptacja dramatu romantycznego Adama Mickiewicza - II część „Dziadów”. Młodzi aktorzy znakomicie kreowali swoje role. Przemyślana sceneria stworzyła właściwy klimat, a na szczególną uwagę zasługuje grupa taneczna, pod nazwą: „Fanki Michaela Jackson’a” w składzie K. Jarmoszuk, K. Sidorczuk, J. Gerasimuk wykonująca układ taneczny do piosenki promującej płytę „Thriller” Michaela Jackson’a (dziewczyny wystąpiły też w roli Chóru).
    Uroczysta Gala finałowa odbyła się 4.12.2011r. w Białostockim Teatrze Lalek, którą zaszczycili swoją obecnością: Podlaski Kurator Oświaty - p. Jerzy Kiszkiel, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury - p. Iwona Szcześniak i Dyrekcja naszej szkoły – p. Elzbieta Rogowska i p. Irena Boreczko-Aksiucik.
Serdecznie gratuluję sukcesu - prowadząca Kawiarenkę Literacką - Elżbieta Bożenna Zawistowska.

06 grudzień 2011
  Mikołajki (SU) 
Jak co roku w tym dniu odwiedził nasza szkołę Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Uczniom gimnazjum przyniósł drobne smakołyki, ale także nie zapomniał o najmłodszych w naszej szkole. Wspólnie śpiewał i bawił sie z dziećmi z zerówki, świetlicy i nauczania początkowego.

06 grudzień 2011
  I ty możesz zostać Świętym Mikołajem (SU) 
Na holu I piętra odbyła się sprzedaż ciast, z których pieniążki zostały przekazane na paczki świąteczne ubogim rodzinom z naszej szkoły.
Od 6 grudnia została także przeprowadzona akcja zbiórki różnych artykułów przemysłowych i spożywczych, które także zostaną przekazane do paczek świątecznych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w ten sposób innym.

06 grudzień 2011
  Die Farben von Weihnachten 
W związku z odbywającymi się w naszej szkole projektami międzynarodowymi w ramach E-Twinningu uczniowie przygotowali dekoracje świąteczne w różnych kolorach. Przez cały dzień można było podziwiać kolory świąt Bożego Narodzenia oraz propozycje dekoracji świątecznych.

9 grudzień 2011
  Sukces w konkursie fotograficznym 
W Społecznym Gimnazjum nr 3 BTO odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XI edycji konkursu fotograficznego „Malowane obiektywem kolory Białegostoku” (org. Społeczne Gimnazjum nr 3 BTO, Nadleśnictwo Dojlidy). Konkurs miał na celu rozbudzenie wrażliwości estetycznej na piękno i kształtowanie umiejętności artystycznego spojrzenia młodzieży na otaczający nas świat. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 15 białostockich gimnazjów i MDK. Jury pod przewodnictwem Wiktora Wołkowa - artysty fotografika postanowiło przyznać I miejsce uczennicy IId Julii Węcko (opiekun Tomasz Włodarczyk). Wśród wyróżnionych znalazła sie też praca Martyny Rutkowskiej Id.

09 grudzień 2011 (SU)
  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka 
W tym dniu na holu II piętra zawisły plakaty omawiające prawa dziecka. Znalazły sie tam także artykuły Konwencji Genewskiej oraz praca uczennicy klasy Id Martyny Rutkowskiej, która zajęła I miejsce w konkursie wewnątrzszkolnym pt. "Prawa dziecka" zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski PG nr 20.

11 grudnia 2011
  Udany występ Diany Sokołowskiej na Mistrzostwach Europy 
Bardzo dobry występ w Mistrzostwach Europy Seniorów na krótkim basenie w Szczecinie zanotowała Diana Sokołowska z Juvenii Białystok.
15-letnia pływaczka po awansie do półfinału, rekordzie Polski 15-latków i 20 miejscu na 100m stylem dowolnym, na dwukrotnie dłuższym dystansie spisała się jeszcze lepiej, zajęła 16 miejsce w Europie w gronie seniorów. Debiut w międzynarodowej imprezie seniorów wypadł znakomicie.

13 grudnia 2011
  Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu 
Zwycięstwami sztafet z PG 20 zakończyła się Gimnazjada Miasta Białegostoku w pływaniu.
  I m sztafeta dziewcząt 4x50 dow - Pietrzykowska Paulina, Popiel Magdalena, Giedzicz Katarzyna, Wysocka Karolina.
  I m sztafeta chłopców 4x50 dow - Kalinowski Rafał, Gierula Bartosz, Perkowski Dawid, Kisielewski Marcin.
Również indywidualnie nasi pływacy spisali sie bardzo dobrze.
  50m dowolnym: 1. Marchel Kamila, 1. Kisielewski Marcin, 2. Nowicka Magdalena, 2. Nowicki Michał, 3. Szymborska Daria;
  50m klasycznym: 1. Sienkiewicz Klaudia, 1. Kalinowski Rafał, 2. Giedzicz Katarzyna, 2. Sochacki Eryk, 3. Pietrzykowska Karolina, 3. Danilewski Maciej;
  50m grzbietowym: 1. Wysocka Karolina, 1. Gierula Bartosz, 2. Popiel Magdalena, 2. Stankiewicz Hubert, 3. Aleksiejuk Natalia;
  50m motylkowym: 1. Sokołowska Sandra, 1. Perkowski Dawid, 2. Pietrzykowska Paulina.
Gratulacje!

18 grudnia 2011
  Trzy medale na Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 
Na Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu w Poznaniu Diana Sokołowska zdobyła złoty medal na 100m stylem dowolnym i dwa srebrne medale na 200m dowolnym i 100m motylkowym. W obu "srebrnych" finałach 15-latka musiała uznać jedynie wyższość Otylii Jędrzejczak; na 200m dowolnym - ustanowiła kolejny rekord Polski 15-latków. Gratulacje!

19 grudzień 2011
  Konkurs na ozdobę świąteczną z motywem niemieckim 
Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie wykonali przepiękne ozdoby świąteczne. Pojawiły sie wśród nich bombki w kolorach flagi niemieckiej, bombki wykonane formą decupage z wizerunkiem miast i symboli niemieckich, stroiki, łańcuchy oraz wieńce adwentowe. Wystawę prac można było podziwiać w czasie realizacji projektu pt. "Stoły międzynarodowe" oraz na korytarzu I pietra aż do 22.12.
I miejsce zajęła Julita Grodzka Ia oraz Justyna Kaczmarczyk IIc, II miejsce zajęła Magda Sawicka IIIa i Justyna Samosiuk IIIa, III miejsce zajęła Natalia Artemiuk IIIa i Joanna Wysocka IId. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy.

20 grudzień 2011
  Stoły międzynarodowe 
W ramach realizacji projektów międzynarodowych grupa młodzieży realizująca projekty E-Twinningu wykonała prezentację o obyczajach, tradycji i najważniejszych symbolach Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Anglii, Niemczech i Rosji. Uczniowie opowiadali o świętach w języku niemieckim, angielskim, polskim i rosyjskim. Po każdej prezentacji wysłuchaliśmy także kolędy Cicha Noc w tych właśnie językach. Oczywiście nie mogło zabraknąć Mikołaja, który przyniósł drobne prezenty Dyrekcji i uczestnikom projektu. Na koniec każdy mógł spróbować różnych potraw wigilijnych z różnych krajów, które przygotowała młodzież. Na międzynarodowych stołach pojawiły się różne symbole wigilijne i potrawy: opłatek, prosfora, kutie, ryba po grecku, śledzie, barszczyk, krokiety i pierogi, różne ciasta, pierniczki, indyk faszerowany itd. Było bardzo świątecznie, radośnie i rodzinnie.

20 grudzień 2011
  Konkurs fotograficzny "Polska Architektura Drewniana" 
Dwa wyróżnienia zdobyli uczniowie PG 20 w pierwszej edycji konkursu fotograficznego "Polska Architektura Drewniana” 2011" (org. Fundacja Na Rzecz Ochrony Architektury Drewnianej „Skansen Podlaski”, Wójt Gminy Turośń Kościelna) - Justyna Pietrewicz Ia i Adrian Lasota IIc (opiekun Tomasz Włodarczyk). Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji narodowej i kulturowej, pielęgnowanie dóbr kultury i tradycji wśród dzieci i młodzieży.

22 grudzień 2011
 Konkurs "O czym szumi kurpiowski las?" 
Rozstrzygnięto konkurs plastyczno – techniczny pt. "O czym szumi kurpiowski las?". Został on zorganizowany dla uczniów Zespołu Szkół Sportowych nr 1: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej tworzyli ozdoby świąteczne z motywem kurpiowskim, zaś młodzież gimnazjalna wykonywała plakaty o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.
Konkurs powstał przy współudziale Nadleśnictwa Nowogród w Dębnikach, które jest sponsorem nagród głównych i słodyczy dla wszystkich uczestników. Konkurs miał za zadanie zainteresowanie dzieci folklorem kurpiowskim, ze szczególnym uwzględnieniem wycinanek ludowych, m.in. leluj, gwiazd i papierowych zazdrostek. Konkurs w gimnazjum propagował ważne wśród młodych ludzi cele takie jak: rozwijanie wrażliwości i szacunku dla przyrody oraz podniesienie poziomu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.
   WYNIKI KONKURSU:
PG nr 20: I miejsce - Karolina Sidorczuk IId, II miejsce - Magdalena Sawicka Ia, III miejsce - Bartosz Pieszko Id; wyróżnienia: Paula Mantiuk IIa i Magdalena Dąbrowska Ic.
SP nr 29: wyróżnienie Michalina Seluk Va.
Serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu: Agnieszka Moczydłowska-Szymczuk i Jadwiga Biedrycka.
 

23 grudnia 2011
  Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu 
Reprezentacja naszego gimnazjum (Juvenia Białystok) brała udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu.
Udany występ przypieczętowali zwycięstwami (I miejsca):
50m motylkowym Stankiewicz Hubert 13 lat
50m grzbietowym Wysocka Karolina 15 lat
50m klasycznym Sienkiewicz Klaudia 14 lat
50m dowolnym Pietrzykowska Paulina 14 lat, Kisielewski Marcin 14 lat
100m zmiennym Giedzicz Katarzyna 13 lat
100m grzbietowym Popiel Magdalena 13 lat, Wysocka Karolina 15 lat
200m dowolnym Popiel Magdalena 13 lat, Danilewski Maciej 13 lat
     Zebrane wyniki >>KLIKNIJ<<

 


Galeria zdjęć 
z listopada
 i grudnia 2011: 


 styczeń 2012 


02 stycznia 2012
  Góra Grosza (SU) 
W styczniu podsumowaliśmy akcję zbiórki pieniążków w ramach Góry Grosza. Najwięcej nazbierała klasa Ib, która wygrała w ten sposób pizzę. Gratulujemy!

13 stycznia 2012
  I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” 
Dużym sukcesem "reprezentacji" naszego Zespołu Szkół zakończył się udział w I Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej. W Jury konkursu oprócz wykładowców z uczelni i szkół muzycznych, gościła aktorka filmowa i teatralna Maria Pakulnis.
W kat. zespołów I miejsce zajął Chór naszego gimnazjum. Występ wywarł duże wrażenie na słuchaczach. Kolędę "Gdy śliczna Panna" wykonano w 3-głosie. Chór był jedynym zespołem śpiewającym a'capella.
W najmłodszej kategorii I miejsce zdobyła Zofia Baranowska (kl.I SP), urzekając komisję grą na gitarze i śpiewem kolędy "Wśród nocnej ciszy". Wyróżnienia: kat. szkół podstawowych Zespół Rodzinny: Patrycja Kosk (kl.VI), Daniel Kosk (kl.III), Sylwester Kosk (kl.VI) oraz kat. gimnazjum Justyna Samosiuk (IIIa). Artystów do występów przygotowywała Pani Anna Michalewicz.

14 stycznia 2012
  Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego PSNJN 
W naszej szkole odbyl się etap regionalny Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkół z Białegostoku i regionu. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Maliszewska IIIb, Gabriela Antonowicz IIa, Paula Mantiuk IIa, Szymon Kozłowski IIb, Paulina Mieleszko IIc i Marta Silkiewicz IId.

18 stycznia 2012
  Bezpieczne ferie (SU) 
Zbliżają się ferie zimowe, tak więc Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę, na której są cenne rady, jak spędzić bezpiecznie czas wolny. Ferie to czas beztroskich zabaw i szaleństw na śniegu. Każdy uczeń powinien się z zasadami bezpiecznego wypoczynku zapoznać. Wszystkim życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.


 
luty 2012
 

11 luty 2012
 Tytuł nadziei olimpijskiej dla Diany Sokołowskiej 
Kapituła Podlaskiej Rady Olimpijskiej przyznała tytuł nadziei olimpijskiej pływaczce Juvenii Białystok Dianie Sokołowskiej (uczennicy IIIc PG 20).
Diana w igrzyskach olimpijskich może wystartować już w tym roku w Londynie w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. Tytuł przyznano podczas Balu Sportu w XVI Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej.

14 luty 2012
 Walentynki 2012 (SU) 
14 luty to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. W naszej szkole działała poczta walentynkowa. Do specjalnej skrzynki można było wrzucić przygotowane kartki walentynkowe a wyznaczone osoby rozniosły korespondencję adresatom.
Konkurs Piosenki Walentynkowej(SU)
   14 lutego odbył się konkurs Piosenki Walentynkowej. Każdy mógł zaprezentować swoje zdolności artystyczne. I miejsce zajęła Gabrysia Anuszkiewicz z IIIb, II miejsce zajęła Kasia Polińska IIa oraz Mateusz Kraszewski IIb, III miejsce - Julia Węcko IId. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy. W czasie konkursu ogłoszono wyniki głosowania na Najfajniejszą dziewczynę i Najfajniejszego chłopaka 2012. Tytuły oraz drobne upominki otrzymała Gabrysia Antonowicz IIa oraz Michał Kłusewicz IIe.
   Ukoronowanie Najfajniejszej dziewczyny i Najfajniejszego chłopaka odbyło sie w czasie dyskoteki szkolnej (15 marca), która prowadził DJ Kris.

14 luty 2012
 I Szkolny Walentynkowy Konkurs o Miłości "Rund um die Liebe" 
W tym roku szkolnym odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs z przysłów o miłości w języku niemieckim. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami. I miejsce zajęła Paula Mantiuk IIa, II miejsce Gabriela Antonowicz IIa oraz III miejsce Maciej Papierowski IIa.

16 luty 20122
 Tłusty Czwartek (SU) 
Podobnie jak rok temu młodzież z SU sprzedawała pączki. W tłusty czwartek nie zjeść pączka? Nie wypada. Tak więc każdy mógł spróbować tego dnia pysznych pączków z marmoladą. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na cele charytatywne.

17 luty 2012
 Poliglota 2012 
Jak co roku młodzież naszego gimnazjum bierze udział w konkursie językowym Poliglota. Uczniowie sprawdzają swoje umiejętności w dwóch językach: angielskim oraz do wyboru francuskim lub niemieckim. Do eliminacji międzyszkolnych zakwalifikowali się: Paulina Mieleszko IIc, Paula Mantiuk IIa, Katarzyna Maliszewska IIIb, Rafał Niemkuć Ia oraz Marta Silkiewicz IId. (org. Zespół Szkół Społecznych STO, Białostocki Oddział Stowarzyszenia PROF-EUROPE, Społeczne Koło Terenowe nr 91 STO, Wydział Filologiczny UwB, Ośrodek Alliance Francaise w Białymstoku).

29 luty 2012
 Sukces w Podlaskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej 
Finał VI Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej odbył się w Zabłudowie. W zawodach startowało trzynaście zespołów dziewcząt oraz dwanaście zespołów chłopców. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum (Jabłońska Aneta, Myślińska Karolina, Kowalewska Daria) zajęła I miejsce w konkurencji karabinu pneumatycznego, a drużyna chłopców z naszego gimnazjum (Pierko Mateusz, Mazur Albert, Skrzyniarz Gabriel) zajęła III miejsce. Indywidualnie z karabinu pneumatycznego Myslińska Karolina zajęła I miejsce, Kowalewska Daria zajęła III miejsce. (opiekun: Jolanta Jarczewska)

 


 
marzec 2012
 

1 marca 2012
 Konkurs Recytatorski Literatury Anglojęzycznej. 
Justyna Pietrewicz Ia została Laureatką Konkursu Recytatorskiego Literatury Anglojęzycznej (org. X LO, UwB i MODM w Białymstoku. Honorowy patronat Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski).

7 marca 2012
 Zwycięstwa w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w pływaniu 
W finale Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu w Suwałkach drużyna z PG 20 dziewcząt (Sokołowska Diana, Wysocka Karolina, Popiel Magdalena, Sokołowska Sandra) zajęła I miejsce w sztafecie a drużyna chłopców PG 20 (Kisielewski Marcin, Perkowski Dawid, Kalinowski Rafał, Nowicki Mateusz) II miejsce w sztafecie. Wyniki indywidualnie:
50m klasyczny - 1 Giedzicz Katarzyna, 3 Sienkiewicz Klaudia, 3 Kalinowski Rafał;
50m grzbietowym - 2 Wysocka Karolina, 3 Stankiewicz Hubert;
50m motylkowym - 2 Sokołowska Sandra, 3 Perkowski Dawid;
50m dowolnym - 1 Sokołowska Diana, 1 Kisielewski Marcin.
Gratulacje!

8 marca 2012
 Dzień Kobiet 
Apel z okazji Dnia Kobiet przygotowały klasy IVb szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum pod kierunkiem pani Natalii Topczewskiej i Justyny Pacewicz. W akademii uczestniczyli uczniowie z obu szkół, dyrekcja oraz nauczyciele. Pomysł był prosty - z humorem i żartem przypomnieć o Święcie Wszystkich Pań. Udało się w 100%, ponieważ dobrej zabawy było mnóstwo. Chłopcy ze szkoły podstawowej recytowali piękne wierszyki, cała klasa zaśpiewała piosnkę na cześć kobiet. Uczniowie gimnazjum przygotowali zabawną scenkę z małżeńskiego życia, która wzbudzała salwy śmiechu wśród zgromadzonej publiczności.

11 marca 2012
 Mistrzynie Gimnazjady strzeleckiej 
W IV Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej w Nowogardzie k/Szczecina zespół dziewczyn z PG 20 w składzie: Aneta Jabłońska, Karolina Myślińska, Daria Kowalewska zajął I miejsce. W konkurencji indywidualnej Karolina Myślińska zdobyła I miejsce, a Daria Kowalewska II miejsce. Gratulacje!

12 marca 2012
 III Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej 
Gabriela Anuszkiewicz zajęła I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej (org. Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa, honorowy patronat Prezydent Miasta Białegostoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku). Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Adele "Rolling n the deep". W konkursie uczestniczyło 60 wykonawców.

marzec 2012
 5 medali w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu 
(18.03) W Dębicy (Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich) reprezentantka kraju, biorąca udział i wygrywająca w zawodach z seniorami, Diana Sokołowska (IIIc) zdobyła 3 złote medale na 100, 200 i 400m dowolnym.

(11.03) W Gorzowie Wielkopolskim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu. Marcin Kisielewski (IIc) zdobył dwa brązowe medale na 100m i 200m dowolnym, a na 50m dowolnym był 5.

(11.03) Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich odbyły sie w Olsztynie. Najlepiej spisała się Katarzyna Giedzicz (Ic) - 5 na 100m klasycznym, 7 na 200m i 400m klasycznym, 10 na 50m klasycznym. Dobre wyniki uzyskali też Magdalena Popiel (9 na 400m dowolnym), Sokołowska Sandra (14 na 100m zmiennym) i Danilewski Maciej (20 na 200m grzbietowym) (wszyscy z klasy Ic).
Gratulacje i wyrazy uznania wszystkim zawodnikom!

17 marca 2012
 Konkurs Poliglota 2012 
Etap międzyszkolny konkursu odbył się w formie testu pisemnego, opracowanego przez komisję konkursową. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wielokrotnego wyboru sprawdzający wiadomości gramatyczno - leksykalne i realioznawcze z dwóch języków obcych (niemieckiego i angielskiego) oraz zadania łączące wybrane języki (w tym ćwiczenia asocjacyjne, translacyjne, krótkie wypowiedzi pisemne). Do finału konkursu zakwalifikowały się 2 uczennice: Paulina Mieleszko IIc oraz Marta Silkiewicz IId.
2 kwietnia odbył się finał konkursu, gdzie Paulina i Marta zostały finalistkami.

21 marca 2012
 Szkolny Konkurs Talentów 
Jak co roku pierwszego dnia astronomicznej wiosny zorganizowany został w naszej szkole Konkurs Talentów. Każdy uczeń mógł pokazać innym swój talent. Nie zabrakło oczywiście talentów muzycznych oraz tanecznych. I miejsce zajęła Ola Śliwowska z Id (śpiew), Kasia Kołaczyk IIc (step) oraz Czarek Baranowski IIIb, Janek Zajkowski IIIa i Maciej Kupiński IIIb (zespół). II miejsce zajął Sebastain Czerepuszko IIa (śpiew). III miejsce zajęły Gabriela Antonowicz IIa i Paula Kowalczuk IIIa (taniec). Przyznano także 3 wyróżnienia: Julia Węcko IId (śpiew), Mateusz Kraszewski IIb i Michał Piesiecki IIb (śpiew) oraz Arek, Dawid i Przemek z IIIb (śpiew). Wszystkim gratulujemy.

21 marca 2012
 Dzień Otwarty w PG 20 
W programie:
- występ chóru pod kierownictwem p. Anny Michalewicz,
- pokazy tańca nowoczesnego i występy taneczne pod opieką Ireny Czuż-Pieńkoś,
- piosenki w wykonaniu uczennic III klas pod opieką p. Marka Kuklińskiego oraz K. Niegowskiego Ie,
- recytacja wiersza w języku angielskim J. Pietrewicz Ia,
- prezentacja E-Twinningu, piosenki w j.niemieckim (J. Samosiuk IIIa) i j.angielskim (G. Anuszkiewicz IIIb), prezentacja Koła Geograficznego,
- układ taneczny z przedstawienia „Szkolne Dziady” - Kawiarenka Literacka.
Ponadto zwiedzanie sal lekcyjnych, słodki poczęstunek dla gości.

21 marca 2012
 Międzyszkolny Konkur Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej "Bez granic" 
Gabriela Anuszkiewicz 3b zajęła II miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglo- i Niemieckojęzycznej "Bez granic" (org. Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku).

21 marca 2012
 VIII Przegląd Zajęć Pozalekcyjnych 
W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyły się przesłuchania uczniów w ramach VIII Przeglądu Zajęć Pozalekcyjnych. Reprezentanci Zespołu Szkół Sportowych nr 1 pod kierunkiem pani Anny Michalewicz zdobyli:
- wyróżnienie - Zofia Baranowska (kl. I SP 29),
- Brązowe Pasmo - Chór PG 20,
- Srebrne Pasmo - zespół wokalny: Monika Duchnowska, Daniel Kosk, Norbert Podgórski, Adrian Turowski, Patryk Zadykowicz (kl. III SP 29) oraz Natalia Węcko (kl. V SP 29),
- Złote Pasmo - Łukasz Dawidziuk (kl. VI SP 29) oraz grupa taneczna „Fanki Michaela Jacksona” z Zespołu literacko-teatralnego Kawiarenka Literacka - Karolina Sidorczuk 2d, Karolina Jarmoszuk 2d, Justyna Gerasimiuk 1d (PG 20).

marzec 2012
 Badanie uczenia się i nauczania języków obcych 
W marcu Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie rozpoczął pierwszy etap realizacji projektu pod nazwą Badanie uczenia się i nauczania języków obcych w gimnazjum (BUNJO) w ramach projektu systemowego Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego. Głównym celem tego badania jest obserwacja zmiany umiejętności posługiwania się językiem angielskim przez uczniów gimnazjum oraz określenie czynników, które sprzyjają nabywaniu umiejętności językowych. Do badania wytypowano grupy uczniów gimnazjum o różnym poziomie zaawansowania z klasy Ia, Id, Ie. Następne dwa etapy projektu odbywać się będą w kolejnych latach nauki i obejmą te same grupy respondentów.

marzec 2012
 Laureaci Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych 
Rafał Niemkuć 1a i Paulina Mieleszko 2c zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Finaliści: Przemysław Kurowski 3d i Aleksandra Baranowska 3a.
Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego zostali Paula Mantiuk 2a, Gabriela Antonowicz 2a, Katarzyna Maliszewska 3b, Paulina Mieleszko 2c. Finaliści: Rafał Niemkuć 1a i Marta Silkiewicz 2d.
Laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zostały Marta Makuszewska 2a i Martyna Harmata 3b.
W Wojewódzkim Konkursie Informatycznym tytuł laureata wywalczył Paweł Malenda 2a. Finalista: Mateusz Janel 2e.
Adam Krzymowski 2b i Adrian Skowroński 2c, to finaliści Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

28 marca 2012
 Konkurs Osterkarte 
Nauczycielki języka niemieckiego zorganizowały już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs Osterkarte - czyli na najładniejszą kartkę wielkanocną z akcentem niemieckim. Patronat nad konkursem objęło Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. Jury, w skład którego weszli nauczyciele plastycy, wybrało najciekawsze prace.
I miejsce zajęły Martyna Rutkowska Id (PG20), Marlena Lasota (Gimnazjum w Jasionówce); II miejsce: Marta Silkiewicz IId (PG20), Dawid Halicki IIIa (PG20); III miejsce: Aleksandra Bugajska IIId (PG20), Martyna Lisowska IIIa (PG20), Ewelina Kochańska (Gimnazjum w Kalinówce Kościelnej). Wyróżnienia: Katarzyna Kołaczyk IIc (PG20), Anna Sut (Gimnazjum w Jasionówce), Patrycja Bartosiak IId (PG20), Justyna Kuczyńska IIa (PG20), Paulina Karwowska (Gimnazjum Nr 7). Gratulujemy.
 Nagrody sponsorowało:Wydawnictwo Szkolne PWN oraz Księgarnia Bookland. 
 Galeria zdjęć 
styczeń -
marzec 2012: 
 

  kwiecień 2012
 


04 kwietnia 2012
 Debata "Jestem uczniem-jestem samorządem, czyli burza mózgów na temat szkolnego samorządu" 
Tego dnia odbyła się w naszej szkole debata dotycząca działalności samorządu uczniowskiego w ramach projektu "XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - szkoła demokracji".
Projekt organizowany jest przez Kancelarię Sejmu RP we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Ma on na celu rozpowszechnienie wśród uczniów podejmowania aktywności społecznej w szkołach, podjęcia dyskusji o możliwościach i barierach. Do udziału w projekcie zgłosiły się uczennice klas III PG, które wraz z opiekunami SU przygotowały i przeprowadziły debatę.
Mieliśmy okazję gościć przedstawiciela Rady Miejskiej, pana Tomasza Madrasa, który okazał się być również absolwentem naszej szkoły, przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej, Pawła Wieremiejuka i Sylwię Bogdan oraz komendanta białostockiej Chorągwi ZHP, pana Andrzeja Bajkowskiego. Na sali gościliśmy również naszą dyrekcję oraz reprezentantów 5 zaproszonych szkół gimnazjalnych. W debacie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz opiekunowie Samorządu uczniowskiego. Całą debatę poprowadziły Julka Sulewska z IIIb oraz Ewa Żmieńka z IIIa. Debata pozwoliła na wyciągnięcie wniosków dotyczących działalności SU oraz pokazała nowe sposoby poszerzenia działalności Samorządu Szkolnego.
  Informacje o debacie, link do filmu >>KLIKNIJ<< 

19 kwietnia 2012
 Nagrody w konkursie fotograficznym 
W konkursie fotograficznym pod hasłem "Ekologia na co dzień, a nie tylko od święta" zorganizowanym w ramach IV Forum Młodych Ekologów Białystok '2012 trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie PG20: I miejsce Maciej Jurewicz 1a, II miejsce Justyna Pietrewicz 1a, III miejsce Julia Węcko 2d (prace wykonane pod kierunkiem p.T. Włodarczyka).
Uroczystość podsumowania Forum i wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku.

20 kwietnia 2012
 Nasi w Sejmie RP 
Organizatorki debaty "Jestem uczniem - jestem samorządem, czyli burza mózgów na temat szkolnego samorządu", Julka Sulewska 3b i Ewa Żmieńka 3a zakwalifikowały się do XVII Sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 12-13 maja 2012 w Warszawie. Julia i Ewa (oraz reprezentantki Gimnazjum z Łap) jako jedyne będą reprezentować województwo podlaskie. Wielkie gratulacje i życzymy owocnych obrad sejmowych!
Projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej (program „Młodzież w działaniu”) oraz Kancelarii Sejmu RP.

22 kwietnia 2012
 Koncert wokalno-instrumentalny z udziałem Chóru PG 20  
W kościele p.w. Błogosławionej Bolesławy Lament w Białymstoku odbył się koncert wokalno-instrumentalny z udziałem trzech białostockich chórów szkolnych: Chóru Publicznego Gimnazjum nr 20 pod dyrekcją Anny Michalewicz, Chóru Publicznego Gimnazjum nr 32, Chóru Żeńskiego X Liceum Ogólnokształcącego. Chórom towarzyszyły: orkiestra kameralna i solistki z Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. W repertuarze znalazła się niezwykle rzadko wykonywana kompozycja Józefa Haydna Missa brevis St. Joannis de Deo. Występ bardzo sie spodobał licznie zgromadzonej publiczności, która owacjami na stojąco wyraziła swój zachwyt wobec śpiewających dziewcząt.

kwiecień 2012
 Wyniki konkursów matematycznych  
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyły się trzy konkursy matematyczne. W listopadzie odbył się OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY PINGWIN, w którym wzięło udział 20 ucz.
 I miejsce w Polsce zajął Eryk Sochacki Ic (opiekun p.Biedrycka) otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Tytuł wyróżnienia otrzymali: Bartosz Pieszko Id (opiekun p.Podgórska) - miejsce 8 w Polsce, Piotr Aleksiuk Ia (opiekun p.Biedrycka) - miejsce 9 w Polsce i Adam Sulewski Ie (opiekun p.Górska) - miejsce 9 w Polsce.
W marcu odbył się MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR. Wyróżnienia otrzymali: Krzymowski Adam IIb (opiekun p.Górska), Dołhinko Emil Ib (opiekun p.Podgórska) i Sochacki Eryk Ic (opiekun p.Biedrycka).
W kwietniu został przeprowadzony OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY PANDA. Dyplom laureata i nagrodę książkową za 5 miejsce w Polsce otrzymała Magdalena Sawicka 3a (opiekun p.Moczydłowska-Szymczuk), dyplom wyróżnienia Urszula Malewicz 3a uzyskując 10 miejsce w Polsce.

 


  maj 2012
 


07 maja 2012
 III Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej  
Zespół wokalno - instrumentalny w składzie: Marta Majewska - śpiew, Mateusz Janel - fortepian, Mateusz Karwowski - gitara, Andrzej Gryko - skrzypce pod kierunkiem p. Anny Michalewicz uzyskał II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Religijnej Poezji Śpiewanej (org. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie).


09 maja 2012
 Kawiarenka Literacka - przedstawienie pt. Obietnica 
Na 4 i 5 godzinie lekcyjnej Kawiarenka Literacka zaprezentowała przed uczniami i nauczycielami naszej szkoły przedstawienie pt. Obietnica. Praca nad spektaklem trwała kilka miesięcy ze względu na trudności w połączeniu w jedną całość mnogości elementów: literatury, ruchu, tańca, śpiewu, muzyki i wielu innych (jak to w teatrze). Po raz pierwszy też młodzież animowała lalki (co nie jest wcale rzeczą łatwą).
OBIETNICA to przedstawienie o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym; prezentuje dwie sceny – pierwsza to innowacyjna adaptacja „Świtezianki” A. Mickiewicza, druga zaś to pozaballadowy obraz rzeczywistości współczesnego nastolatka. Obie części łączy wspólny motyw – odpowiedzialność za słowo.
W imieniu całego zespołu teatralnego (już 19 osób) i nauczycieli współpracujących: Pani B. Kardasiewicz i Pani A. Michalewicz serdecznie dziękuję za pozytywne emocje i pochlebne opinie o przedstawieniu i pracy Kawiarenki Literackiej. Dziękuję też współpracującym z nami rodzicom: Pani Irenie Kulikowskiej za uszycie wstążek i „płachty” oraz Państwu Małgorzacie i Adamowi Jurewiczom za pamiątkowe zdjęcia i filmy.
    Elżbieta Bożenna Zawistowska


10 maja 2012
 Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego ”OLIMPUS” 
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego” OLIMPUS” wzięło udział 33 uczniów, spośród których czterech gimnazjalistów zdobyło wysokie miejsca. 11 miejsce w Polsce - Michał Żamojtuk 2e, 12 miejsce w Polsce - Rafał Niemkuć 1a, 13 miejsce w Polsce - Paulina Mieleszko 2c i Michał Piesecki 2b. Wszystkim uczestnikom Olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

10 maja 2012
 Konkurs “FOCUS ON ENGLISH” 
Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Obszaru Anglojęzycznego “FOCUS ON ENGLISH” organizowanym przez MODM w Białymstoku. Rafał Niemkuć Ia został Laureatem, Aleksandra Baranowska IIIa otrzymała wyróżnienie.

styczeń-maj 2012
 Antynikotynowy program edukacyjny „Znajdź właściwe rozwiązanie” 
W styczniu 2012r. PG 20 przystąpiło do realizacji antynikotynowego programu edukacyjnego „Znajdź właściwe rozwiązanie” pilotowanego przez Departament Spraw Społecznych, Referat Zdrowia Urzędu Miejskiego w Białymstoku i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku.
Program realizowano w okresie od stycznia do maja 2012r.
Celem programu było dostarczenie uczniom informacji o nikotynie i zagrożeniach towarzyszących paleniu papierosów, uczenie umiejętności rozpoznawania sytuacji presji (rówieśników, mediów) i umiejętności odmawiania; wzmacnianie osób, które głośno wypowiadają się przeciwko używaniu substancji psychoaktywnych, tworzenie pozytywnego obrazu osoby nie używającej nikotyny oraz wzrostu kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed paleniem.
Formą realizacji programu był cykl zajęć wykładowo-warsztatowych w ramach godzin wychowawczych o tematyce:
- Poznajmy się bliżej; - Laboratorium ciała; - Naucz się mówić nie; - Znajdź właściwe rozwiązanie; - Uwierz w siebie.
W trakcie zajęć uczniowie przygotowywali materiały o tematyce antynikotynowej; plakaty, hasła, rymowanki, wiersze. Ciekawym elementem programu były konkursy i quizy, gdzie uczniowie mogli popisać się wiedzą z zakresu uzależnień. Wzmocnieniem wiedzy uzyskanej na zajęciach były spotkania z pielęgniarką szkolną. Program podsumowano przedstawieniem teatralnym w wykonaniu uczniów klasy Id „Patrycy Papieros w Sądzie” i prelekcją Pani Pedagog.

15 maja 2012  
 Dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 
Diana Sokołowska 3c zdobyła dwa brązowe medale (100m i 200m dowolnym) na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu rozegranych w Olsztynie.
Czas uzyskany na 200m został nowym rekordem Polski 16-latków, dał też prawo startu na mistrzostwach Europy juniorów. Gratulacje!

15 maja 2012
 II Przegląd Teatrów Szkolnych „Teatr i świat wartości” 
Podczas II Przeglądu Teatrów Szkolnych „Teatr i świat wartości” zespół teatralny Kawiarenka Literacka za przedstawienie pt. OBIETNICA otrzymał wyróżnienie (nie przyznawano miejsc) i znakomitą nagrodę - reflektor teatralny (z pewnością przyda się przy tworzeniu kolejnych spektakli).

16 maja 2012
 Wizyta zawodniczek AZS-u Białystok 
W naszym gimnazjum gościliśmy zawodniczki pierwszoligowego zespołu siatkówki AZS Białystok: Joannę Szeszko, Ewę Cabajewską, Małgorzatę Właszczuk, Katarzynę Łozowską.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki. Młodzież mogła atakować piłkę po wystawieniu przez jedną z najlepiej rozgrywających w Polsce - Ewę Cabajewską.
Zawodniczki i uczniowie rozegrali krótki mecz. Panie wspomagały młodzież swoim doświadczeniem na boisku. Było dużo zabawy i wszyscy zakończyli mecz w świetnych humorach.
Po pokazie umiejętności technicznych i taktycznych przyszła kolej na pytania od fanów piłki siatkowej. Najlepszą znajomością siatkówki i AZS-u wykazała się Justyna Pieczur z klasy 3b.
Sala gimnastyczna na czas spotkania udekorowana została w balony i bibułę w barwach biało - zielonych, a ściany zdobiły prace plastyczne wykonane przez uczniów szkoły podstawowej (w ramach zajęć „Wychowawca Podwórkowy”) i gimnazjum. Szczególnie gościom spodobała się praca Darii Kowalewskiej 3c.

16 maja 2012
 Międzyszkolny Konkurs z Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych 
W naszej szkole odbył się po raz drugi konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Najlepsza okazała się Paula Mantiuk PG nr 20, II miejsce zajął Sebastian Kożuszko Gimnazjum w Kalinówce Kościelnej, III miejsce Krzysztof Fabiański PG nr 20. Patronat nad konkursem objęło PSNJN. Nagrody ufundowało WszPWN oraz księgarnia BOOkland. Gratulujemy.

18 maja 2012
 I miejsce w XII Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży 
W XII Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Białystok 2012 odbywającym się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku uczennica klasy IIa Marta Makuszewska zajęła I miejsce w kategorii twórczość literacka-proza.
Marta w obszernym fragmencie swojej powieści (jeszcze ją tworzy) zaprezentowała niezwykłe zdolności literackie.
Fragment nagrodzonego tekstu (z ilustracjami wykonanymi przez autorkę) 
Życzę Marcie szybkiego ukończenia powieści i kolejnych sukcesów.
    Elżbieta Bożenna Zawistowska


24 maja 2012
 Wycieczka klasy IIa, IIb i IIe Wrocław - Praga - Góry Stołowe 
Klasy drugie wybrały się na wycieczkę szkolną, na której zwiedzały Wrocław, Kłodzko, Wambierzyce, Czermne, Kudowę Zdrój, Pragę oraz chodziły po pięknych Górach Stołowych.

30 maja 2012
 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim 
Marta Makuszewska z klasy IIa po raz trzeci zostaje laureatką – zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim na Najlepsze Dyktando pod hasłem: "Piłka jest okrągła a bramki są dwie" w ramach VIII Gimnazjady Polonistycznej.
   >>Tekst nagrodzonego dyktanda<<

  >>Praca Marty - miniatura na EURO 2012 dedykowana kibicom piłki nożnej<<

31 maja 2012
 Wygrana w konkursie „Cool kibic w obiektywie” 
W pierwszej edycji konkursu „Cool Kibic w obiektywie”, którego pomysłodawcami są funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (partnerzy projektu: UM, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Jagiellonia Białystok) zwyciężyła Karolina Sidorczuk z 2d. Tematem prac fotograficznych i wymyślonych haseł były pozytywne emocje wynikające z kibicowania. Gratulacje! (opiekun Tomasz Włodarczyk)

 


 czerwiec 2012 
 

01 czerwca 2012
 Dzień Dziecka i Sportu 
Z powodu złej pogody Wiosenna Parada Młodych odbyła się w szkole. Było radośnie, głośno, kolorowo i "słonecznie". Czekamy teraz na wymarsz Wiosennej Parady Młodych, który odbędzie się 28.06.
W szkole odbywały się różne zabawy, konkursy oraz rozgrywki sportowe (m.in. tenis stołowy, bule, siatkówka). Delegacja Kawiarenki Literackiej wzięła udział w Miejskich Obchodach Dnia Dziecka pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i MDK-u. Fanki Michaela Jacksona zaprezentowały na scenie Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki fr. przedstawienia "Szkolne Dziady".

01 czerwca 2012
 Sejm Dzieci i Młodzieży 
Julka Sulewska i Ewa Żmieńka reprezentowały naszą młodzież na Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Wszelkie informacje o sejmie można znaleźć na stronie internetowej Sejmu Dzieci i Młodzieży.

07 czerwca 2012
 Literacki talent 
W 12 numerze VICTORA GIMNAZJALISTY zostało opublikowane przepiękne opowiadanie (niemalże w Hemingwayowskim stylu) pt. "Na skraju życia" Martyny Redo uczennicy kl. Id.
(opiekun E.B. Zawistowska).

13 czerwca 2012
 Debata w PG nr 9 
Julka Sulewska oraz Ewa Żmieńka uczestniczyły w debacie dotyczącej "Tożsamości szkoły" w ramach XIII Białostockiego Forum Szkół. Po powitaniu zaproszonych gości i otwarciu debaty eksperci z socjologii, psychologii i przedstawiciele uczniów Gimnazjum nr 9 wygłosili krótkie referaty na temat tożsamości szkół. Następnie odbyły się warsztaty dla przedstawicieli samorządów innych szkół gimnazjalnych.

14 czerwca 2012
 Debata w III LO 
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego PG 20 uczestniczyli w debacie pt. "O tożsamość szkoły" w ramach XIII Białostockiego Forum Szkół. Debatę prowadzili pani Dorota Sawicka dziennikarka Polskiego Radia Białystok, trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i pan Leszek Jawor nauczyciel języka polskiego w III LO w Białymstoku, animator kultury. Najpierw odbyły się warsztaty, a potem debata. Wśród zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych znalazły się także wybrane gimnazja. Debata miała formę debaty oxfordzkiej. Teza debaty brzmiała: „Dzisiejsza szkoła nie dąży do budowania więzi z uczniem”.

18 czerwca 2012
 Wizyta DWT w naszej szkole 
Tego dnia przyjechał do nas DWT z Olsztyna. Pani lektor języka niemieckiego Magdalena Jurowska poprowadziła wspaniałe zajęcia z dwiema grupami uczniów, którzy bawili sie językiem niemieckim. Wszystkiemu przyglądała się koordynatorka projektu z Instytutu Goethego z Warszawy. Całość zaczęła sie występami naszych uczniów oraz prezentacją o szkole. Następnie odbyły sie zajęcia, na których młodzież świetnie się bawiła i nie bała sie mówić w języku niemieckim. Podsumowaniem całego dnia pobytu DWT w naszej szkole było wręczenie na ręce P. Dyrektora certyfikatu DWT.

18 czerwca 2012
 Konkurs fotograficzny "Śladami Niemiec na Podlasiu" oraz plastyczny "Czy Niemcy dadzą się lubić?" 
Konkursy zorganizowane został przez nauczycielki języka niemieckiego. W wyłonieniu zwycięzców pomogła lektorka języka niemieckiego z DWT oraz koordynatorka projektu DWT z Instytutu Goethego z Warszawy. Patronat nad konkursem objęło PSNJN oraz WszPWN. Konkurs fotograficzny: I miejsce Maciej Jurewicz 1a, II miejsce Martyna Dąbrówka 3d, III miejsce Dominika Misiewicz 2a.
Wyróżnienia: Aleksandra Pietrowska, Anna Plackowska 3d, Dawid Halicki 3a, Julia Węcko 2d, Justyna Samosiuk 3a.
Wyniki konkursu plastycznego „Czy Niemcy dadzą się lubić?”: I miejsce Aleksandra Bugajska, II miejsce Patrycja Bogusz, III miejsce Joanna Wysocka; wyróżnienia: Klaudia Płońska, Dawid Halicki.

19 czerwca 2012
 Podsumowanie konkursu "Baterie, zagrożenie dla środowiska i ludzi" 
Jak co roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum aktywnie uczestniczyli w Ekokonkursie "Baterie, zagrożenie dla środowiska i ludzi". Konkurs jest organizowany przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku w ramach Akcji Zbiórki Baterii "Działaj Czysto!" Szkoła Podstawowa nr 29 z naszego Zespołu Szkół zajęła III miejsce w rankingu szkół, które zebrały najwięcej baterii w kg. i uzyskała tytuł EKOSZKOŁY (zebrano 330 kg baterii).
Z PG 20 najwięcej baterii zebrali: Katarzyna Kołaczyk 2c - 1379 szt. i Jakub Łochowski 3c - 870 szt.

19 czerwca 2012
 Konkurs fotograficzny "Podlasie - najpiękniejsze zakątki"  
W III edycji Konkursu Fotograficznego "Podlasie - najpiękniejsze zakątki", którego tematem były zwierzęta dzikie i hodowlane uczniowie Karolina Bochen 3d i Krzysztof Kleniewski 3d zdobyli III miejsca (opiekun Tomasz Włodarczyk).

czerwiec 2012
 Projekt "Doświadczyć Historii" 
Grupa uczniów: Gabriela Kietura 2e, Agnieszka Czalej 2e i Maciej Kupiński 3b z opiekunem Tomaszem Włodarczykiem wzięli udział w programie "Doświadczyć Historii", organizowanym przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Projekt DOŚWIADCZYĆ HISTORII ma na celu rejestrację doświadczeń związanych z II wojną światową - osób, które uczestniczyły w wydarzeniach wojennych, życie codzienne mieszkańców regionu w tym okresie, ale też zsyłki i deportacje na Sybir, które były jednym z najbardziej tragicznych przeżyć wojennych.
W pierwszej części projektu nauczyciel bierze udział w warsztatach (Praca z filmem na zajęciach z młodzieżą; język filmu, montaż filmowy, reportaż radiowy; wywiad – jak prowadzić wywiad?), następnie razem z uczniami realizuje się własny projekt - wywiad ze „świadkiem historii”. My przeprowadziliśmy wywiad i nagraliśmy film z Panią Heleną Kamieńską, deportowaną i zesłaną na Syberię w latach 1941-46.

czerwiec 2012
 Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2012 
W tym roku szkolnym po raz pierwszy egzaminy przeprowadzono w nowej formule. W części humanistycznej oddzielono język polski od historii i WOS-u, a w części matem.-przyr.
matematykę od przedmiotów przyrodniczych.

KRAJ WOJ. PODLASKIE PG 20

język polski

65% 64,4% 74%

historia + WOS

61% 61,2% 68,7%

matematyka

47% 49,1% 62,4%

przed. przyrodnicze

50% 50,9% 54,8%

język angielski podstawowy

63% 64,4% 80,6%

język angielski rozszerzony

46% 46,3% 65,1%

Jak widać, wypadliśmy całkiem dobrze, ale oczywiście mogłoby być lepiej ...
Będziemy nad tym pracować.

 


 lipiec 2012
 

Sokołowska Diana reprezentantką Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym)!

W Reprezentacji Polski w pływaniu na Igrzyska Olimpijskie jest też absolwentka PG20 z 2006 roku Anna Dowgiert! Gratulacje i trzymamy kciuki!

Diana Sokołowska (Juvenia Białystok) zajęła 5 miejsce w finale 200m stylem dowolnym podczas pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Antwerpii.


8 lipca 2012
 XXVII Zlot Synów Pułku 
W murach szkoły gościliśmy uczestników XXVII Zlotu Synów Pułku. To zaszczyt, że mogliśmy spotkać się z Patronami naszej szkoły przybyłymi z całej Polski.
  Galeria zdjęć 

15 lipca 2012
 Złoty medal Mistrzostw Polski w pływaniu 
Na Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w pływaniu rozgrywanych w Dębicy Marcin Kisielewski 2c został Mistrzem Polski na 100m stylem dowolnym (na 200m zajął 4 miejsce). Gratulacje!